تاریخ درج خبر : 1395/05/11
کد خبر : ۵۴۸۷۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -
مسئول امور بانوان آموزش‌وپرورش کهگیلویه و بویراحمد:

زایشگاه بیمارستان امام سجاد (ع) شایسته زنان شهر یاسوج نیست

کارشناس مسئول امور بانوان آموزش‌وپرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: زایشگاه بیمارستان امام سجاد (ع) شایسته زنان شهر یاسوج نیست.

zadeh bagheri

به گزارش سایت استان به نقل از فارس، لیلا زاده‌باقری در نشست فعالین حوزه زنان و خانواده که با حضور زارعی نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، به مشکلات زنان سرپرست خانواده اشاره کرد و گفت: زنان سرپرست خانواده با معضلات متعددی روبه‌رو هستند اما تا چه اندازه در قوانین به مشکلات این زنان توجه شده است.

کارشناس مسئول امور بانوان آموزش‌وپرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: زنان سرپرست خانواده آن‌طور که انتظار می‌رود موردحمایت قرار نمی‌گیرند و توجه به این زنان بسیار کم است.

وی فرسودگی شغلی را از دیگر مشکلات پیش روی زنان سرپرست خانواده دانست و افزود: فرسودگی شغلی در زنان سرپرست خانوار بالا است که انتظار می‌رود برای این مشکل چاره‌اندیشی شود.

زاده‌باقری با اشاره به پایین بودن شاخص امید به زندگی در بین زنان سرپرست خانواده گفت: شاخص امید به زندگی در بین زنان سرپرست خانواده پایین است.

وی تصریح کرد: زنان سرپرست خانواده با مشکلات متعدد مالی مواجه هستند که رفع مشکل جدی این گروه از جامعه باید در دستور کار قرار گیرد.

کارشناس مسئول امور بانوان آموزش‌وپرورش کهگیلویه و بویراحمد خواستار تجدیدنظر در ساعات کاری زنان سرپرست خانواده شاغل در ادارات شد و گفت: در ساعات کار زنان سرپرست خانواده و همچنین در بازنشستگی این زنان تجدیدنظر شود.

وی با بیان اینکه چه کسی می‌تواند معضلات و مشکلات زنان سرپرست خانواده را درک کند، افزود: چه کسی می‌تواند زن سرپرست خانواده که هیچ شغلی ندارد و تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نیست را درک کند.

زاده‌باقری خواستار ایجاد بیمارستان خاص زنان در شهر یاسوج شد و گفت: بیمارستان خاص زنان در شهر یاسوج وجود ندارد، ضمن اینکه وضعیت زایشگاه بیمارستان امام سجاد (ع) شهر یاسوج مناسب نبوده و در شأن زنان استان و شهر یاسوج نیست که انتظار داریم نماینده مردم در مجلس برای احداث بیمارستان تخصصی زنان اعتباراتی در نظر گیرد.

وی با بیان اینکه برخی از مشکلات کنونی در جامعه از خانواده آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: هیچ نهاد متولی خانواده امروزی وجود ندارد که این امر هم پیگیری شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • قنبری روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گفت:

    با پیگیری و تلاش مستمر ریاست دانشگاه و معاونت درمان و ریاست بیمارستان امام سجاد(ع) ساخت زایشگاه جدید با اعتبار اولیه 1 میلیارد و 120 میلیون تومان و با زیربنای یک هزار و 470 متر مربع و بر اساس آخرین استانداردهای روز جهان شروع و با اعتبار 1 میلیارد تومان دیگر که در نظر گرفته شده انشاالله در آینده نزدیک و بزودی شاهد بهره برداری از این زایشگاه پیشرفته و مدرن خواهیم بود و همچنین احداث بخشهای جراحی قلب و عروق و آنژیوگرافی برای اولین بار در استان – در دست احداث بودن بخش‌های اورژانس بزرگسالان و اطفال – ساخت اقامتگاه همراه بیمار با ظرفیت 150 نفر بخش کوچکی از اقدامات تیم مدیریتی دانشگاه دراین مدت است.

  • قنبری روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گفت:

    با سلام و تشکر از رسانه خبری سایت استان به عرض می رسانیم که جانا سخن از زبان ما می گویی و مدیران دانشگاه علوم پزشکی استان بارها بیان کرده اند که زایشگاه قدیمی و فعلی بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج با 700 متر مربع زیربنا جوابگوی مراجعه کنندگان بیشمار را ندارد و بیمارستانی که برای 96 تخت طراحی و مورد بهره برداری در سالهای گذشته قرار گرفت اکنون با 265 تخت و با همان ساختار فیزیکی اولیه پذیرای ماهانه 4500 بیمار سرپایی و 3000 بیمار بستری است که با شروع بکار دولت تدبیر و امید و قرار گرفتن بهداشت و درمان در اولویت اول و اصلی کشور ( این امر در دولت های گذشته در اولویت دهم به بعد بود )

پربازديد