تاریخ درج خبر : 1395/05/11
کد خبر : ۵۴۸۷۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -
نماینده ولی‌فقیه در استان:

برگزاری مناسبت‌ها تنها بر عهده شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیست/ادارات در برگزاری مناسبت‌ها همکاری کنند

آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هرچند تاکنون به خوبی رسالت خود را انجام داده، اما باید توجه کرد همه دستگاه‌ها موظف‌اند در برگزاری مناسبت‌های مختلف همکاری داشته باشند.

13940730000293_PhotoA

به گزارش سایت استان، ظهر امروز اعضای مجمع نمایندگان، شورای طرح و برنامه‌ریزی و کارکنان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت 12 مرداد، سالروز تأسیس شورا، با نماینده ولی‌فقیه استان دیدار کردند.

آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی در این دیدار، اظهار کرد: شعائر، رفتارهای سیاسی، اجتماعی و مذهبی به معنای مناسک ملی یا بین‌المللی هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد با تأکید بر قائل شدن ارزش توسط انسان‌ها برای خودشان، افزود: جامعه بشری نباید آنچه را که جلوه حیات فردی و اجتماعی آن‌هاست کمرنگ تلقی کرده و برای انسانیت خود ارزشی قائل نباشند.

وی، شعائر را نمونه بارزی از ارزش‌ها دانست و با تأکید بر گرامی داشتن مناسک، گفت: مناسک باید بزرگ شمرده شده و بزرگداشت آن‌ها برگزار شود تا ماندگار شوند.

استاد برجسته حوزه از شعائر و مناسک به‌عنوان آرمان یاد کرد و بیان داشت: رسالت قرآن دفاع از آرمان‌های دینی و انسانی محض است و چنانچه کسی شعائر را کوچک شمارد به‌منزله دوری از آرمان‌ها است.

آیت‌الله ملک‌حسینی، تعظیم و تکریم شعائر را نشان‌دهنده داشتن قلبی پاک و با بصیرت عنوان کرد و یادآور شد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی رسالت گسترده‌ای در این حوزه بر گردن دارد.

وی رسالت‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را نه تنها ملی بلکه بین‌الادیانی و بین‌المللی بیان کرد و گفت: موضوعی مانند راهپیمایی «روز جهانی قدس» یک موضوع بین‌المللی است و تنها منحصر به اسلام نیست چون نه تنها مسلمانان بلکه افرادی از ادیان دیگر مورد ظلم قرار گرفته و ما باید از آن‌ها دفاع کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد، ضمن تقدیر از تلاش‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان، گفت: هرچند این نهاد تاکنون به خوبی رسالت خود را انجام داده اما باید توجه کرد همه دستگاه‌ها موظف‌اند در برگزاری مناسبت‌های مختلف همکاری داشته باشند.

وی بر حضور و تکریم شعائر انقلاب اسلامی توسط همه دستگاه‌ها به‌خصوص مسئولان استان تأکید کرد و گفت: تکریم مناسبت‌های مربوط به انقلاب وظیفه همه است.

این استاد برجسته حوزه تبیین کرد: مناسبت‌هایی مانند 22 بهمن، روز جهانی قدس، حماسه 9 دی، 13 و 14 خرداد و هفتم تیر را ازجمله شعائر مهم و مورد توجه انقلاب برشمرد و یادآور شد: این مناسبت‌ها باید بزرگ شمرده شده و گرامی داشته شوند.

آیت‌الله ملک‌حسینی، دعوت کردن مردم جهت حضور در مراسمات را تنها عامل مؤثر جهت بزرگ شمردن این شعائر ندانست و خاطر‌نشان کرد: باید طوری برنامه‌ریزی شود که زمینه حضور حداکثری مردم در انواع مناسبت‌ها فراهم‌شده و ماندگار باشد.

وی محقق شدن این هدف را در سایه برنامه‌ریزی‌های دقیق و وقت گذاشتن روی این کار بیان کرد و افزود: تعظیم و تکریم شعائر نیازمند تلاش و همت همه مسئولان ازجمله استاندار، نماینده ولی‌فقیه در سپاه، نماز جمعه و دیگر مسئولان فرهنگی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان از همه دستگاه‌ها و نهادها خواست دست به دست هم داده و جهت تکریم شعائر انقلاب تمامی تلاش خود را به کار گیرند تا شاهد گسترده‌ترین حضورها در مناسبت‌های آینده باشیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد