تاریخ درج خبر : 1395/05/11
کد خبر : ۵۴۸۷۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -

دومین نشست فعالان زنان و حوزه خانواده کهگیلویه و بویراحمد

دومین نشست فعالان زنان و حوزه خانواده به همت امور بانوان استانداری کهگیلویه و بویراحمد و با حضور نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در سالن شماره یک استانداری برگزار شد.

به گزارش سایت استان، نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در این نشست از اختصاص ۵۰ میلیارد ریال برای اشتغال زنان در حوزه صنایع‌دستی در این استان خبر داد.

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی افزود: باید برای آینده بانوان و اشتغال آن‌ها و حضور در مناصب مدیریتی تلاش بیشتری شود، زیرا در این زمینه‌ها توانمندی‌های خود را به اثبات رسانده‌اند.

زارعی خاطرنشان کرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد به‌منظور اشتغال‌زائی و کارآفرینی بانوان گام‌های خوبی برداشته شده است.

وی تصریح کرد: برای نمونه ۵۰ میلیارد ریال در اختیار صندوق کارآفرینی امید قرار گرفته تا در حوزه صنایع‌دستی برای اشتغال‌زائی بانوان استان زمینه لازم فراهم شود.

*کهگیلویه و بویراحمد تنها استان فاقد بازارچه توانمندی زنان در کشور است

در این نشست همچنین مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه زنان با مشکلات و معضلات فراوانی مواجه هستند و نیاز است بودجه خاصی برای زنان در نظر گرفته شود، گفت: کهگیلویه و بویراحمد تنها استان فاقد بازارچه توانمندی زنان در کشور است.

فریبا رحمان‌پور افزود: نیازمندی‌های زنان استان ازجمله تحکیم خانواده، سواد زنان، سلامت و اشتغال آنان در برنامه دیده شده است.

وی تصریح کرد: با صندوق کارآفرینی امید تفاهم‌نامه‌ای برای اختصاص تسهیلات اشتغال‌زائی تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال منعقد شده که برای زنان سرپرست خانواده تسهیلات با شرایط خاص در نظر گرفته می‌شود.

این مسئول با اشاره به رشد نگران‌کننده طلاق در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: علل افزایش طلاق در جامعه نیازمند انجام کارهای تحقیقاتی است.

رحمان‌پور اختصاص اعتبار برای ورزش بانوان را از دیگر نیازمندی‌های حوزه زنان دانست و افزود: ارتقای سلامت زنان شاغل و طرح افزایش توان زنان سرپرست خانواده نیازمند توجه ویژه و اختصاص بودجه است.

وی در ادامه با اشاره به ۱۰ تا ۱۶ مرداد هفته جهانی تغذیه با شیر مادر گفت: در ادارات ساعت شیر خانم‌ها رعایت نمی‌شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: پروژه پارک بانوان در مساحت دو و نیم هکتار با پیشرفت ۷۰ درصدی در حال احداث است.

این مسئول عنوان کرد: در سفر هیئت دولت به استان نمایشگاه توانمندی زنان سرپرست خانواده و زنان کارآفرین با حضور شیهندخت مولاوردی معاون رئیس‌جمهور و مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید برگزار می‌شود.

رحمان‌پور اضافه کرد: کهگیلویه و بویراحمد تنها استان کشور است که فاقد بازارچه توانمندی زنان است و با وجود اینکه خیرانی برای برپایی این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند اما با کمبود فضای فیزیکی مواجه هستیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • م گفت:

    حیف از قلم اگر آلوده به زنگار شده و در عرصه ی خبر در راستای تامین معیشت بخدمت گرفته شود.

پربازديد