تاریخ درج خبر : 1395/05/12
کد خبر : ۵۴۸۸۳۳
+ تغییر اندازه نوشته -
هشدار مدیرکل راه و شهرسازی در خصوص سیمای شهر یاسوج:

راه‌های کهگیلویه و بویراحمد جان تازه می‌گیرند

مدیرکل راه و شهرسازی در نشست خبری با اصحاب رسانه از جدیت خود در شفاف‌سازی و منطقی سازی قیمت پروژه‌های راه و شهرسازی و تعیین تکلیف بیش از ۴۰۰ پروژه رهاشده این سازمان در دو سال اخیر خبر داد.

fadayi - 12

به گزارش سایت استان به نقل از بویرنیوز، حسن فدایی اظهار داشت: در گذشته مرسوم بود پیمانکاران برای برنده شدن در یک مناقصه قیمت غیرواقعی و بسیار کمتر از هزینه پروژه را در نظر می‌گرفتند که همین امر موجب ایجاد مشکلاتی و در ادامه رها شدن یک پروژه زخمی در استان می‌شد که کاملاً به این وضعیت و قیمت‌ها سامان دادیم.

بیش از ۴۰۰ پروژه رهاشده در استان را تعیین تکلیف کردیم

وی تصریح کرد: متأسفانه رها شدن این پروژه‌ها بدون تعیین تکلیف از سوی سازمان در گذشته پیامدی ازجمله برداشت حدود ۴ میلیارد تومان از بودجه راه و شهرسازی توسط تأمین اجتماعی را در بر داشته است که در این زمینه نیز همان ابتدا ورود کردم و همه قریب به ۴۰۰ پروژه رهاشده را تعیین تکلیف کردیم.

فدایی با اشاره به عملیاتی شدن مهندسی ارزش در این سازمان و جلوگیری از دوباره‌کاری‌ها و هدرروی پول بیت‌المال، بیان کرد: از روزی که آمدم هدف عمده‌ام را بر روی راه‌های اصلی و ایجاد بزرگراه گذاشتم و خوشبخاته علیرغم اینکه از اول انقلاب تا پیش از دولت تدبیر تنها ۵۶ کیلومتر بزرگراه داشتیم در دولت تدبیر تا همراهی خوب دولت توانستیم ۳۶ کیلومتر به این رقم اضافه کنیم.

اهم خواسته‌های مردم و ما در سفر هیئت دولت

وی ضمن اشاره به نیاز مبرم یاسوج به تکمیل پل‌های بشار و مرمت پل‌های قدیمی این رودخانه در اسرع وقت، عنوان کرد: تکمیل پروژه‌های پاتاوه- دهدشت با ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار موردنیاز، یاسوج- شیراز با ۳۶ میلیارد تومان اعتبار موردنیاز، یاسوج-اصفهان با ۵۶ میلیارد اعتبار موردنیاز، باغچه سادات-سرفاریاب با ۲۰ میلیارد اعتبار موردنیاز و مواردی دیگر ازجمله خواست ما از هیئت دولت برای تخصیص بودجه به بخش راه خواهد بود.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد بیان داشت: یکی دیگر از خواست‌ها و اهداف ما اختصاص قریب به ۴۵ میلیارد تومان برای روکش جاده‌های کل استان و همچنین ۲۰ میلیارد تومان برای رفع نقاط حادثه‌خیز است که همه این موارد به وزیر محترم راه انعکاس شده و امیدواریم در سفر هیئت دولت خبرهای خوبی برای راه‌های این استان داشته باشیم.

جلوی پروژه‌های مغایر با منظر و سیمای شهری می‌ایستیم

وی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به سیمای شهرهای استان و به‌خصوص شهر یاسوج و مغایرت عمده ساختمان‌های مرکز استان به منظر شهری، گفت: در کمیسیون ماده ۵ همیشه در برابر طرح‌هایی که تبدیل کاربری فضای سز و فضاهای عمومی به مسکونی را در بر داشته‌اند مخالفت کردم و باید بگویم اگر در بحث سیما و منظر شهری گام‌های اثربخشی برنداریم در آینده دور دیگر خبری از «پایتخت طبیعت» بودن یاسوج نیست!

فدایی در خصوص ساخت مجتمع تجاری در مرکز شهر یاسوج هم این‌طور گفت: پرونده این طرح هنوز به کمیسیون ماده ۵ نرفته اما از نظر ما قانون باید به طور کامل رعایت شود و همه فضاسازی‌ها و رعایت ضوابط شهری باید اعمال شود و بر اجرایی شدن قانون در این مورد پافشاری می‌کنیم.

این مسئول شفاف‌سازی مصوبات کمیسیون ماده ۵ و ارائه آن به همه مردم عزیز و مسئولان را گام دیگر در اعتمادسازی مردم دانست و گفت: همه باید در خصوص مسائل شهری حساسیت نشان دهیم چراکه اگر از منظر شهری حراست نکنیم در آینده نزدیک گریبان گیر مشکلات عدیده‌ای به‌خصوص در مرکز استان خواهیم شد.

رفتنم یک شایعه است و اصلاً جابجایی در مدیریت راه و شهرسازی استان نیست

فدایی از جنجال‌سازی برخی رسانه‌ها در خصوص رفتنش از استان هم این‌طور گفت: هیچ‌گونه بحث جابجایی نیست و خوشبختانه وزیر محترم راه با توجه به اقدامات صورت گرفته در راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد بنا بر ماندن ما در این استان را دارند و خود بنده نیز به خدمت‌رسانی به مردم شریف این منطقه ادامه می‌دهم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان در بخش دیگری از سخنانش به پروژه‌های مسکن مهر اشاره کرد و افزود: ۵۶۰۰ واحد مسکن مهر در استان داریم که از این تعداد حدود ۱۷۰۰ واحد تعیین تکلیف شده‌اند که البته برخی از واحدها بدون تسویه‌حساب از سوی خریداران انتقال سند شده‌اند و همین امر موجب شده سازندگان این واحدها ۶ میلیارد از ما مطالبه کنند که طبق قانون این هزینه را باید مردم پرداخت می‌کردند.

قول فدایی به مردم

وی در خصوص کمبود پروژه‌های راه در شهرستان کهگیلویه گفت: متأسفانه در گذشته که در بقیه شهرستان‌ها کد ملی در زمینه پروژه‌های راه تعریف‌شده برای شهرستان کهگیلویه کم‌کاری‌هایی شده که الآن به جد پیگیر هستیم و نماینده محترم این بخش نیز خود شخصاً هم‌اکنون پیگیر این مسئله هستند.

فدایی اتصال یاسوج به آزادراه شیراز-اصفهان را از خواسته‌های خود در سفر هیئت دولت بیان و خاطرنشان کرد: ما با وجود تخصیص کم و علیرغم اینکه موجودی نداشتیم پروژه‌هایمان را فعال کردیم و همین‌جا به مردم قول می‌دهم به‌محض تخصیص بودجه اقدامات کم‌نظیر و چشمگیری به‌خصوص در حوزه راه‌های این استان را عملیاتی می‌کنیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد