تاریخ درج خبر : 1395/05/12
کد خبر : ۵۴۸۸۵۰
+ تغییر اندازه نوشته -
در اعتراض به وضعیت حمل نقل عمومی؛

تجمع جمعی از اهالی سپیدار بویراحمد مقابل استانداری/ وعده مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان برای رفع مشکل طی روزهای آینده

جمعی از مردم روستای سپیدار بویراحمد پیش از ظهر امروز در اعتراض به حذف تنها سرویس حمل‌ونقل عمومی در این روستا مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد تجمع کردند.

1215

به گزارش سایت استان، در این تجمع که حدود 30 نفر از اهالی روستا حضور داشتند یکی از افراد حاضر از منطقه سپیدار به خبرنگار فارس گفت: روستای سپیدار تنها یک سرویس دارد و همین سرویس کار حمل‌ونقل مردم این روستا به شهر یاسوج را انجام می‌دهد.

مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های کهگیلویه و بویراحمد خبر داد رفع مشکلات مردم سپیدار بویراحمد در روزهای آینده خبر داد.

وی ادامه داد: اداره کل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان درصدد حذف و کنار گذاشتن تنها سرویس عمومی در این روستاها است که به دلیل وضعیت مالی مردم و بُعد مسافت روستای سپیدار تا شهر یاسوج انتظار داریم که این سرویس از خطوط حمل‌ونقل عمومی روستای سپیدار کنار گذاشته نشود.

یکی دیگر از اهالی این روستا ادامه داد: این سرویس علی‌رغم اینکه تنها سیستم حمل‌ونقل عمومی است اما توانسته کار حمل‌ونقل مردم را به‌خوبی انجام دهد.

وی تصریح کرد: از مسئولان استان انتظار داریم به فکر مردم این منطقه باشند و اجازه فعالیت مجدد به این سرویس را بدهند.

اما علی خوان‌پایه مدیرکل حمل‌ونقل پایانه‌های کهگیلویه و بویراحمد در خصوص علت کنار گذاشتن تنها سرویس حمل‌ونقل عمومی در روستای سپیدار به خبرنگار فارس گفت: اتوبوس خط سپیدار شهرستان بویراحمد بیش از ظرفیت اقدام به جابه‌جایی مسافر می‌کرد و حتی تعداد مسافران از 100 نفر بیشتر می‌شود.

وی تصریح کرد: روز گذشته یکی از نیروهای حوزه مسافری اداره حمل‌ونقل استان را برای بررسی وضعیت سیستم حمل‌ونقل این روستا فرستادیم که طبق گفته وی این اتوبوس بالای 67 نفر مسافر جابه‌جا می‌کرد.

خوان‌پایه افزود: دلیلی ندارد اتوبوسی که هیچ‌گونه استانداری ندارد بیش از ظرفیت خود اقدام به حمل‌ونقل و جابه‌جایی مسافر کند.

این مسئول تصریح کرد: به همین منظور تصمیم گرفتیم از ادامه فعالیت این اتوبوس که هیچ‌گونه استانداری نداشت و منجر به حادثه برای مردم این روستا می‌شد جلوگیری کنیم چراکه اگر در سیستم حمل‌ونقل برون‌شهری اتفاقی برای مسافر رخ دهد ما باید پاسخگو باشیم.

خوان‌پایه تصریح کرد: طبق قانون مسؤولیت مسافرت‌های جاده‌ای بر عهده حمل‌ونقل و پایانه‌ها و پلیس‌راه است و مسافرت‌های درون‌شهری بر عهده شهرداری است.

وی عنوان کرد: هر کس باید در حیطه وظایف خود احساس مسؤولیت کند و بر همین اساس اظهارنظر داشته باشد که بر اساس مسؤولیتی که بر عهده دارم باید وظایف خود را در زمینه رفع مشکلات مردم به‌ویژه برای مردم منطقه سپیدار انجام دهم.

خوان‌پایه اضافه کرد: سه دستگاه مینی‌بوس برای جابه‌جایی مردم در این منطقه در نظر گرفته شده، ضمن اینکه ظرف روزهای آینده اتوبوس جدیدی به این منطقه اضافه می‌شود.

وی با بیان اینکه خطوط حمل‌ونقل برون‌شهری استان کهگیلویه و بویراحمد جوان‌ترین سیستم حمل‌ونقل عمومی محسوب می‌شود، گفت: سیستم حمل‌ونقل درون‌شهری استان از وضعیت مطلوبی برخوردار است، ضمن اینکه تلاش خواهیم کرد که مشکلات مردم در سایر روستاها حل شود.

مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به در نظر گرفتن امنیت جانی و مالی مردم افزود: دلیلی ندارد مجوز ادامه فعالیت به سرویسی که هیچ‌گونه شاخص و استانداری ندارد و حادثه‌ساز است داده شود.

این مسئول افزود: اداره کل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان در تلاش برای رفع مشکلات مردم در کوتاه‌مدت است و در بلندمدت تصمیمات بهتری اتخاذ می‌کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد