تاریخ درج خبر : 1395/05/12
کد خبر : ۵۴۸۸۵۸
+ تغییر اندازه نوشته -
مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه مطرح کرد:

رئیس‌جمهور دنبال وعده دادن نیست/ فقط پروژه‌های قابل اجرا تصویب می شود

نشست شورای برنامه‌ریزی استان با محوریت توزیع اعتبارات سال 95 و سفر هیات دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

resized_152708_431

علی اکبر حاج محمدی، مشاور رییس سازمان برنامه و بودجه کشور  گفت: رئیس‌جمهور برای این استان برنامه ویژه ای برای بحث سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال دارد که تاکنون در هیچ استانی نداشته است.

به گزارش سایت استان علی اکبر حاج محمدی افزود: دکتر نوبخت برای برنامه‌ریزی سفرهای مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور حساسیت ویژه‌ای قائل است. چرا که وعده‌های داده شده در این سفرها برای مردم بسیار اهمیت دارد.

وی از مدیران خواست از گمانه‌زنی درباره پروژه‌ها بپرهیزند و ادامه داد: رئیس‌جمهور در سفرها فقط پروژه‌هایی را که قابلیت اجرایی دارد تصویب می‌کند و شخصا در جمع  مردم آنها را اعلام می‌کند.

مشاور نوبخت گفت: تنها چیزی که از سفر رئیس‌جمهور می‌توانم اعلام کنم این است که اعتبارات زیادی برای استان شما در نظر گرفته شده است و مصوبات سفرهیات دولت حتما محقق می‌شود.

adal

عدل هاشمی‌پور: بودجه استان در مقایسه با مشکلاتش ناچیز است

نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی و چرام  نیز از مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خواست در سفر رئیس‌جمهور توجه ویژه ای به پروژه های کلنگ زنی شده داشته باشد.

عدل هاشمی‌پور ادامه داد :پروژه‌هایی در استان وجود دارد که ده سال از کلنگ‌زنی آنها گذشته و عمر مفید ابنیه آن تمام شده اما به نتیجه نرسیده است .

هاشمی تاکید کرد: این فرهنگ غلطی است که هر استانی که در دولت وزیر دارد کارش انجام می شود، باید ریشه کن شود.

وی ادامه داد: اگر فقط یک سال بودجه این استان صد در صد تخصیص شود بار بزرگی از روی دوش این استان برداشته می‌شود.

وی یادآور شد: در استان کهگیلویه و بویراحمد برخلاف استان‌های بزرگ افراد برای اجرای پروژه وام گرفته اند و تمام زندگی خود را فروخته‌اند و معوقات آن‌ها را از پا در می آورد .

هاشمی پور با بیان اینکه  با عدد و رقم‌های بودجه محرومیت‌های این استان برطرف نمی‌شود گفت: عدد و رقم‌های بودجه استان در کنار مشکلات آن قدر کوچک هستند که جای هیچگونه چانه‌زنی باقی نمی‌ماند با این حال هر مدیری بیشتر تلاش کند بیشتر اعتبار می‌گیرد.

وی ادامه داد: اولویت این استان جذب سرمایه‌گذار است که با بورکوراسی حاکم بر سیستم کشور فقط بیش از 8 ماه زمان لازم است تا موانع اداری برطرف شود.

هاشمی‌پور تاکید کرد: باید از ظرفیت خیرین و موسسات غیر دولتی برای توسعه استان استفاده شود چرا که دولت به تنهایی نمی‌تواند بار مشکلات را بر دوش بکشد.

zareai-99

اعتبارات استان بر اساس آمارهای قدیمی توزیع می‌شود

در این نشست نماینده مردم بویراحمد و دنا نیز با تشریح وضعیت شهر یاسوج به عنوان مرکز استان گفت:اعتبارات در استان بر پایه آمارهایی قدیمی توزیع می شود که با واقعیت فاصله دارد.

به گزارش سایت استان غلام محمد زارعی افزود: جمعیت یکی از شاخص های مهم در توزیع بودجه است و اگر بر اساس آمارهای گذشته عمل کنیم اتفاق خوبی را شاهد نخواهیم بود.

زارعی تاکید کرد: سازمان مدیریت باید توجه داشته باشد که جمعیتی که برای شهر یاسوج اعلام می‌شود با جمعیت واقعی تفاوت فاحش دارد.

وی یادآور شد: یاسوج با مشکل جدی فضای آموزشی، بحران آب آشامیدنی و سایر خدمات عمران شهری روبروست.

وی با بیان اینکه سهم اعتبارات استانی از کل اعتبارات 15 درصد است و با تلاش جمعی رشد چشمگیری داشته است ،ادامه داد:بودجه استانی به دلیل اینکه درصد تحقق و تخصیص بالاتری دارد جای بحث دارد.

زارعی اضافه کرد: عدالت حکم می کند شهر یاسوج به عنوان مرکز استان که دارای جمعیت بسیار فشرده‌ای است  توجه ویژه شود چرا که به لحاظ حجم کار در طول شبانه روز مدیران آن باید در حالت آماده‌باش  باشند .

در این نشست برخی مدیران نسبت به آمارهایی که بر اساس آن توزیع اعتبارات صورت گرفته اعتراض داشتند.

فرماندار کهگیلویه نیز گفت: در آماری که ارایه شده در تعداد مدارس این شهرستان دست کم تعداد 200 مدرسه بیشترازواقعیت مطرح شده است که همین اختلاف فاحش در آمارها باعث می شود کهگیلویه درتوزیع اعتبارات صدمه ببیند.

در این نشست خادمی، استاندار استان  با بیان اینکه ما دنبال این هستیم که عدالت ایجاد شود از مدیران خواست هرجا که در ارقام مطلق تفاوتی میان اعداد و واقعیت وجود دارد آن را بررسی کرده و سازمان مدیریت موظف است آن را اصلاح کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد