تاریخ درج خبر : 1395/05/13
کد خبر : ۵۴۸۹۴۴
+ تغییر اندازه نوشته -
شهردار یاسوج:

پروژه پارک ولایت یاسوج ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

شهردار یاسوج گفت: پروژه پارک ولایت یاسوج در حال حاضر ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا پایان شهریورماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

DSCF3733

به گزارش خبرگزاری سایت استان به نقل از تسنیم، محمدعلی جاوید در بازدید از پارک ولایت اظهار داشت: این پروژه در حال حاضر 70 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تا پایان شهریورماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی میزان اعتبار پروژه پارک ولایت را بیش از 15 میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: با اجرای این پروژه بخش زیادی از مطالبات مردم شهر یاسوج در حوزه‌های شهری و گردشگری پاسخ داده می‌شود.

شهردار یاسوج مساحت و زیربنای پروژه پارک ولایت را بیش از 15 هکتار عنوان و بیان کرد: این پارک هم ازلحاظ زیبایی و هم کاربردی با دیگر پارک‌های شهر یاسوج متفاوت است.

جاوید تصریح کرد: این پارک مشرف بر رودخانه شهر و به‌صورت تپه‌ای بوده و از لحاظ چشم‌انداز و آب و هوایی به یک فضای منحصربه‌فرد تبدیل شده است.

وی ابراز کرد: از لحاظ کاربردی یک فضای حرکتی دورتادور پارک به طول دو کیلومتر پیش‌بینی‌شده که امکان حضور خودرو در این مسیر وجود نداشته و همه پارکینگ‌ها خارج از این فضا پیش‌بینی شده‌اند.

شهردار یاسوج عنوان کرد: پارک ولایت اولین پارک شهر است که پیست دوچرخه‌سواری دارد و علاوه بر این، زمین‌های بازی و مسیرهای پیاده‌روی در آن تدارک دیده شده است.

جاوید با بیان اینکه دنبال پیاده کردن یک طرح قوی در بالای تپه این پارک هستیم گفت: این طراحی به‌گونه‌ای انجام خواهد شد که به‌عنوان یک نماد برای شهر یاسوج باقی بماند.

وی اظهار کرد: به‌جز روی تپه که حدود 2 هکتار وسعت دارد مابقی فضای پارک شهریورماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

شهردار یاسوج از پارک ولایت به‌عنوان بزرگ‌ترین و زیباترین پارک شهر یاسوج نام برد و گفت: این پارک تقریباً در مرکز شهر واقع شده و دسترسی خوبی را برای شهروندان ایجاد کرده است.

جاوید همچنین در بازدید از پارک بانوان، وسعت این پارک را حدود 2.5 هکتار دانست و گفت: در نظر داریم در این پارک تپه‌های صخره‌نوردی، کوهنوردی و پیاده‌روی برای بانوان در نظر بگیریم.

وی پیست دوچرخه‌سواری، زمین‌های ورزشی، آلاچیق و دفتر امور بانوان را از مهم‌ترین مواردی عنوان کرد که در این پارک پیش‌بینی شده است.

شهردار یاسوج افزود: این پروژه در سال گذشته مبلغ 500 میلیون تومان اعتبار دولتی داشت که از این میزان 350 میلیون تومان اختصاص یافت.

جاوید میزان اعتبار این پروژه را حدود 3 میلیارد تومان عنوان و بیان کرد: حدود 10 تا 15 درصد این اعتبار از محل اعتبارات دولتی و 85 تا 90 درصد آن از محل منابع داخلی شهرداری است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد