تاریخ درج خبر : 1395/05/20
کد خبر : ۵۴۹۰۲۹
+ تغییر اندازه نوشته -
گزارشی از حال و هوای استان پیش از سفر هیات دولت

کهگیلویه و بویراحمد برای میزبانی از رئیس جمهور آماده است

هفته‌ای که گذشت برای همه پرکار بود. بعضی‌ها بین یاسوج و تهران در رفت‌وآمد بودند تا مقدمات سفر رئیس‌جمهور را آماده کنند، برخی نیز در استان در تدارک سفرند، هفته پیش رو نیز برنامه مدیران همین‌گونه شلوغ است.

rohani - 112

به گزارش سایت استان، هیجان مدیران در میان مردم هم مشهود است. گمانه‌زنی درباره تاریخ دقیق سفر موضوع مهمی شده که در خیابان، مغازه، تاکسی و همه‌جا مطرح می‌شود. برخی با هیجان از آمدن رئیس‌جمهور می‌گویند و برخی نیز سعی می‌کنند آن را رویدادی معمولی جلوه دهند. این تفاوت دیدگاه در رسانه‌ها نیز مشهود است.

آنهایی که خوشحال‌اند دل به کلید امید بسته‌اند تا برای قفل‌های بسته و شکسته این استان تدبیری بیندیشد و اما گروهی دلخورند که رئیس‌جمهور با آگاهی از حجم مشکلات، این استان را آخرین مقصد سفر قرار داده است.

معاونان وزرا هم می‌آیند و اوضاع را بررسی می‌کنند و می‌روند. و حاصل این بازدیدها برنامه ویژه‌ای است که طبق گفته‌های مشاور سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مختص این استان طراحی‌شده و ترکیبی است که تاکنون در هیچ استانی چنین برنامه‌ای نبوده است.

از آن سو احزاب نیز خودشان را برای این رویداد بزرگ آماده می‌کنند. حامیان دولت برای استقبال کمپین‌هایی تشکیل داده‌اند و البته اندک مخالفان نیز در میان مردم بذر ناامیدی می‌پاشند و با پیش کشیدن موضوعاتی مبنی بر اینکه رئیس‌جمهور در سال پایانی دولت کاری نمی‌تواند برای این استان انجام بدهد، سعی در کم اهمیت جلوه دادن این سفر دارند.

هرچند سابقه این استان نشان داده که هم مخالفان و هم موافقان همیشه در میزبانی زبانزد بوده‌اند و حضور رئیس‌جمهور مثل آب سردی است که روی تمام ناراحتی‌ها ریخته می‌شود.

آمدن رئیس‌جمهور ازاین‌جهت برای استان کهگیلویه و بویراحمد مهم است که این استان در شاخص‌های توسعه رتبه آخر کشور را دارد و معمولاً در سفرها دولت همه امکانات و توانش را برای کمک به استان‌ها متمرکزمی کند. اکنون همه منتظرند رئیس‌جمهور فراتر از بودجه و اعتبارات ناچیز استانی که شانس تحقق کمی هم دارد، نگاه ویژه‌ای به مشکلات این استان داشته باشد.

در این میان دولت و کارمندان همه به صورت یکدست آماده استقبال از رئیس‌جمهور هستند. مدیران برای گزارش عملکردهایشان نشست‌هایی برگزار می‌کنند و البته انتظاراتشان از سفر دولت را به‌صورت دسته‌بندی مطرح می‌کنند.

mosavi-behzisti-1

بهزیستی اولین سازمانی بود که در این راه گام برداشت.

مدیرکل بهزیستی می‌گوید: مهم‌ترین مطالبه سازمانش از هیئت دولت درخواست مجوز استخدام است.

علیرضا موسوی امجد گفت: جز 5 استان کشور هستیم که در زمانی که طرح مهر آفرین در کشور اجرا شد نتوانستیم از آن استفاده کنیم و حالا به جد پیگیر این موضوع هستیم.

وی ادامه داد: در بخش‌های تخصصی و خدماتی در تمام شهرستان‌هایمان با کمبود نیرو روبرو هستیم. و در حال حاضر 49 نفر نیاز سازمان است.

وی اضافه کرد: سازمان بهزیستی در دولت تدبیر و امید بیش از 30 درصد افزایش اعتبار داشته است.

4941176_643

جهاد کشاورزی دومین سازمانی بود که گزارش عملکردش را ارائه داد. و برای اینکه حساسیت‌ها را نسبت به بخش کشاورزی بالا ببرد نشت خبری‌اش را در مزرعه 250 هکتار لوبیا در منطقه مختار برگزار کرد.

جعفر گوهرگانی معتقد است: باید تخصیص 2 میلیارد مترمکعب آب به استان مهم‌ترین اولویت مدیران قرار گیرد. چراکه همه بخش‌ها از کشاورزی تا گردشگری و صنعت وابسته به آب است.

وی اضافه کرد: اگر از 10 میلیارد مترمکعب آبی که از استان به پایین‌دست می‌رود دولت فقط اجازه برداشت 2 میلیارد مکعب را بدهد، بیش از 2 هزار هکتار از اراضی دیم استان سرسبز می‌شود.

وی تعداد پروژه‌های آماده افتتاح در سفر هیئت دولت را 22 مورد و کلنگ زنی را 3 مورد عنوان کرد و ادامه داد: یکی از مشکلات این استان بحث اشتغال است و اشتغال جز با رونق کشاورزی به دست نمی‌آید.

fadayi-12

اداره کل راه و شهرسازی نیز معتقد است یکی از دلایل توسعه نیافتگی این استان وضعیت جاده‌هاست.

حسن فدایی ادامه داد:استان در شاخص بزرگراه رتبه آخر کشور را دارد و شاخص راه روستایی نیز 42.8 درصد است در حالی که میانگین کشور 76 درصد است.

او اضافه می‌کند: تازمانی که وضعیت بزرگراه،راه روستایی و بقیه جاده های این استان به همین وضع باشد هیچ سرمایه گذاری به استان نمی‌آید و اشتغال هم همینگونه خواهد بود.

وی پروژه پاتاوه دهدشت را مهمترین اولویت و تخصیص اعتبارات برای بزرگراه ها و جاده ها را اولویت‌های بعدی سازمانش برای سفر هیات دولت می‌داند.

پرداخت_حق_بیمه_به_مراکز_درمانی_در_دولت_یازدهم_پنج_برابر_افزایش_یافت

ازآنجایی‌که در دولت تدبیر و امید طرح تحول نظام سلامت در اولویت قرار گرفت پس بیمه‌ها به‌عنوان یک بخش در این طرح جایگاه نقش مهمی ایفا می‌کنند.

مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد می‌گوید: پرداخت هزینه‌های درمانی در دولت تدبیر و امید نسبت به گذشته افزایش 5 برابری داشته است.

سید یدالله حسینی می‌افزاید: قبل از دولت تدبیر و امید و اجرای طرح تحول سلامت سالانه 28 میلیارد تومان برای هزینه درمانی به مؤسسات و مراکز درمانی استان پرداخت می‌شد که در سال 94 این میزان به 110 میلیارد تومان افزایش یافت.

حسینی ادامه داد: پس از اجرای طرح تحول سلامت در دولت یازدهم حق بیمه مراکز درمانی استان به طور چشمگیری افزایش یافت پنج برابر رشد داشت.

مدیرکل بیمه سلامت کهگیلویه و بویراحمد افزود: بیش از ۷۰ درصد جمعیت این استان یعنی 485 هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند و بیمه‌شدگان روستایی بیشترین تعداد را دارند

وی با بیان اینکه تعداد روستائیان بیمه‌شده ۳۰۴ هزار و ۶۰۰ نفر است، ادامه داد: همچنین ۹۸ هزار نفر از کارکنان دولت و ۳۴ هزار و ۴۰۰ نفر نیز از سایر اقشار تحت پوشش این بیمه هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: تعداد بیماران خاص استان 1560 نفر است که از این تعداد 1024 نفر تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

حسینی کمبود فضای فیزیکی را مهم‌ترین مشکل این بیمه در استان می‌داند و اضافه می‌کند در هیچ‌کدام از شهرستان‌ها دفتر ندارد.

نورمحمدی

مدیرکل تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد نیز آغاز عملیات اجرایی مجتمع تجاری، رفاهی و تفریحی یاسوج را جز برنامه‌های سفر هیئت دولت به استان اعلام کرد.

عباس نورمحمدی افزود: این پروژه مهم با مساحت ۸۵ هزار مترمربع، با کارآفرینی ۶۰۰ نفر در طول اجرای پروژه، ظرفیت ایجاد 3000 شغل اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: این مجتمع در هفت ‌طبقه و در بخش‌های مختلف ازجمله تجاری، هنری و سینما، تفریحی و ورزشی و پارکینگ عمومی با بالغ‌بر 200 میلیارد تومان اجرا می‌شود.

مدیرکل تأمین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تأکید کرد: ۴۵ درصد از جمعیت استان تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی قرار دارند.

پورمحمدی ادامه داد: ۹۰ هزار و ۳۶۶ بیمه‌شده اصلی در استان وجود دارد که از این تعداد کارگران ساختمانی با 8077 نفر بالاترین تعداد را در میان بیمه‌شدگان دارند.

وی یکی از گام‌های بلند و مؤثر در راستای کمک به اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل را بخشودگی جرائم کارفرمایان کارگاه‌های تولیدی خوش‌حساب در استان عنوان کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • فرهنگی گفت:

  فقط بهداشت و درمان متحول شده است بقیه هیچ تغییر اساسی نداشتند خود دولت هم به این مورد واقف است

 • ناشناس گفت:

  دولت تدبیر و امید به غیر از طرح تحول سلامت کار مهمی انجام نداده است و استان ما و دانشگاه علوم پزشکی استان یکی از موفقترین داشگاهها در اجرای طرح تحول سلامت بود

 • ناشناس گفت:

  پروزه های افتتاحی سفر حاصل زحمات چهارساله استاندار بومی:
  پل سوم یاسوج بیمارستان شهید جلیل ریلگذاری جاده باغچه سادات …..
  پل سوم یاسوج بیمارستان شهید جلیل ریلگذاری جاده باغچه سادات …..
  پل سوم یاسوج بیمارستان شهید جلیل ریلگذاری جاده باغچه سادات …..

 • شاهین گفت:

  درود بر روحانی… درود بر کسی که به دروغ گویی و دزدی و اختلاس و رانت خواری پایان داد… درود بر کسی که تورم ساعتی را کنترل کرد و درود بر مردمی که حافظه تاریخی ندارند، آنان که آلزایمر دارند و از یاد برده اند آن مرد چگونه هشت سال ویران کرد این مملکت را

  • ناشناس گفت:

   درود بر حقوق های نجومی ، درود بر رانت تحصیل در دکتری ، درود بر فساد باند سرخه ، درود بر فحاشی به منتقدان ، درود بر برجامی که عزت ملت را لگدمال کرد ، درود بر …………..

 • سید شفقت گفت:

  من اطلاع کامل دارم که دولت پاکدستان با تحقیقات میدانی که در سطح استان انجام داده، به یقین رسیده که در استان ما از کرمانشاه بدتر از او پذیرایی خواهد شد.
  استانی که نه طرحی برای افتتاح دارد و نه کلنگ زنی پروژه ای و نه حتی دستگیری از مستضعفان و ستمدیدگان بی بضاعت و بیچاره.
  اصلا من مانده ام این رئیس جمهور بزرگوار برای ارائه ی چه خدمتی می خواهند به این استان بیکار و بیچاره عزیمت کنند.

 • ناشناس گفت:

  غیره استاندار و دار دستش هیچ کس نیروه استغبالش

 • زاپاتا گفت:

  اندک مخالفان؟! گویا آرای روحانی در استان در سال ۹۲ دستتون هست؟! سیاست زده که باشید جهت دهی مغرضانه اینطور می کنید.

  • نیما گفت:

   روحانی نیاد نیاز نیست بیاد قول …… دادن نیاز به هزینه نداره

پربازديد