تاریخ درج خبر : 1395/05/15
کد خبر : ۵۴۹۰۸۴
+ تغییر اندازه نوشته -

اهدای عضو کودک 6 ساله یاسوجی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از اهدای عضو بدن کودک 6 ساله مرگ مغزی در یاسوج به بیماران نیازمند خبر داد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، دکتر پرویز یزدان پناه با اعلام این خبر گفت: مرحومه «نازنین درج» کودک 6 ساله در سانحه تصادف دچار خونریزی مغزی و مرگ مغزی شده بود که خانواده نوع‌دوست وی با نیت کمک به بیماران نیازمند، به اهدای 5 عضو وی رضایت دادند.

وی افزود: دو کلیه، کبد و قرنیه‌های مرحومه نازنین درج به بیمارستان نمازی شیراز انتقال داده و به بیماران نیازمند پیوند زده شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه این هفتمین بیمار مرگ مغزی استان در سال جاری است که اعضای بدن وی به نیازمندان اهداء می‌شود، خاطرنشان کرد: تصمیم به‌موقع خانواده «درج»، در شرایطی که جگرگوشه خود را به‌تازگی از دست داده بودند، به انجام این کار خداپسندانه و خیرخواهانه، ستودنی است.

دکتر یزدان پناه در پایان ضمن ارج نهادن به این اقدام خداپسندانه و نوع‌دوستانه، از خداوند متعال برای آن مرحومه علو درجات و رحمت الهی و برای خانواده وی صبر و شکیبایی مسئلت نمودند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد