تاریخ درج خبر : 1395/05/15
کد خبر : ۵۴۹۰۹۰
+ تغییر اندازه نوشته -
در مراسم یکمین سالگرد درگذشت سیدیعقوب حسینی عنوان شد:

از یاور همیشگی مستضعفان تا دزدیده شدن توسط گروه فرقان

مراسم یکمین سالگرد درگذشت حجت‌الاسلام سید یعقوب حسینی (موسوی) مسئول سابق شورای نگهبان شهرستان باشت در مصلی امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد.

به گزارش سایت استان، در این مراسم که با حضور گسترده مردم کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، نماینده استان در مجلس خبرگان رهبری گفت: روحانیت در طول تاریخ موجب عدم انقطاع خط سرخ شهادت شد.

ملک‌حسینی: انشاء‌الله فرزندان باشت شاگردانی پاک برای مرحوم حسینی هستند

آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی با بیان اینکه خداوند به انسانی رفعت می‌بخشد که هم مؤمن و هم عالم باشد، افزود: انسانی که مسیر به سوی خدا را درست انتخاب کرده باشد و در این مسیر آگاهانه و با بصیرت حرکت کند چنین انسانی مصداق الذین آمنو است.

sal1-(15)

منتخب مردم استان در مجلس خبرگان افزود: رضوان و درود خدا به سلسله علمایی که در طول تاریخ مسیر انبیا را ادامه دادند و نگذاشتند خط سبز انسانیت و معنویت و خط سرخ شهادت انبیا منقطع شود.

این استاد حوزه‌های علمیه گفت: شما مردم شهرستان باشت در اولین سال‌گشت سید عزیز عالم، روحانی خدوم باز مثل سال گذشته که روح پاک او را بدرقه و جسم او را تشییع کردید حاضر شدید تا با ادای احترام به این سید جلیل‌القدر مرحوم حجت‌الاسلام سید یعقوب موسوی (حسینی) دین خود را به روحانیت ابراز کنید.

وی خطاب به مردم باشت گفت: آفرین بر آن تشیع باشکوه و مرحبا به این حضور عزیزانه و آبرومندانه که نشان از علاقه مردم به آن روحانی عزیز دارد. ضمن آنکه باید از مرحوم حسینی به‌عنوان یک روحانی پاک و بزرگ آموخت و انشاء‌الله فرزندان باشت شاگردانی پاک برای آن معلم صبور و خدوم خواهند بود.

رضوی‌اردکانی: مرحوم حسینی از ثمرات حوزه علمیه است

آیت‌الله سید ابوفاضل رضوی‌اردکانی امام‌جمعه موقت شیراز ضمن تسلیت درگذشت این عالم ربانی اظهار کرد: در فصل تابستان و این فضای گرم حضور مردم حاکی از وفاداری و ارادت به روحانیون خدوم است و این ویژگی یکی از مشخصه‌های مردم غیور استان کهگیلویه و بویراحمد است.

امام‌جمعه موقت شیراز افزود: علمای راستین و فقها بعد از غیبت کبری مسئول اداره جامعه شدند، یعنی همان رسالتی که خداوند به انبیا و ائمه دادند در زمان غیبت کبری مسؤولیت این هدایت به عهده فقها و علما است.

وی بیان داشت: شیعه در زمان غیبت متحیر نیست، امام معصوم در پشت پرده غیبت است و به ظاهر دسترسی به او امکان‌پذیر نیست و ما احکام را از فقها می‌گیریم.

sal1-(20)

این خطیب جمعه گفت: علما و فقها در طول مدت بعد از غیبت کبری در ادای وظیفه سنگ تمام گذاشتند.

رضوی اردکانی ادامه داد: اولین کاری که فقهای ما توانستند انجام دهند تمام کلمات و احادیث اهل‌بیت (ع) را با وجود سلطه دشمنانی مانند امویان و عباسیان جمع کردند و مجموعه اصول اربع‌مائه را تشکیل دادند.

وی افزود: امروز جهان تشیع مدیون علما در طول تاریخ است و این انقلاب باشکوه که در مقابل ابرقدرت‌ها ایستاده و به‌عنوان قوی‌ترین مکتب توانسته مکتب شرق و غرب را به چالش بکشد.

امام‌جمعه موقت شیراز بیان داشت: امروز پرچم نهضت انقلاب اسلامی که تمام دنیا را به خود جلب کرده به دست امام خامنه‌ای است.

این خطیب جمعه گفت: یکی از محصولات حوزه علمیه این نهضت عظیمی است که مرزها را درنوردیده و مرحوم حسینی یکی از ثمرات آن است.

وی با اشاره به سخنان رهبری در مورد با خاک یکسان کردن اسرائیل افزود: این شعار نیست بلکه نشانه قدرت است.

رضوی اردکانی با اشاره به حقوق‌های نجومی برخی از مدیران گفت: این دزدها به 70 میلیون جمعیت ایران خیانت کردند.

امام‌جمعه موقت شیراز ادامه داد: رئیس بانک مرکزی در مجلس می‌گوید نمی‌توانیم وام 3 میلیون تومانی ازدواج را 10 میلیون تومان کنیم اما چطور برای آن‌ها (مدیران با حقوق‌های نجومی) 600 میلیون تومان وام داشتید؟

وی با اشاره به حق مدیریت در شرکت‌های خودروسازی افزود: اگر این مدیریت درست بود الآن باید از ژاپن جلو زده بودیم.

این خطیب جمعه بیان داشت: نمایندگان مجلس باید در برابر این دزدی‌ها و رانت‌خواری‌ها فرمان رهبری را محکم اجرا کنند.

حسینی‌صدر: مرحوم حسینی همراه همیشگی انقلاب و مستضعفان بودند

نماینده ولی‌فقیه در سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: مرحوم حسینی در جنگ تحمیلی به افتخار جانبازی نائل شد.

حجت‌الاسلام سید امان‌الله حسینی‌صدر با اشاره به اینکه این روحانی دارای شخصیت علمی بود که در مدرسه علمیه خان شیراز در محضر مرحوم آیت‌الله سید کرامت‌الله ملک‌حسینی پرورش یافت، افزود: مرحوم حسینی از ممتازترین شاگردان مرحوم ملک‌حسینی بود که توسط وی به حوزه علمیه قم معرفی شد.

hoseini-sadr---8

وی اظهار کرد: مرحوم حسینی شاگرد مراجع عظام و اساتید مطرح حوزه علمیه قم ازجمله مکارم شیرازی، شهید مطهری (که من خودم به‌شخصه جزوات وی را دیدم)، مرحومان لنکرانی و مشکینی و نوری همدانی بود.

حسینی صدر افزود: مرحوم حسینی جزء اولین افرادی بودند که با مسافرت به بخش‌های مختلف استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد به‌خصوص شهرستان‌های گچساران، باشت، ممسنی و رستم به دفاع از مکتب امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی می‌پرداختند.

وی با اشاره به اینکه این روحانی انقلابی به مبارزه جدی با منافقین و گروه فرقان می‌پرداختند، تصریح کرد: برخورد او با منافقین در خانه‌های تیمی در شهر قم از جمله سوابق انقلابی او است.

نماینده ولی‌فقیه در سپاه فتح استان بیان کرد: مرحوم حسینی بیانه‌ها و اعلامیه‌های حضرت امام خمینی (ره) را در منطقه پخش می‌کردند که توسط عوامل رژیم شاه دستگیر و به زندان اوین منتقل شدند و در آنجا تحت شدیدترین شکنجه‌ها از جمله خواباندن روی یخ و خاموش کردن سیگار روی اعضای بدن قرار گرفته ولی با استقامت در راه انقلاب و نهضت جان‌فشانی کردند.

حسینی صدر خاطرنشان کرد: مرحوم حسینی به‌شدت مسائل دینی، اخلاقی و تربیتی را در منطقه گچساران و باشت پیگیری می‌کردند و در این زمینه شاگردانی نیز تربیت کرده‌اند که ادامه دهنده وی خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه مرحوم حسینی نشریه در راه حق آیت‌الله مصباح‌یزدی را قبل از انقلاب در منطقه توزیع می‌کردند، گفت: وی در تأسیس حزب جمهوری اسلامی و سپاه استان نقش داشته و مسئول شورای نگهبان شهرستان باشت بودند.

حسینی‌صدر با بیان اینکه مرحوم حسینی به‌شدت با گروه‌های ضدانقلاب به مبارزه می‌پرداختند، یادآور شد: گروه‌های ضدانقلاب به‌خصوص گروه فرقان نیز در همان دوره اول مجلس شورای اسلامی در شهرستان بویراحمد از مرحوم حسینی که کاندیدا شده بود انتقام گرفته و وی را شبانه دزدیده و به رودخانه انداختند که البته به لطف خدا نجات پیدا کردند ولی از ناحیه زبان به مدت یک سال و نیم لکنت داشتند.

وی تأکید کرد: مرحوم حسینی همیشه با نیروهای انقلابی و مستضعفان ارتباط ویژه‌ای داشتند و به مانندی همچون عموی مرحوم خود حجت‌الاسلام سید شریف حسینی که چهره‌ای فرهنگی و مردمی بود، تبدیل شد.

حسینی صدر به مسئولان استانی به‌خصوص صداوسیما پیشنهاد داد با تولید برنامه‌های ویژه به معرفی این دور روحانی بزرگوار بپردازد.

حجت‌الاسلام سید یعقوب حسینی عالم ربانی، مجاهد نستوه، روحانی خستگی‌ناپذیر و ساده‌زیست، مبارز انقلابی و زخم‌خورده ساواک، رزمنده و جانباز ۸ سال دفاع مقدس، از شخصیت‌های بی‌ادعا و مبارز قبل از انقلاب و عامل پخش اعلامیه‌های حضرت امام خمینی (ره) که در بیداری مردم استان‌های فارس و کهگیلویه و بویراحمد نقش بسزایی داشتند.

مرحوم حجت‌الاسلام سید یعقوب حسینی کاندیدای اولین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان‌های بویراحمد و دنا، سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات شورای نگهبان شهرستان باشت و از شاگردان برجسته و ممتاز حضرت آیات عظام آیت‌الله ملک حسینی، ناصر مکارم شیرازی، علامه شهید مطهری، مصباح یزدی، فاضل لنکرانی، مرحوم مشکینی، و آیت‌الله حسینی امام‌جمعه یاسوج بودند.

پیکر مرحوم حجت‌الاسلام سید یعقوب حسینی در گلزار شهدای شهر باشت به خاک سپرده شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد