تاریخ درج خبر : 1395/05/15
کد خبر : ۵۴۹۱۶۰
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب:

آتش خط لوله ۴۲ اینچ گاز گچساران -منطقه شول گناوه- خاموش شد

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: با اقدام به‌موقع نیروهای عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران شعله آتش خط لوله ۴۲ اینچ آسیب‌دیده در منطقه شول شهرستان گناوه فروکش کرده و خاموش شد.

atashsosi - 14

 به گزارش سایت استان به نقل از ایسنا، بیژن عالی پور در جمع خبرنگاران افزود: با بستن منبع تغذیه گاز در منطقه دالان و تخلیه خط در بالادست و پایین‌دست محل حادثه آتش خط لوله مهار و با اقدامات فنی نیروهای ایمنی، آتش خط لوله ۴۲ اینچ انتقال گاز ساعت ۵ بامداد روز شنبه ۱۶ مرداد به طور کامل خاموش شد.

وی بیان کرد: با اقدام به‌موقع نیروهای عملیاتی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران شعله آتش خط لوله ۴۲ اینچ آسیب‌دیده در منطقه شول شهرستان گناوه فروکش نموده و خاموش شد.

 مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب تصریح کرد: با بستن منبع تغذیه گاز در منطقه دالان و تخلیه خط در بالادست و پایین‌دست محل حادثه آتش خط لوله مهار و با اقدامات فنی نیروهای ایمنی، آتش خط لوله ۴۲ اینچ انتقال گاز ساعت ۵ بامداد روز شنبه ۱۶ مرداد به طور کامل خاموش شد.

عالی پور عنوان کرد: در این حادثه سه تن از همکاران عملیاتی و حراستی شاغل در محل، دچار سوختگی و جراحات ناشی از انفجار شده‌اند که سریعاً به بیمارستان سوانح و سوختگی گناوه منتقل شده و در حال مداوا هستند.

وی ادامه داد: ۷ تیم ایمنی و آتش‌نشانی در محل این حادثه به‌موقع حضور پیدا کردند.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب خاطرنشان کرد: اولین کار در این عملیات اطلاع‌رسانی به شرکت نفت مناطق مرکزی و بستن چاه‌ها و منابع تغذیه گاز در منطقه دالان بود؛ پس‌ازآن از طریق انشعاب‌های فرعی، گاز موجود در دو سوی مقطع آسیب‌دیده تخلیه و به مشعل‌های اضطراری انتقال داده شد.

عالی پور ایمن‌سازی و اطمینان از مهار و محو کامل آتش را آخرین مرحله عملیات برشمرد که دقایقی پیش به سرانجام رسید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد