تاریخ درج خبر : 1395/05/15
کد خبر : ۵۴۹۱۸۰
+ تغییر اندازه نوشته -
سریال ادامه‌دار بیمارستان امام سجاد یاسوج

وضعیت نامطلوب زایشگاه بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج

بیمارستان امام سجاد یاسوج یکی از بیمارستان‌های شهر یاسوج است که روزانه تعدادی از بیماران به آن مراجعه می‌کنند که لازم است تمام امکانات آن برای ارائه خدمات فراهم شود.

702092_PhotoA

به گزارش سایت استان به نقل از فارس؛  نبود امکانات لازم از جمله سیستم خنک‌کننده مناسب برای بیماران، عدم توجه کافی به بیماران خصوصاً در بخش زایشگاه این بیمارستان موجب انتقاد بیماران و همراهان آنان شده است به‌طوری‌که زنان باردار در زمان مراجعه به بیمارستان مجبور هستند، ساعتی را با وضعیت نامناسب سالن انتظار و هوای گرم و غیرقابل‌تحمل در این سالن و در کنار همراهان سایر بیماران تحمل کنند.

 زنان باردار به محض ورود به بیمارستان به خاطر شرایط بحرانی و نامناسب نیاز به استفاده از ویلچر دارند که این نیاز اولیه در بیمارستان‌ وجود ندارند و همراهان مجبورند بیماران خود را با وضعیت نامطلوب و نامناسبی جابه‌جا کنند.

این در حالی است که منشور حقوقی بیمار، بیمارستان را موظف می‌کند به ارائه مراقبت‌های بیمارستانی به بیمار و مورد توجه قرار دادن ملاحظات اخلاقی و حقوق بیمار باید هنگام ارائه درمان یا خدمات رعایت شود و مورد حمایت قرار گیرد رعایت حقوق بیماران به‌عنوان یکی از شاخص‌های ارزشیابی مراکز ارائه خدمات سلامت باید فراهم شود.

خانم «ط- آ» زن بارداری است که پس از مراجعه به پزشک متخصص به دلیل مشکلات زایمان زودرس و عدم تحرک بچه در شکم مادرش توسط پزشک متخصص به صورت اورژانسی به همراه برگ معرفی‌نامه به بیمارستان امام سجاد یاسوج اعزام می‌شود.

اما بعد از مراجعه این خانم به بیمارستان پرستار بخش زایشگاه بیمارستان امام سجاد(ع) بدون توجه به معرفی‌نامه و وضعیت اورژانسی بیمار از وی می‌خواهد در سالن انتظار بنشیند تا او را صدا بزند اما بعد از طی زمان طولانی به دلیل اینکه بیمار تحمل درد را ندارد مجدد به پرستار بخش مراجعه می‌کند و از او می‌خواهد که به دلیل وضعیت اورژانسی به کار وی رسیدگی کند.

این بار هم پرستار بدون توجه به وضعیت وی از او می‌خواهد در حیاط بیمارستان منتظر بماند تا وی را اطلاع دهد بیمار پس از گذشت ساعتی دوباره مراجعه می‌کند که این بار شیفت پرستار عوض‌شده و پرستار جدیدی در بخش حضور دارد.

وضعیت با حضور پرستار جدید تفاوتی نمی‌کند و پرستار با بداخلاقی به بیماران می‌گوید که سرش شلوغ است و باز هم منتظر بمانند.

همراه بیمار با دیدن بی‌توجهی به وضعیت بیمارش از پرستار می‌خواهد که اگر وضعیت همین‌طور ادامه دارد و قصد رسیدگی به بیماران را ندارند بیمارش را به شیراز اعزام کند. که پرستار در جواب همراه بیمار می‌گوید بیمارت را به هر جایی که دوست داری اعزام کن.

همراه بیمار مجبور می‌شود بیمارش را با وضعیت نابسامان و دردی که تحمل می‌کند با ماشین شخصی خود به یکی از بیمارستان‌های دولتی شیراز اعزام کند که در آن بیمارستان پرستاران بخش با دیدن وضعیت بیمار با کمال خوش‌رویی بیمار را تحت مراقبت قرار می‌دهند.

حال در این خصوص چند سؤال پیش می‌آید اینکه لوح منشور اخلاقی که در بیمارستان و مراکز درمانی شهر ما نصب شده فقط و فقط از حقوق کادر پزشکی و پرستاری دفاع می‌کند و حقوق بیمار باید نادیده گرفته شود.

 

گزارش از مینو آریانفر

 

سایت استان: بخش‌هایی از این گزارش به قلم مینو آریانفر از خبرگزاری فارس برگرفته شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • احمد اورژانسی گفت:

  روی سخنم با خانم خبرنگار خبرگزاری فارس است که اگر خبری را رسانه ای می کنید خودتان یک بار نوشته اتان را مرور و بازخوانی نمایید ، شما در خبرتان آورده اید که بیماری اورژانسی به زایشگاه مراجعه و پرستار گفته بنشینید تا یا نوبتش شود و یا اینکه دکتر یا مامای مربوطه بیایند و ویزیت شود و ایشان تحمل چند دقیقه انتظار را نداشته اند و با وسیله نقلیه شخصی به شیراز و بیمارستان مورد نظر رفته و پذیرش شده اند . خودتان قضاوت نمایید حداقل 3 الی 4 ساعت مدت سفر و پذیرش ایشان در بیمارستان شیراز بوده آن هم بیمار اورژانسی چطور تحمل چند دقیقه انتظار را نداشته اند ولی چند ساعت مسافرت کرده اند . ن والقلم مایسطرون .

 • کارشناس گفت:

  وقتی مسائل سیاسی بجای توانمندیهای فردی قرار گیرد وضع بهتر از این نمی شود.

  • ناشناس گفت:

   خداییش توی بیمارستان امام سجاد اونهم ناسلامتی مرکز یه استانی که بقول تبلیغات استان سرسبزی هم هست یه فضای سبزی توی محوطه یا دو تا صندلی نیست که همراهان بنشینند حیف به اینهمه پولی که خرج بنرهای ریئس جمهور جهت بازدید از استان میشه آخه هزینه همین بنرها را خرج بیمارستلاآن کنند خدا راضی تره مره یا رفاه در دیگر بیمارستانهای کشور چگونه هست راضی ترنددم مفلوک بیچاره که نمیدونند اصلا حق چیه منشور بیمار چیه

پربازديد