تاریخ درج خبر : 1395/05/15
کد خبر : ۵۴۹۱۹۵
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون مرکز پژوهش‌های مجلس در یاسوج:

عزمی برای تجمیع بیمه‌ها در دولت وجود ندارد

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز پژوهش‌های مجلس گفت: در برنامه ششم توسعه بحث تجمیع بیمه‌ها دیده نشده و بنا به گفته کارشناسان شاید عزمی در دولت برای این کار وجود ندارد.

bime salamat - yasouj

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، ایروان مسعودی اصل در اجلاس سراسری مدیران بیمه سلامت در هتل آزادی یاسوج با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه بحث تجمیع بیمه‌ها دیده نشده و شاید عزمی در دولت نیست، اظهار داشت: در این برنامه بحث خرید راهبردی دیده نشده و هرچند سطح‌بندی بر اساس نظام ارجاع آورده شده ولی هیچ الزامی بر استقرار نظام ارجاع وجود ندارد و این نگرانی را به وجود آورده که در این برنامه خبری از اجرای نظام ارجاع نیست و هزینه‎های درمانی غیرقابل‌کنترل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اکنون که در آستانه برنامه ششم توسعه هستیم سازمان بیمه با چالش‌ها و فرصت‌های متعددی روبه‌رو است، افزود: از نگاه کارشناسان برنامه پنجم توسعه در زمینه بیمه و سلامت یکی از کامل‌ترین برنامه‌های توسعه بوده که حاوی بسته‎ای کامل از تأمین منابع، ارائه خدمت و تأمین مالی مشخص بود.

عضو هیئت‌مدیره بیمه سلامت ایران افزود: در این برنامه مواردی همچون نظام ارجاع، خرید راهبردی، تک شغله شدن پزشکان، تجمیع بیمه‌های درمانی، تغییر نحوه دریافت حق بیمه درمان، تعیین تعرفه‌های بخش خصوصی در دولت هم‌سطح بندی و 10 درصد هدفمندی یارانه‌ها آمده بود که بنا به دلایلی محقق نشد در حالی انتظار می‌رفت همچنان در برنامه ششم توسعه دیده شود.

مسعودی‌اصل ابراز کرد: در برنامه ششم توسعه (لایحه اولیه) ارسالی از سوی دولت اهداف کمی و بخش پیش‌بینی منابع مالی و اولویت‎‌ها مشخص نبود درحالی‌که قرار بر مسئله محور بودن این برنامه است.

وی با اشاره به اینکه لایحه برنامه توسعه ششم با وجود تصویب در کمیسیون تلفیق مجلس نهم در دستور کار صحن مجلس قرار نگرفت تصریح کرد: در مجلس دهم نیز به دلیل اهمیت برنامه توسعه کمیته‌ای مشترک دولت و مجلس برای انجام اصلاحات مورد نیاز تشکیل شد.

مسعودی‌اصل عنوان کرد: لایحه در تاریخ چهارم مردادماه امسال به‌عنوان لایحه برنامه ششم توسعه تقدیم مجلس شد و روز یکشنبه اعلام وصول می‌شود و تنها تفاوت لایحه قبل و فعلی اضافه کردن 3 ماده و تبدیل یک بند به ماده و اضافه کردن یک بند بوده و در لایحه ارسالی دو ماده 18 و 19 به بیمه و نظام سلامت پرداخته است.

وی با اشاره به اینکه برای تمامی آحاد جمعیت کشور پوشش همگانی اجباری در نظر گرفته شده ولی ابزار آن پیش بینی نشده است افزود: در برنامه توسعه تناسب هزینه‌های درمان با حق بیمه دیده نشده و باید به آن پرداخته شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز پژوهش‌های مجلس با تأکید بر اینکه نظام سلامت مشکلات و چالش‌های جدی دارد تصریح کرد: در زمینه اجرای طرح تحول سلامت نباید عجله می‌کردند بلکه با کار کارشناسی بیشتر وضعیت بهتری را داشتیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد