تاریخ درج خبر : 1395/05/15
کد خبر : ۵۴۹۲۰۵
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیر کل اوقاف و امور خیریه:

برخی مدیران در موقوفات اجتهاد می‌کنند

مدیر کل اوقاف و امور خیریه  استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی مدیران در موقوفات اجتهاد می کنند و براساس رای و نظر شخص خود که مبنای قانونی ندارد، عمل می‌کنند.

به گزارش سایت استان، حجت الاسلام سید نور الله جنتی پور در نشست خبری با اصحاب رسانه ادامه داد: وقف قابل تغییر و تبدیل نیست و اگر زمینی وقف شد تا قیام قیامت باید همان کارکرد را داشته باشد.

وی افزود:ادله اثبات وقف علاوه بر وقفنامه شامل سیره جاریه،شهرت محلی و استشهاد محلی است و هر کدام از این موارد برای اثبات وقف کافیست.

جنتی پور ادامه داد: مصادیق وقف در جامعه خوب جانیفتاده است. مدیران باید موقوفات را مانند اموال دولتی نگاه کرده و ثبت کنند.

وی با بیان اینکه هیچ کس حق برداشت ریالی از وجوهات امامزاده‌ها را ندارد اضافه کرد:برخی افراد برای سست کردن اعتقادات مردم و جلوگیری از رونق بقاع متبرکه شایعه می کنند که وجوهات بین کارمندان این اماکن تقسیم می‌شود.

مدیر کل اوقاف گفت: 40 درصد از وجوهات هرامامزاده صرف عمران و آبادانی و 20 درصد برای کار فرهنگی در خود بقعه و 30 درصد مدیریتی و 10 درصد نیز حق تصدی است و هیچ کس نمی تواند خارج از این قوانین کاری انجام دهد.

وی یادآور شد: وقف فقط مربوط به جوامع اسلامی نیست و دانشگاه‌ها و اماکن عمومی در دنیا وقف هستند.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد