تاریخ درج خبر : 1395/05/16
کد خبر : ۵۴۹۲۲۷
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش استان:

گرایش دانش آموزان به سمت رشته تجربی موج است/ کشور به همه رشته‌ها نیاز دارد

معاون آموزش متوسطه آموزش‌وپرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: باید آینده کشور را در نظر بگیریم. در آینده به همه رشته‌ها نیاز داریم، چرا که گرایش فعلی به سمت رشته تجربی بیشتر شبیه موج است.

rezaii - 1

به گزارش سایت استان، ایوب رضایی افزود: هدایت تحصیلی و توزیع متوازن رشته‌ای در سراسر کشور بر اساس چهار عامل استعداد، نیاز، رغبت و آزمون‌های مشاوره‌ای اجرا شده است.

رضایی ادامه داد: در هدایت تحصیلی 65 درصد آزمون‌های مشاوره تحصیلی و 35 درصد عملکرد تحصیلی دانش‌آموز اهمیت دارد.

وی تأکید کرد: در سطح کشور گرایش دانش آموزان به سمت رشته تجربی 46 درصد است درحالی‌که در استان این آمار به 56 درصد می‌رسد.

در ادامه این نشست مدیرکل آموزش‌وپرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: نرخ پوشش تحصیلی در استان از میانگین کشوری بسیار بالاتر است.

زارع پور افزود: در مقطع متوسطه دوم، نرخ پوشش تحصیلی استان 94.57 است درحالی‌که نرخ کشوری 80.24 است.

وی ادامه داد: میانگین نمرات دروس نهایی در استان 11.73 است درحالی‌که در کشور 11.03 است و این برای استان یک موفقیت محسوب می‌شود.

زارع پور گفت: در دو سال گذشته تعداد پژوهش سراهای آموزشی استان از 4 واحد به 13 واحد افزایش یافته است.

اردشیر یاری معاون پشتیبانی و توسعه مدیریت آموزش‌وپرورش نیز با اشاره نزدیک شدن مهرماه و بازگشایی مدارس گفت: استان با کمبود شدید امکانات و تجهیزات آموزشی مواجه است.

علی شیر زهرایی معاون آموزش ابتدایی نیز یادآور شد: استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل پراکندگی مراکز آموزشی و مدارس تک دانش‌آموز گران‌ترین نرخ آموزش کشور را دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • چرام گفت:

    این موضوع یعنی هجوم همه به سمت رشته تجربی، باز شاهکاری دیگر از نامدیران کشور است وقتی که یک فارغ التحصیل رشته مهندسی از بهترین دانشگاه کشور به سختی استخد ام و ماهی 2 تومان میگیره و یک پزشک عمومی به راحتی ماهی 40 تومان درمیاره یعنی با یک پدیده جدید به نام “شکاف درامدی ” مواجه هستیم در صورتی که اگر درامد ناشی از حذف یارانه به صورت فله ای به جیب پزشکان سرازیر نشود و زمینه اشتغال با کارخانه و… ایجاد شود شاهد این شکاف نخواهیم بود

پربازديد