تاریخ درج خبر : 1395/05/16
کد خبر : ۵۴۹۲۴۸
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل امور مالیاتی:

منابع مالیاتی استان سالانه 6درصد رشد دارد

مدیرکل امور مالیاتی استان گفت: به رغم ضعیف بودن منابع مالیاتی ، ،سالانه در شناسایی منابع جدید مالیاتی 6 درصد رشد داریم.

emdadifar - omur maliyati - (2)

به گزارش سایت استان، سهراب امدادی فر در نشست با اصحاب رسانه گفت:به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی و تکیه بر اقتصاد مبتنی بر مالیات به جای نفت،طرح جامع مالیاتی از سال 93 آغاز شده و تا پایان دی ماه به طور کامل پیاده سازی می شود.

امدای فر افزود: طرح جامع مالیاتی با هدف شفاف سازی مالیاتی ،تحقق عدالت مالیاتی ،تسهیل فرایند خدمات رسانی به مؤدیان مالیاتی ومستند ومستدل سازی نحوه تشخیص ، محاسبه و وصول مالیات اجرا شده است.

وی یادآور شد: در راستای اجرای طرح جامع مالیاتی ، اداره کل امور مالیاتی استان، فاز اول را با ایجاد تحولات فیزیکی  وفضای اداری مناسب در مرکز و سایر شهرستانهای استان آغاز کرد .

به گفته امدادی فر به طور متوسط در دوسال اخیر و با اجرای فاز اول طرح جامع مالیاتی ، بیش از 100درصد به فضای فیزیکی ادارات امور مالیاتی در سطح استان اضافه شده  است.

emdadifar - omur maliyati - (4)

وی ادامه داد: اجرای این طرح در استان با استخدام 124 نفر از جوانان متخصص همراه بود.که همه این افراد از طریق آزمون متمرکز سراسری وبعد از گذراندن مراحل گزینش به خانواده مالیاتی استان اضافه شده اند.

مدیر کل امور مالیاتی با بیان اینکخ مجموعه مالیاتی استان توانسته در دوسال 93 و 94 مجموعا مبلغ 760 میلیارد ریال عوارض  به شهرداریها و دهیایری ها پرداخت کند افزود:این پرداخت حاصل تمکین واهتمام شهروندان به امر مالیات است.

وی اضافه کرد: در سه ماهه ی اول امسال نیز بیش از 90 میلیارد ریال عوارض پرداخت شد.

امدادی فر گفت:برای حمایت از اصناف و کسبه و با توافق با این افراد در نشست های متعدد ، مصوب شد مالیات بر عملکرد سال 1394اصناف استان امسال ، بدون افزایش بر اساس مالیات قطعی  عملکرد سال 93 آنها تعیین شود.

 وی ادامه داد: تمامی مودیان مالیاتی استان شامل کسبه ، شرکتها و سایر مودیانی که تا پایان شهریور ماه امسال نسبت به پرداخت اصل مالیات بر عملکرد خود اقدام کنند مشمول بخشودگی 100درصدی از جرائم قابل بخشش مالیاتی شوند .

مدیرکل امور مالیاتی استان یادآور شد:امسال در دوره ی فشرده کاری خرداد و تیر ماه، بیش از 34هزار اظهارنامه ی الکترونیکی عملکرد 1394از مؤدیان محترم مالیاتی اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی دریافت کردیم .

وی گفت:به منظور پاسخگویی بهتر به شهروندان ، مرکز ارتباط مردمی 1526 را راه اندازی کردیم که به صورت شبانه روزی پاسخگوی مودیان خواهد بود. درساعات غیراداری نیز این سامانه ، از طریق سیستم رایانه ای خودکار پاسخگوی مودیان خواهد بود.

گفتنی است اداره کل امورمالیاتی استان در سه سال اخیر در خصوص تکریم ارباب رجوع همواره در بین دستگاههای برتر استان قرار داشت و در سال 93 نیز دستگاه برتر بوده است.

emdadifar - omur maliyati - (3)

emdadifar - omur maliyati - (1)

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد