تاریخ درج خبر : 1395/05/16
کد خبر : ۵۴۹۲۵۷
+ تغییر اندازه نوشته -
اعتراض 42 شرکت به تعطیلی شرکت‌هایشان

به بهانه تخلف یک نفر همه را از نان خوردن نیندازید

شهرداری تعدادی از شرکت های خدماتی  پیگیری کارهای ثبت، شهرداری و نظام مهندسی را تعطیل کرد.

به گزارش سایت استان، بر اساس پیگیری‌های خبرنگار ما در شهر یاسوج 42  شرکت خدماتی پیگیری فعالیت می‌کنند که از سال گذشته چندین بار شهرداری اقدام به ممنوعیت کار این شرکت‌ها کرده است.

یکی از مدیران این شرکت‌ها می‌گوید: شهرداری ادعا می‌کند شرکت‌ها جعل و تخلفاتی انجام داده اند که منجر به خسارت به شهرداری شده است در حالی که اگر فردی تخلف کرده نباید آن را به همه تعمیم داد.

این مدیر اضافه می کند: همه ما موافقیم فرد یا شرکت متخلف معرفی و از کار منع شود نه اینکه به بهانه تخلف یک نفر 42 نفر از نان خوردن بیافتند.

وی یادآور شد: تمام خدمات در شهرداری سیستمی است و شرکت‌ها به سیستم دسترسی ندارند. تنها کارشناسان شهرداری می توانند با زد و بند با شرکت‌ها تخلف کنند و بر پایه امضای یک کارشناس کل سیستم تخلف می کند.

وی تاکید می‌کند: اگر کارشناسانی در شهرداری مرتکب تخلف شده‌اند شهرداری باید اول با کارشناس خودش برخورد کند و بعد هم حق ندارد همه شرکت‌ها را از کار محروم کند.

مدیر دیگری گفت: از سال گذشته تاکنون جمعا سه ماه فعالیت داشته‌ایم و در شهرداری با بی احترامی مدیران روبرو بوده ایم.

وی اضافه کرد :شرکت‌ها به دلیل مسلط بودن به قوانین صدور پروانه ،نظام مهندسی و ثبت اسناد باعث پیشرفت کار مردم ،کاهش حجم ارباب رجوع در شهرداری و کمک به کارمندان به دلیل تسلط بر روال اداری  می‌شوند.

وی اشاره کرد: اغلب کسانی که کارهای خود را به شرکت‌ها می سپارند شخصا توانایی یا وقت پیگیری ندارند و ممکن است در شهر یاسوج نباشند با این حال همه فرایند کار به صورت قانونی و در قالب قرارداد انجام می‌شود.

گفتنی است به برخی شرکت‌های آقایان اجازه فعالیت داده شد اما بانوان همچنان اجازه کار ندارند و از متصدیان  دریافت عوارض خواسته شده که از شرکت‌ها پرونده دریافت نکنند.

در شهرداری زمزمه‌هایی مبنی بر اینکه تعدادی از کارمندان شهرداری قصد دارند با راه اندازی شرکت‌هایی انجام این خدمات را به عهده بگیرند نیز به گوش می رسد.

این شرکت‌ها خواستار پاسخ شهرداری ،شورای شهر و نهادهای نظارتی  هستند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    انها بگویند طبق کدام بند از قانون مانع کار کردن این افراد میشوند چرا پس طرح تکریم ارباب رجوع کجا در شهرداری رعایت میشود!!!!!!!!!!!!!!!،،،

  • ناشناس گفت:

    مشکل از مدیران ماست اینها عده ای عقده ای و دید بسته هستند چرا با گروهی از جوانان که دولت و مسئولین در فکرشان نیستند خود انها برای امرار معاش تلاش میکنند مخالفت میشود چرا وقتی با انها روبه رو میشوند و دلیل عدم همکا ری کارمندان را سؤال میکنند جواب سر بالا میدهند فقط میتوانم بگویم مایه شرم است برای کسانی که جلو این افراد را میگیرند

  • علی گفت:

    در هفته دولت سفر استانی ریس جمهور شهرداری بجای اشتغال زایی اخراج و محروم می کنه واقعا برای شهردار متاسفیم

پربازديد