تاریخ درج خبر : 1395/05/17
کد خبر : ۵۴۹۳۵۱
+ تغییر اندازه نوشته -

در سفر هیئت دولت مشعل گاز 51 روستای کهگیلویه و بویراحمد روشن می‌شود

مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد بهره‌برداری از طرح‌های گازرسانی به 51 روستای این استان را ره‌آورد خوبی از سفر هیئت دولت برای مشترکان جدید گاز دانست و افزود: آمار روستاهای گازدار این استان با اجرای این پروژه‌ها به 568 مورد خواهد رسید .

به گزارش سایت استان به نقل از ایرنا، هوشنگ صیدالی افزود: در قالب این پروژه‌ها یک هزار و 200خانوار با چهار هزار و 200نفر جمعیت از نعمت گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

وی از اجرای 163 کیلومتر شبکه گازرسانی فولادی و پلی‌اتیلن در قالب این پروژه‌ها خبر داد و گفت: برای گازرسانی به این روستاها حدود 97 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

صیدالی به رویکرد دولت یازدهم به مقوله توسعه زیربنایی و اهمیت تأمین انرژی پاک برای روستانشینان اشاره کرد و افزود: گازرسانی به روستاها در سال‌های اخیر با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گرفت.

وی تصریح کرد: به دنبال تصویب قانون بودجه 93 و توجه ویژه به گازرسانی روستایی ، تمامی روستاهای بالای 20 خانوار کهگیلویه و بویراحمد جهت گازرسانی مورد مطالعه قرار گرفتند.

صیدالی تصریح کرد: حاصل مطالعات انجام‌شده با عنایت به پراکندگی روستاها در این استان برنامه‌ریزی برای بهره‌مند سازی تمامی روستاهای بالای 20 خانوار استان از گاز طبیعی تا سال 1396 بوده است.

این مسئول با اشاره به تلاش مجدانه مدیران و کارکنان شرکت گاز افزود: با اجرای یک هزار و 984 کیلومتر خطوط گازرسانی روستایی 517 روستا از نعمت گاز بهره‌مند شده‌اند.

وی بیان کرد: در قالب واگذاری انشعاب گاز به حدود 40 هزار مشترک روستایی، تأمین انرژی پاک برای جمعیتی نزدیک به 120 هزار نفر از جامعه روستاییان فراهم شده است .

مدیرعامل شرکت گاز کهگیلویه و بویراحمد گفت: نهضت گازرسانی روستایی با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده با جدیت تمام در حال پیگیری است و تا پایان سال 96 مطابق برنامه ،تمامی روستاهای بالای 20 خانوار از گاز طبیعی برخوردار خواهند شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد