تاریخ درج خبر : 1395/05/17
کد خبر : ۵۴۹۳۵۷
+ تغییر اندازه نوشته -
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان:

حقوق مقوقه پرستاران بیمارستان امام سجاد (ع) پرداخت می‌شود/ مشکل پرستاران معترض قرارداد است نه پول

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: حقوق معوقه دو ماه پرستاران امام سجاد (ع) پرداخت می‌شود.

nurse - 3

به گزارش سایت استان به نقل از تسنیم، پرویز یزدان پناه پیرامون تجمع جمعی از پرستاران بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج نسبت به عدم پرداخت مطالبات آن‌ها، اظهار داشت: حقوق پرستاران و پزشکان با هم پرداخت می‌شود و این حقوق از محل درآمد بیمارستان و در روزهای 15 تا 20 هرماه پرداخت می‌شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه در این مدت بیمارستان امام سجاد (ع) نسبت به پرداخت حقوق پرستاران خود یک ماه از سایر بیمارستان‌ها عقب مانده است، عنوان کرد: فردا این بیمارستان حقوق اردیبهشت‌ماه و خرداد پرسنل خود را به صورت همزمان به حساب آن‌ها واریز می‌کند.

وی با بیان اینکه چند نفر به دنبال حاشیه‌سازی و مسائل سیاسی سعی در اخلال در نظم کاری این بیمارستان دارند، بیان کرد: برخی از این افراد قرارداد معین هستند و به صورت شرکتی با این بیمارستان همکاری می‌کنند و مسئولان بیمارستان بر اساس قانون می‌توانند با آن‌ها تمدید قرارداد نکنند.

یزدان پناه افزود: این افراد که به‌صورت شرکتی جذب شدند مشکل آن‌ها در اصل پول نیست بلکه مشکلی در قرارداد آن‌ها است که باید حل شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته نیز جمعی از پرستاران این بیمارستان به علت مطالبات خود جلوی استانداری تجمع کردند، گفت: پس از بررسی دانشگاه مشخص شد بیمارستان امام سجاد (ع) حتی یک ماه بیشتر از سایر بیمارستان‌های استان مطالبات پرسنل خود را پرداخت کرده است.

یزدان پناه تصریح کرد: حتی اگر این پرسنل روزانه جلوی یک سازمان اعتراض کنند ما بر اساس قانون و طبق برنامه نسبت به پرداخت مطالبات آن‌ها اقدام می‌کنیم.

معاون دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه در ابتدا قرار بود حقوق این نیروهای شرکتی از محل منابع طرح تحول نظام سلامت پرداخت شود، اظهار داشت: ولی مسئولان وزارت بهداشت این مسئله را تغییر داده و اکنون باید از محل درآمد بیمارستان پرداخت شود.

وی تأکید کرد: نیروهایی که قصد ایجاد حاشیه و اختلال در کار بیمارستان‌ها را دارند به‌طورقطع با آن‌ها برخورد می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • احمد اورژانسی گفت:

    احسنت ، بدانید که عده ای فقط به قصد تخریب و حاشیه سازی دست به این اعمال می زنند و هیچ گاه کارکنان و کادر های زحمت کش و پرتلاش درمانی دانشگاه اقدام به اینگونه اعمال تفرقه برانگیز نخواهند زد چون خوب می دانند که کسر بودجه، سراسری بوده و مربوط به یک دانشگاه خاص نمی باشد و حتی دانشگاه علوم پزشکی استان در پرداخت مطالبات معوقه نسبت به بسیاری از دانشگاههای بزرگ و برخوردار پیش است و اینکه با شروع ریاست دکتر چمن در سه سال پیش دانشگاه بیش از 16 ماه به کارکنان بدهکار بود که اکنون با پیگیریهای مدیران دانشگاه به سه تا چهار ماه تقلیل پیدا کرده و آنهم بخاطر بدقولی بیمه ها و عدم پرداخت مطالبات بیمه ای است .

پربازديد