تاریخ درج خبر : 1395/05/18
کد خبر : ۵۴۹۵۴۲
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد:

۱۹۰۰ زوج نیازمند استان پشت نوبت تسهیلات ازدواج

مدیرکل کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۱۹۰۰ زوج نیازمند پشت نوبت دریافت خدمات و تسهیلات ازدواج هستند، گفت: امیدواریم با حمایت خیرین و جلب مشارکت‌های مردمی این تعداد افراد امسال از تسهیلات جهیزیه بهره‌مند و راهی خانه بخت شوند.

ezdevaj - 05

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم فرید محبی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با پرداخت کمک‌هزینه ازدواج و تأمین جهیزیه این نهاد، 776 مددجوی تحت حمایت در چهارماهه اول امسال راهی خانه بخت شدند.

وی با اشاره به حمایت‎های این نهاد در زمینه تحکیم بنیان خانواده، عنوان کرد: کمیته امداد به منظور ترویج و تسهیل سنت حسنه ازدواج و تقویت بنیان خانواده و پیشگیری از آسیب‌های فردی و اجتماعی در بین جوانان در شرف ازدواج خدمات مختلفی ارائه می‌‌کند.

محبی با بیان اینکه در شرایط کنونی هزینه‌های سرسام‌آور زندگی، ازدواج به موقع را برای بسیاری از جوانان سخت کرده است، افزود: کمیته امداد در یک ابتکار و اقدام خداپسندانه با تدارک جهیزیه و پرداخت هدیه ازدواج موجبات ازدواج آسان، بی‌پیرایه و آبرومندانه تعداد زیادی از دختران و پسران جوان را فراهم کرده و در این راستا در چهارماهه اول امسال 431 مورد کمک‌هزینه تأمین جهیزیه با اعتبار هشت میلیارد و 615 میلیون ریال به نوعروسان پرداخت شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد همچنین از اهداء 345 مورد کمک‌هزینه ازدواج به نو دامادهای در آستانه ازدواج خبر داد و گفت: در این زمینه یک میلیارد و 725 میلیون ریال هزینه شده است.

محبی با اشاره به اینکه قبل از ارائه کمک‌هزینه‎های ازدواج، دوره‎های آموزشی برای مددجویان برگزار می‌شود، تصریح کرد: دوره‌های آموزشی قبل از ازدواج در قالب مهارت‌های سبک زندگی، مهارتهای ارتباطی، آموزش قبل از ازدواج، زندگی خانواده، روابط زوجین، مسائل حقوقی خانواده، آئین همسرداری، بهداشت خانواده، بهداشت روانی و سایر موارد برگزار می‎شود.

وی با بیان اینکه یک هزار و 900 زوج نیازمند پشت نوبت دریافت خدمات و تسهیلات ازدواج از کمیته امداد هستند، افزود: امیدواریم با حمایت خیرین و جلب مشارکت‌های مردمی این تعداد افراد پشت نوبت امسال از تسهیلات جهیزیه بهره‌مند و راهی خانه بخت شوند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد