تاریخ درج خبر : 1395/05/20
کد خبر : ۵۴۹۶۰۲
+ تغییر اندازه نوشته -
عضو شورای شهر یاسوج:

تعیین تکلیف سهام شهرداری یاسوج در فروشگاه رفاه و آبفای شهری صورت می‌گیرد

عضو شورای شهر یاسوج گفت: ۴۹ درصد سهام فروشگاه رفاه یاسوج و ۱۴ درصد سهام آبفای شهری متعلق به شهرداری یاسوج است ولی تاکنون خبری از حساب‌کتاب نیست و بنا داریم با انتخاب حسابرس پیگیر سهم خود باشیم.

akbaritabar - 1

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، علی اکبری‌تبار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بسیاری از خدمات انجام شده در حوزه مدیریت شهری یاسوج نتیجه بیان کمبودها و نارسائی‌های موجود توسط رسانه‌ها است.

وی با اشاره به مسئله اقلیت و اکثریت شورای شهر یاسوج گفت: این مهم در تمام دنیا وجود دارد ولی به دلیل عشیره‌ای بودن کهگیلویه و بویراحمد این موضوع در این استان پررنگ‌تر است.

اکبری‌تبار مهم‌ترین شاخص خود برای انتخاب شهردار تعهد، تخصص و پاک دستی عنوان کرد و افزود: تصمیم سازی و تصمیم‌گیری با اعضای کم شورا بهتر و راحت‌تر انجام می‌شود و کاهش تعداد اعضا شورا به روند بهبود کمک می‌کند.

اکبری‌تبار سازمان فضای سبز را حیاط‌خلوت شهرداران سابق دانست و گفت: در گذشته شهرداران مدیر فضای سبز را از صفر تا 100 با خود همراه می‌کردند و از این طریق نیرو جذب بدنه شهرداری شد به‌طوری‌که فرد برای فعالیت در فضای سبز استخدام می‌رسید ولی بعد از دو ماه به‌عنوان کارشناس شهرسازی حکم می‌گرفت.

عضو شورای شهر یاسوج اصلاح ساختار شهرداری را از مهم‌ترین نقاط قوت شورا و شهرداری دور چهارم یاسوج عنوان کرد و افزود: شهرداری یاسوج دیگر همچون بادکنکی شده بود به‌طوری‌که شهردار دور چهارم شهرداری را با 36 میلیارد تومان بدهی تحویل گرفت.

اکبری‌تبار تصریح کرد: اصلاح ساختار اداری با هدف جلوگیری از ورود نیروهای مازاد و غیرتخصصی در شهرداری، انحلال کمیسیون توافقات که در آن چند نفر دور هم جمع می‌شدند و حق‌وحقوق دیگران را ضایع می‌کردند، افزایش سرانه فضای سبز با احداث 50 هکتار پارک، ایجاد بانک اطلاعاتی املاک شهرداری، پیاده‌روسازی، آسفالت تمام خیابان‌های خاکی شهر تا پایان سال و تحویل احداث پارک مهریان از مهم‌ترین عملکرد شورا و شهرداری دور چهارم است.

وی بیان کرد: 49 درصد سهام فروشگاه رفاه یاسوج و 14 درصد سهام آبفای شهری متعلق به شهرداری یاسوج است ولی تاکنون خبری از حساب‌کتاب نیست و بنا داریم با انتخاب حسابرس پیگیر سهم خود باشیم.

اکبری‌تبار با بیان اینکه شهرداری یاسوج سهمی در تیم فوتبال نداشت تصریح کرد: سالانه 20 میلیارد برای تیم فوتبال شهرداری هزینه می‌شد درحالی‌که دو بازیکن این تیم بومی نبود و در سوءاستفاده برای برخی باز شد.

وی ابراز کرد: یک هزار و 100 نیرو در شهرداری یاسوج فعالیت دارند که 50 درصد آنان مازاد و غیر کیفی هستند و احتمال اخراج آنان وجود ندارد زیرا خانواده این فرد حق زندگی دارند و باید شهرداری به فکر استفاده بهینه از این افراد باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد