تاریخ درج خبر : 1395/05/20
کد خبر : ۵۴۹۶۱۲
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج:

بخش جراحی قلب و آنژیوگرافی یاسوج در سفر ریاست جمهوری بهره‌داری می‌شوند

رئیس بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج گفت: در سفر هیئت دولت به استان سه پروژه مهم درمانی در بیمارستان امام سجاد (ع) افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

vafaeii---02

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، دکتر فرزاد وفایی در نشست خبری با خبرنگاران افزود: در این سفر با حضور وزیر بهداشت اتاق عمل جراحی قلب، بخش آنژیوگرافی و بخش مراقبت‌های ویژه جراحی قلب با اعتباری بالغ‌بر 15 میلیارد و 52 میلیون و 468 هزار تومان هزینه شده است.

وی بیان کرد: برای تجهیزات بخش اتاق عمل جراحی قلب یک میلیارد و 100 میلیون تومان، بخش آنژیوگرافی پنج میلیارد و 500 میلیون تومان و بخش مراقبت‌های ویژه 594 میلیون تومان هزینه شده است.

رئیس بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج خاطرنشان کرد: 43 نفر نیروی تخصیصی در این سه بخش مشغول به کار خواهند شد که در آینده این تعداد به 53 نفر خواهد رسید.

وفایی تصریح کرد: دو اتاق عمل جراحی قلب با 184 مترمربع، آنژیوگرافی با 246 مترمربع و بخش مراقبت‌های ویژه قلب با 6 تخت و 302 مترمربع ایجاد شده است.

وی با اشاره به مزایای مرکز جراحی قلب ادامه داد: هم‌اکنون به ازای هر 1000 نفر بیمار در استان هفت بیمار به شهرستان و استان‌های همجوار اعزام می‌شود که سه چهار نفر نیاز به جراحی قلب دارند که با افتتاح این مرکز اعزام‌های مربوط به جراحی قلب انجام نمی‌شود.

رئیس بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج با اشاره به اینکه زایشگاه فعلی این بیمارستان با مشکلاتی مواجه است، عنوان کرد: این زایشگاه دو شهرستان بویراحمد و دنا و بیماران مشکل‌دار سایر شهرستان‌های استان را نیز پوشش می‌دهد و هر شب 10 زایمان انجام می‌شود درحالی‌که ظرفیت آن چهار زایمان است.

وفایی تأکید کرد: زایشگاه جدید بیمارستان که عملیات اجرایی آن بهمن‌ماه سال گذشته آغاز شده بود، 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تاکنون 300 میلیون تومان در این زمینه هزینه شده است.

وی افزود: این زایشگاه یک میلیارد و 150 میلیون تومان هزینه ساخت در بردارد که کاملاً تأمین اعتبار شده است که طی سه تا چهار ماه آینده افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج تصریح کرد: اورژانس بزرگسالان، اطفال و مسمومیت‌های بیمارستان امام سجاد (ع) طی چهارماهه آینده ایجاد و راه‌اندازی می‌شود و تاکنون 500 میلیون تومان هزینه شده و 350 میلیون تومان برای بهره‌برداری نیاز دارد.

وفایی بیان کرد: مرکز درمان ناباروری استان تا اواخر اسفندماه افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد برای تکمیل این مرکز 450 میلیون تومان تأمین اعتبار شده است.

وی اضافه کرد: عملیات اجرایی مرکز پزشکی هسته با همکاری بانک پارسیان کشور با اعتباری بالغ‌بر 450 میلیون تومان آغاز شد

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد