تاریخ درج خبر : 1395/05/20
کد خبر : ۵۴۹۶۳۲
+ تغییر اندازه نوشته -
عضو شورای سلامت استان:

صادرات نان بلوط کهگیلویه و بویراحمد به عراق آغاز می‌شود

عضو شورای سلامت کهگیلویه و بویراحمد از صادرات نان بلوط این استان به عراق خبر داد و گفت: بوفه‌های مدارس این استان با عرضه مواد خوراکی نامطلوب و مضر سلامت دانش آموزان را تهدید می‎کند و باید نان‌های مقوی از جمله نان خرما جایگزین این اقلام خوراکی شود.

balot - kalg

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم، بهرام باقری در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده تولیدات بزرگترین واحد تولیدی نان صنعتی جنوب کشور از جمله نان بلوط به کشور عراق از جمله شهرهای شیعه‌نشین و عتبات عالیات با هدف تأمین سلامت زائران ایرانی صادر می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه نان حجیم بلوط نماد استان‌های زاگرس نشین است، عنوان کرد: تولید نان بلوط نوعی پیوند صنعت و سنت است که برنامه‌های ویژه‌ای برای عرضه این نوع نان در شهرهای مختلف کشور داریم زیرا این نان به‌غیراز مصرف غذایی خاصیت داروئی نیز دارد.

مدیرعامل صنایع غذایی کوبودنا از تولید نان برای مصرف بیماران دیابتی در آینده‎ای نزدیک خبر داد و افزود: طبق پیگیری‌های انجام شده به‌زودی انجمن بیماران دیابتی با هدف کمک به این نوع بیماران در استان تشکیل می‎شود.

باقری ابراز کرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد 14 هزار و 600 بیمار دیابتی شناسایی ‌شده که از این تعداد 58 هزار نفر در شهرستان بویراحمد سکونت دارند با این شرایط این استان تنها استان بدون انجمن دیابت است.

مدیرعامل صنایع غذایی کوبودنا نان حجیم بلوط، نان حجیم دیابتیک و نان‌های پروبیوتیک را از مهم‌ترین محصولات تولیدشده در واحد تولیدی نان صنعتی کوبودنا نام برد و بیان کرد: این واحد جزء محدود کارخانه‌های کشور است که در زمینه تولید نان‌های پروبیوتیک فعالیت می‌کند.

باقری تصریح کرد: واحد نان صنعتی کوبودنا در مدت کم فعالیت خود حدود 250 نوع نان با شکل، طعم، مزه و ذائقه‌های متفاوت برای حوزه سلامت این استان تولید کرده است.

وی با اشاره به اینکه این واحد تولیدی عضو شورای سلامت این استان است، گفت: یکی از مصوبات این شورا استفاده از نان کوبودنا برای تغذیه مدارس، دانشگاه‌ها و بیمارستان‌های استان است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • بهروز امینی گفت:

    البته باید به استحضار برسانیم در تمام دنیا سهم حیات وحش هم باید حفظ شود. اگرچه مملکت ما قانونش فرق داره

  • بهروز امینی گفت:

    با سلام. باید به استحضار رسانده شود که بلوطهای زاگرس در حال نابودی اند.آتش سوزیها,ذغالسازی. هیزم. احداث باع ,توسعه‌ ی شهر ها وروستاها و حالا هم به سلامتی تجارت با نان بلوط.فاتحه ی بلوط و زاگرس را باید خواند.لطفا کسانی که تجارت می کنند برای بهره برداری بهتر در خاموش کردن آتش های بیشتر عمدی هم به پرسنل منابع طبیعی کمک. کنند.

پربازديد