تاریخ درج خبر : 1395/05/21
کد خبر : ۵۴۹۶۶۱
+ تغییر اندازه نوشته -
زارعی در همایش استقبال مردمی از رئیس جمهور و دولتمردان یازدهم:

سفر هیئت دولت قطار توسعه کهگیلویه و بویراحمد را شتاب می‌بخشد/ لزوم استقبال پرشور مردم استان از کاروان تدبیر و امید

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی بر ضرورت استقبال گرم و پرشور مردم کهگیلویه و بویراحمد از ریاست جمهوری اسلامی و کاروان تدبیر وامید تأکید کرد و گفت: سفر اعضای هیئت دولت قطار توسعه و عمران این استان را شتاب خواهد بخشید.

hamayesh-esteghbal-az-presedent-(32)

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا، غلام محمد زارعی شامگاه پنجشنبه در همایش استقبال مردمی از رئیس‌جمهور و دولتمردان یازدهم در یاسوج افزود: حضور پرشور مردم در روز 24 مرداد از رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت یازدهم دارای پیام‌های مهم در عرصه داخلی و بین‌المللی است.

وی با اشاره به خصلت میهمان‌نوازی و ویژگی‌های بارز و عمیق مردم قدرشناس استان کهگیلویه و بویراحمد در طول تاریخ، گفت: 24 مرداد امسال و حضور اعضای هیئت دولت روزی به‌یادماندنی و نقطه عطفی در تاریخ پرافتخار این دیار خواهد بود.

زارعی اظهار کرد: بدون شک این استقبال گرم و پرشور از ریاست جمهوری و شخص دوم مملکت نیز پیامدهای مثبت و دستاوردهای بزرگی برای توسعه، پیشرفت و تعالی بیش‌ازپیش این استان محروم به دنبال خواهد داشت.

وی از اولویت‌بندی و طرح مطالبات و خواسته‌های مهم و به‌حق مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در هیئت دولت خبر داد و افزود: مردم قدرشناس این استان منتظر خبرهای امیدوارکننده از سوی ریاست جمهوری اسلامی و دولتمردان یازدهم در روز یکشنبه هفته آینده باشند.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا با اشاره به اهتمام ویژه دولت یازدهم نسبت به مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته، گفت: اعتبارات عمرانی این استان ظرف سه سال گذشته بیش از سه برابر رشد داشته است.

وی افزود: آغاز و شتاب بخشی در اجرای عملیات راه‌آهن یاسوج – اقلید با سرمایه‌گذاری افزون بر 20 هزار میلیارد ریال، تأمین اعتبار برای تکمیل و بهره‌برداری از بیمارستان 283 تختخوابی یاسوج، شروع عملیات اجرایی فولاد سقاوه، افزایش حدود دو برابری ساخت بزرگراه در استان و بسیاری از اقدام‌های ارزشمند بیانگر توجه ویژه دولت یازدهم به این استان محروم بوده است.

زارعی اجرای طرح تحول در نظام سلامت به‌عنوان یک دستاورد بزرگ این دولت را یادآور شد و گفت: دولت یازدهم با اجرای این طرح به مهمترین نیاز اساسی ملت به‌ویژه در مناطق محروم پاسخ مثبت داد.

زارعی کاهش سهم پرداختی از جیب مردم را یکی از مهمترین دستاوردها و کارکردهای اساسی در طرح تحول نظام سلامت دانست و افزود: اکنون هزینه‌های تحمیلی بر مردم در بخش درمان از حدود حتی 70 درصد در گذشته به کمتر از 10 درصد رسیده است.

وی ابراز داشت: آمارها و بررسی‌های میدانی و نیز رضایتمندی مردم نشان می‌دهد که خدمات انجام‌شده در حوزه سلامت و اجرای این طرح ملی در استان کهگیلویه و بویراحمد بیشتر از میانگین کشوری بوده است.

وی تصریح کرد: با افزایش ارائه خدمات در بیمارستان‌ها و افتتاح بخش‌های مختلف درمانی هم‌اکنون شمار بیماران ارجاعی از کهگیلویه و بویراحمد به سایر استان‌ها به ازای هر یکهزارنفر به حدود 7 نفر رسیده است.

زارعی افزود: این در حالی است که تا قبل از اجرای این طرح میزان بیماران ارجاعی به استان‌های همجوار 30 در هزار بوده است.

وی یکی از دستاوردها و اقدام‌های ارزشمند دولت یازدهم و دیپلمات‌های موفق جمهوری اسلامی را نیز موضوع برجام دانست و گفت: دستیابی به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای به‌عنوان مطالبه به‌حق مردم بزرگ ایران مهمترین دستاورد برجام بود.

وی انتقادهای بی‌جا و تخریبگرایانه علیه دولت به‌ویژه تیم موفق، امین و با درایت هسته‌ای را از سوی برخی افراطیون دور از انصاف دانست و گفت: تیم امین هسته‌ای همواره مورد وثوق و تائید مقام معظم رهبری و ملت بزرگ ایران اسلامی هستند.

وی با بیان اینکه کارها و اقدام‌های این دولت مبتنی بر یک کار کارشناسی، منطق و خرد جمعی است، گفت: گفتمان اعتدال و امید این دولت از سال 92 تاکنون بسیاری از رفتارهای پرخاشگرانه، افراطی و فضای سرد دوقطبی حاکم بر کشور را تا حد قابل‌ملاحظه‌ای به حاشیه رانده است.

وی با تشریح و تبیین برخی اقدامات دولت یازدهم در طول سه سال گذشته و شرایط خاص این دوره زمانی، افزود: دولت در موقعیتی کشور را به دست گرفت که اوضاع در حوزه‌های مختلف به‌ویژه مسائل اقتصادی وضعیتی نابسامان و در ابعاد مختلف دچار بحران و چالش‌های اساسی بود.

رئیس‌جمهوری و اعضای هیئت دولت یازدهم در سی‌امین سفر استانی خود روز یکشنبه هفته آینده میهمان مردم کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود.

دکتر حسن روحانی ساعت 9:30 دقیقه روز یکشنبه 24 مرداد در جمع مردم یاسوج و در ورزشگاه تختی این شهر سخنرانی خواهند کرد.

دیدار با علما، نخبگان و ایثارگران، شرکت در شورای اداری، افتتاح طرح‌های مختلف عمرانی و اقتصادی به‌صورت ویدئو کنفرانس و شرکت در نشست خبری از دیگر برنامه‌های مهم سفر یک‌روزه ریاست جمهوری اسلامی ایران و دولتمردان یازدهم به کهگیلویه و بویراحمد است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد