تاریخ درج خبر : 1395/05/21
کد خبر : ۵۴۹۶۸۶
+ تغییر اندازه نوشته -

کیان دهراب‌پور: لزوم تعامل رسانه و خیرین سلامت/ هزینه‌ها را برای مردم استانمان با وجود مشکلات اقتصادی بیشتر نکنیم

عضو هیئت‌امنای مجمع خیرین سلامت گفت: امروزه تنها 20 الی 25 درصد هزینه کرد در بخش سلامت باید از طرف دانشگاه‌های علوم پزشکی صورت گیرد و مابقی باید از طریق همکاری و مشارکت دیگر بخش‌های دولتی، بخش‌های غیردولتی و به‌خصوص مشارکت مردم عزیز و رسانه‌ها صورت گیرد.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، کیان دهراب‌پور در جلسه هیئت‌مدیره خیرین سلامت با اصحاب رسانه و جراید تعامل رسانه با خیرین سلامت را امری مهمی دانسته که در ارتقای سلامت فردی و اجتماعی مؤثر است و افزود: ما در این مسیر از هیچ فکر و عمل خیرخواهانه دریغ نکنیم.

مدیر نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به لزوم تعامل رسانه با خیرین سلامت، تصریح کرد: متأسفانه مشاهده می‌شود که بعضی از خبرنگاران و رسانه‌ها با نیت خیر اقدام به کارهای اشتباهی می‌کنند و آن‌هم اینکه بعضی از اتفاقات در عرصه سلامت را بدون اینکه پایه علمی داشته و بدون مشاوره با مسئولین و متخصصین مرتبط در سایت‌ها درج می‌نمایند که با وجود فکر خیرشان درنهایت به سلامت فردی و اجتماعی ضربه‌های مهلکی می‌زنند و باعث بدبینی مردم عزیز به خدمات صادقانه درمانی در جامعه به‌خصوص در استان عزیزمان می‌شوند.

دهراب‌پور افزود: مردم استان ما با بضاعت اقتصادی ضعیفی که دارند با شنیدن و خواندن این اخبار غیر صحیح، رویکردشان به امور بهداشتی و درمانی در استان ضعیف شده و با وجود مشکلات مالی، کاردرمانی‌شان را در استان‌های دیگر که غالباً برتری نسبت به استان ما نداشته و حتی در مواردی استان ما از آن‌ها قویتر است، انجام می‌دهند.

رئیس کارگروه تخصصی سلامت بسیج سپاه فتح استان ادامه داد: در تعامل میان خیرین سلامت و رسانه این موضوع کوچکی نیست که هزینه‌ها را برای مردم عزیز استانمان با وجود مشکلات اقتصادی زیادی که دارند بیشتر و بیشتر کنیم، هر چند میدانیم کار این خبرنگاران عزیز از سر خیر و خیرخواهی بوده ولی در عمل خروجی چیز دیگری است.

دهراب‌پور با اشاره به‌خصوص طرح جدید تحول نظام سلامت، گفت: از ابتدای انقلاب تاکنون در عرصه سلامت، خدمات دولت‌های مختلف را به‌وضوح در استانمان دیده‌ایم که از هیچ موردی کوتاهی نکرده تا بهترین خدمات بهداشتی و درمانی در استانمان صورت گیرد.

وی اظهار داشت: خدماتی که در استان ما در رابطه با بهداشت و درمان صورت می‌گیرد در بسیاری از قسمت‌ها بالاتر از استان‌های هم‌طراز بوده و ما باید قدر این نعمات را بدانیم؛ امروزه همه بیماران سرطانی کاردرمانی‌شان ازلحاظ شیمی‌درمانی در استان ما صورت می‌گیرد، امروزه شهر دهدشت ما دارای ام آر آی است، امروزه از خدمات بهترین پزشکان متخصص و فوق تخصص در استان بهره‌مند شده‌ایم و بسیاری موارد دیگر.

دهراب‌پور در پایان گفت: پس قدر بدانیم و امنیت اجتماعی جامعه را با بعضی از خبرهایی که قطعاً از سر خیرخواهی بوده به خطر نیندازیم و بجای اینکه بخواهیم دماغمان را تمیز کنیم چشممان را کور نکنیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد