تاریخ درج خبر : 1395/05/22
کد خبر : ۵۴۹۹۶۹
+ تغییر اندازه نوشته -
عدل هاشمی‌پور:

لنده به دلیل نداشتن راه‌ ارتباطی مناسب به زندان شبیه است

نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بن‌بست بودن شهرستان لنده گفت: مردم شهرستان لنده در زندانی بن‌بست قرار گرفته، دولت با توسعه راه‌های ارتباطی در جهت رهایی این شهرستان تلاش کند.

adal hashemi

به گزارش سایت استان به نقل از کهگیلویه و بویراحمد، عدل هاشمی‌پور در جمع مردم شهرستان لنده و معاون توسعه امور روستایی نهاد ریاست جمهوری گفت: مردم شهرستان لنده یکی از شریف‌ترین و شجاع‌ترین و مخلص‌ترین اقوام استان کهگیلویه و بویراحمد هستند.

وی افزود: با توجه به شرایط اقلیمی متأسفانه این شهرستان در بن بست واقع‌شده و از توسعه واقعی که حق مسلم آن‌ها بوده عقب‌مانده است.

نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این مردم همیشه در مقابل ظلم و ستم ایستادگی کردند و سر تعظیم فرود نیاوردند، همین امر باعث شد در زمان قبل از انقلاب به آن‌ها رسیدگی نشود.

هاشمی‌پور شرایط شهرستان و موقعیت جغرافیایی آن را به زندان تشبیه کرد و یادآور شد: مردم شهرستان لنده چشم‌انتظار تدابیر دولت تدبیر و امید برای توسعه راه‌های ارتباطی و خروج از بن بست هستند.

وی در ادامه به دو پروژه راه ارتباطی لنده – تراب – دهدشت و لنده به خوزستان اشاره و خاطرنشان کرد: این دو پروژه تنها راه خروج شهرستان لنده از بن بست بوده و لازم است قرارگاه خاتم‌الانبیاء وارد عمل و اجرای این پروژه‌ها را به دست بگیرد.

نماینده مردم کهگیلویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با بهره‌برداری از راه‌های ارتباطی پروژه‌های صنعتی از قبیل فسفات قیام در این شهرستان به بهره‌برداری خواهد رسید و تا حد قابل‌توجهی مشکلات بیکاری و اقتصادی مردم برطرف می‌شود.

هاشمی‌پور به عدم اختصاص  بودجه و اعتبارات ماده 180 به شهرستان لنده گفت: این شهرستان نیازمند توجه ویژه مسئولان و دولت تدبیر امید در عرصه‌های عمرانی، بهداشتی و درمانی، فرهنگی و اجتماعی، ورزشی و صنعتی است.

وی افزود: احداث یک بیمارستان در شأن مردم شهرستان لنده لازم و ضروری است و بسیاری از مشکلات بهداشتی و درمانی این شهرستان را برطرف خواهد کرد.

هاشمی‌پور یادآور شد: ایجاد یک مجتمع فرهنگی و ورزشی یکی دیگر از مطالبات مردم لنده است که نیازمند اعتبارات بسیار در این خصوص است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد