تاریخ درج خبر : 1395/05/23
کد خبر : ۵۴۹۹۸۹
+ تغییر اندازه نوشته -
در آستانه سفر رئیس‌جمهور صورت گرفت

از تجمع کارگران شرکت فولاد بویراحمد تا اسپانسر شدن برای روز خبرنگار/ رئیس‌جمهور که برای خوردن شربت و شیرینی به استان نیامده است؟ آقای روحانی به داد کارگران شرکت فولاد بویراحمد برسید

در آستانه سفر رئیس‌جمهور و هئیت دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از مهمترین مواردی که می‌تواند در دستور کار هیئت دولت قرار بگیرد نحوه اختصاص برخی از اعتبارات به افراد خاص در این استان است.

بارها مسئولان قول پرداخت حقوق را داده ولی به آن عمل نکرده‌اند

به گزارش سایت استان روز گذشته جمعی از کارگران شرکت فولاد بویراحمد در آستانه حضور رئیس‌جمهور در شهر یاسوج در تجمعی جلوی استانداری نسبت به پرداخت نشدن مطالباتشان اعتراض کردند.

کارگران شرکت فولاد بویراحمد که جز صنایع بزرگ استان محسوب می‌شود، جلوی استانداری از مدیران استانی خواستند برای پیگیری حقوق معوق و همچنین مطالبات سال گذشته آنان تلاش کنند.

یکی از تجمع‌کنندگان به خبرنگار ما گفت: چندین ماه است حقوق  دریافت نکرده‌ایم و این برای سومین بار است که در سال جاری جلوی استانداری تجمع کرده‌ایم.

صادق.الف ادامه داد: پس از هر بار اعتراض نشست‌هایی برگزار می‌شود که پایان آن نوشته می‌شود نسبت به اعطای تسهیلات با این واحد تولیدی همکاری شود که هیچ اثری از همکاری نیست.

داریوش جاودان‌مطلق که خود را جانشین مدیر تولید کارخانه فولاد بویراحمد معرفی می‌کند نیز می‌گوید: کارخانه فولاد بویراحمد قبلاً فروخته شده ولی الان اعلام کرده‌اند وابسته به ارتش است. ولی مجدداً خرید و فروشی صورت گرفته و آن را به آقای باقری واگذار کرده‎اند.

وی گفت: چند سال است حقوق که هیچ حتی عیدی، سنوات، پاداش و دیگر موارد را دریافت نکرده‌ایم و تاکنون نیز چندین بار به استانداری استان مراجعه ولی فایده‌ای نداشته است.

جاودان‌مطلق با بیان اینکه بارها مسئولان استانی و مدیران کارخانه قول پرداخت حقوق را داده ولی به آن عمل نکرده‌اند، افزود: چندین بار نیز به اداره کار برای پیگیری حق و حقوق خود مراجعه کردیم ولی می‌گویند ما نمی‌توانیم مدیران کارخانه را مجبور کنیم به شما حقوق دهند.

برخی از کارگران که شکایت خود را پس نگرفتند اخراج شدند

وی با اشاره به اینکه وقتی کارگران معترض شکایت خود را از کارخانه فولاد بویراحمد پس نگرفتند تهدید شده و چند نفر از آنها اخراج شدند، بیان کرد: چند مدت قبل آقای باقری این کارخانه را به بنیاد تعاون ارتش و با نام شهید آبشناسان واگذار کرد ولی تمام قراردادها از لحاظ حقوقی به نام آقای باقری است.

جاودان‌مطلق با بیان اینکه مطالبات کارگران کارخانه فولاد بویراحمد بین مسئولان و مدیران استان و این مجتمع صنعتی پاس‌گاری می‌شود، گفت: در قانون کار ماده‌ای بسیار صریحی وجود دارد که بر اساس آن حقوق کارگر باید به صورت ماهانه پرداخت شود و این برای کارفرما الزام‌آور است. پس از پایان کار نیز باید تسویه حساب کامل صورت گیرد ولی تاکنون خبری نشده است.

این کارگر کارخانه فولاد بویراحمد با بیان اینکه مسئول این مجتمع آقای شهرام باقری است، اذعان کرد: پسرش به عنوان مدیر کارخانه فعالیت کرده و قراردادها نیز به اسم رضا باقری بسته می‌شود.

مجتمع فولاد بویراحمد ضررده بوده و باید تعطیل شود

وی افزود: مدیران مجتمع فولاد بویراحمد با اینکه کارخانه ضررده بوده و حسابهای آن نیز بسته شده است ولی با حسابهای دیگر کار کرده که برای فرار از مالیات و فعالیت‌های دیگر است. ضمن آنکه با شکایت کارگران از مدیران این مجتمع صنعتی به دادگاه نیز تاکنون ترتیب اثری داده نشده است.

جاودان‌مطلق اضافه کرد: واحد تولیدی اقتصادی که توان پرداخت حقوق پرسنل را ندارد یعنی از لحاظ اقتصادی ضرر می‌دهد که در این صورت پلمپ و تعطیل شود بهتر است.

آقای روحانی به داد 250 کارگر مجتمع فولاد بویراحمد برسد

وی با اشاره به اینکه در این تجمع 60 نفر حضور دارند و این در حالی است که تعداد کارگران بی‌کار این مجتمع فولاد که مطالبات آنها پرداخت نشده است بین 250 تا 270 نفر است، گفت: برخی از مواقع مدیران کارخانه مساعده 50 هزار تومانی به ما پرداخت می‌کنند که کفاف هیچ چیز را نمی‌دهد. رئیس‌جمهور و هیئت دولت بهتر است به داد این کارگران برسند.

جاودان‌مطلق در همین رابطه تصریح کرد: آیا این درست است که بنده پول شیر خشک 5 هزار تومانی برای فرزندم را نداشته باشم ولی فلان آقای مدیر کارخانه با خودروی شاسی‌بلند در پمپ بنزین که خودم شاهد بودم 103لیتر بنزین زده و 103هزار تومان پول پرداخت می‌کند  حال آنکه مطالبات معوق کارگران را پرداخت نمی کند.

تجمع تعدادی از پرسنل مجتمع فولاد بویراحمد در جلوی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با ورود هیئت معاون اجرایی رئیس‌جمهور به ساختمان استانداری همراه شد.

وی با اشاره به اینکه بارها درمورد مطالبات عقب مانده کارکنان مجتمع فولاد بویراحمد با مسئولان استانی جلسه داشته و مکاتبه کرده‌ایم ولی ثمری نداشته است، گفت: مسئولان نیز به راحتی از کنار ما رد می‌شوند و به مطالبات ما توجهی ندارند.

جاودان‌مطلق خاطرنشان کرد: اینکه مسئولان می‌گویند اینجا نایستید، رئیس‌جمهور و هیئت همراه دارند می‌آیند چه معنی می‌تواند داشته باشد که به ما اهمیت نداده و به کارمان رسیدگی نمی‌کنند؟ مگر رئیس‌جمهور به این استان آمده که شرینی و شربت بخورد.

وی در ادامه افزود: تمام مشکلات پرسنل گفته و در آخر یک جمله اضافه می‌شود در صورت امکان تسهیلاتی به این مجتمع تولیدی صنعیتی بین‌المللی واگذار شود تا بتواند کارخانه خود را به نحو احسن در جهت پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران ادامه دهد ولی این بار نباید این جمله اضافه شود.

فتاح محمدی: رئیس‌جمهور همه مشکلات شما را می‌داند

معاون امنیتی سیاسی استاندار نیز با قرار گرفتن در جمع معترضان گفت: رئیس‌جمهور همه مشکلات شما را می‌داند و مطمئن باشید برای حل مسائل بخش خصوصی حتما برنامه خواهند داشت.

فتاح محمدی از تجمع‌کنندگان خواست نمایندگانی برای خود معرفی کرده و از این طریق مشکلات خود را حل کنند.

فرماندار بویر احمد نیز به تجمع‌کنندگان گفت: در این روزهایی که رئیس‌جمهور در حال سفر به استان است خبرهای مربوط به شما در حاشیه قرار گرفته می‌شود و مطالباتتان پیگیری نخواهد شد.

محمد کاظم نظری ادامه داد: اگر تجمع همچنان ادامه داشته باشد مطمئن باشد مشکلاتتان پیگیری نخواهد شد.

گفتنی است تجمع کارگران در آستانه رویدادهای مهم در همه کشورها و استانها معمولا وجود دارد و همواره معترضان از فرصتی که رسانه ها در یک مکان خاص متمرکز شده‌اند برای به گوش رساندن مشکلاتشان استفاده می‌کنند.

اسپانسر شدن لهراسب باقری در روز خبرنگار!

در کنار این موارد اسپانسر شدن آقای لهراسب باقری در روز تجلیل از خبرنگاران که در هفته گذشته به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز برگزار شد جای حرف و حدیث‌های فراوانی را برای برخی خبرنگاران بر جای گذاشته است.

بر اساس این گزارش، آقای لهراسب باقری هفته گذشته در روز 18 مردادماه میزبان خبرنگاران مطبوعات و رسانه های جمعی در استان کهگیلویه و بویراحمد به صرف نهار در مجتمع اقامتی و تفریحی هتل آزادی بود که از قضا مسئولان استانی به خصوص استاندار استان نیز در آن شرکت کردند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد