تاریخ درج خبر : 1395/05/23
کد خبر : ۵۴۹۹۹۴
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد:

باز شدن گره مشکلات کهگیلویه و بویراحمد با تدبیر دولت دکتر روحانی

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان کهگیلویه و بویراحمد سفر رئیس جمهور هئیت دولت را برای کهگیلویه و بویراحمد سفری گران‌بها دانست و افزود: تدبیر دولت دکتر روحانی می تواند  گره‌های بسیاری از مشکلات استان را باز کند.

139410251534139046908444

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، دکتر حسن نوروزی گفت: سفر رئیس‌جمهور محترم و وزاری محترم و معاونین و همچنین هیئت همراه که موجب می‌شود از نزدیک استان را ببینند و قابلیت‌های آن را بشناسند و همچنین با مسائل و مشکلات موجود آشنا شوند، بسیار حائز اهمیت است.

پروژه‌های سفر دکتر روحانی عملیاتی است

دکتر حسن نوروزی با اشاره به ویژگی‌های سفرهای استانی دکتر روحانی گفت: سفرهای استانی دولت یازدهم به لحاظ اقتصادی و عمرانی تابع نظم و انضباط است و ویژگی وعده‌های سفر دکتر روحانی عملیاتی شدن آن‌ها به‌ویژه تا پایان دولت اول است و درواقع سیاست دولت این است که پروژه‌های سفر به‌هیچ‌وجه اسیر مانورهای تبلیغاتی نباشد.

وی افزود: در سفرهای استانی دکتر روحانی فقط پروژه‌هایی که واقعاً قابل بهره‌برداری باشند، افتتاح می‌شوند و کلنگ‌زنی‌ها هم با در نظر گرفتن شرایط و تأکید بر پیش‌بینی منابع آن‌ها انجام می‌شود.

نوروزی خاطرنشان کرد: به مدیران استانی نیز از سوی نهاد ریاست جمهوری و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تأکید شده است که پروژه‌های اقتصادی ضمانت اجرایی داشته باشند و وعده‌هایی که به مردم داده می‌شود قابلیت اجرایی داشته باشند.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان با تشریح برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، تأکید کرد: در استان تمام تلاش خود را انجام داده‌ایم که پروژه‌هایی که با توجه به قابلیت‌های استان کلنگ زنی شود، امکان اجرایی آن‌ها باشد و در سفر رئیس‌جمهور محترم که فرصت مغتنمی برای استان است، اولویت قائل شویم که در اعتبارات دو سال آینده توجه ویژه‌ای به آن‌ها شود.

اجرای طرح‌های اقتصادی از محل سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی

نوروزی همچنین با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای طرح‌های اقتصادی بیان داشت: برای طرح‌های اقتصادی به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی‌شده است که از بودجه عمومی دولت کمتر استفاده شود و بیشتر از محل منابع سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی، فاینانس داخلی و خارجی و تسهیلات بانکی استفاده شود.

توجه ویژه دولت تدبیر و امید به مناطق کمتر توسعه‌یافته

وی با بیان اینکه یکی از شقوق مصرف اعتبارات عمرانی در بودجه عمومی دولت اعتبارات ردیف‌های متفرقه است، گفت: دولت تدبیر و امید عنایت ویژه‌ای در مباحث توسعه‌ای استان داشته است که برای مثال در دولت دکتر روحانی، در سال 95 از مجموع 570 هزار میلیارد ریال اعتبارت عمرانی مصوب در بودجه که از محل منابع عمومی بودجه تأمین می‌شود، قریب به 220 هزار میلیارد ریال شامل اعتبارات ردیف‌های متفرقه است.

حسن نوروزی ابراز داشت: ظرف 3 سال اخیر دولت تدبیر و امید از محل اعتبارات ردیف‌های متفرقه نگاه خوبی به استان داشته است و در اعتبارات طرح‌های ملی نیز توجه خوبی شده است.

عمق توسعه‌نیافتگی کهگیلویه و بویراحمد زیاد است

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان تأکید کرد: گرچه عمق توسعه‌نیافتگی در استان کهگیلویه و بویراحمد به‌گونه‌ای است که علیرغم تلاش‌ها و توجه دولت به استان‌های کمتر توسعه‌یافته، کماکان تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله زیادی وجود دارد.

افزایش قابل‌توجه تخصیص اعتبارات عمرانی در دولت یازدهم

حسن نوروزی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، گفت: علیرغم همه فشارهایی که بر بودجه عمومی دولت و بودجه کل کشور ظرف سه سال اخیر وجود داشته است که عمدتاً به دلیل افت قیمت نفت در بازار جهانی، تحریم‌ها و کاهش میزان فروش نفت بوده است، تلاش شد تخصیص اعتبارات عمرانی در کشور، فدای اعتبارات هزینه‌ای نشود.

وی افزود: به‌عنوان‌مثال در سال 91؛ 135 هزار میلیارد ریال تخصیص اعتبارات عمرانی بوده است که در سال‌های 92، 93 و 94 این رقم به ترتیب 230؛ 275 و 283 هزار میلیارد ریال بوده است که نشان می‌دهد علیرغم تنگناهای بودجه‌ای، تخصیص اعتبارات عمرانی افزایش قابل‌توجهی داشته است.

نوروزی تصریح کرد: در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز علیرغم اینکه سال گذشته به‌تبع کشور مشکلات بودجه‌ای داشتیم، رویکرد این بوده است که اعتبارات عمرانی را به اعتبارات هزینه‌ای جابجا نکنیم.

برنامه دولت تدبیر و امید برای پروژه‌های نیمه‌تمام

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه استان یکی دیگر از اولویت‌های قابل‌توجه دولت تدبیر و امید طی سال‌های گذشته را تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام عنوان کرد و گفت: اعتبارات عمرانی (تملک دارایی و سرمایه‌ای) بیشتر به پروژه‌هایی تخصیص داده شد که از پیشرفت فیزیکی بالایی برخوردارند به دلیل اینکه حجم قال توجهی از پروژه‌ها نیمه‌تمام در سطح استان‌ها وجود دارد که با توزیع قطره‌چکانی بودجه شاید تا 15 الی 20 سال زمان نیاز دارد تا به اتمام برسد.

نوروزی افزود: در استان کهگیلویه و بویراحمد از مجموع 1800 پروژه نیمه‌تمام که از منابع استانی و نفت، 1800 موافقت‌نامه مبادله می‌کنیم و یا به تعبیری برای تکمیل این پروژه‌ها 17 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که طبیعت

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد