تاریخ درج خبر : 1395/05/23
کد خبر : ۵۵۰۰۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -
گزارش پوشش زنده خبرهای سفر دو روزه رئیس‌جمهور به کهگیلویه و بویراحمد:

رئیس جمهور برای خروج از استان و عزیمت به تهران وارد فرودگاه یاسوج شد/ پایان سفر دو روزه رئیس‌جمهور به کهگیلویه و بویراحمد

گزارش پوشش زنده خبرهای سفر دو روزه رئیس‌جمهور به کهگیلویه و بویراحمد

gif-k-b.ir-01512:05:01?پایان سفر دو روزه رئیس‌جمهور11:45:05?رئیس جمهور خروج از استان و عزیمت به تهران وارد فرودگاه یاسوج شد11:15:22? پایان کنفرانس خبری رئیس‌جمهور11:04:49?رئیس‌جمهور در نشست خبری: هر استانی را دیرتر می‌رویم مجبوریم مایه بیشتری بگذاریم و اعتبارات بیشتری بگذاریم و باید پیگیری بیشتری کنیم. در این سفر چند طرح داشتیم که اولین بار و برای این استان بود یارانه تسهیلات، صندوق توسعه کشاورزی، صندوق توسعه استان با حضور بانک‌های مختلف البته در دست پیگری است را داریم.10:59:54?خبرنگار در پرسش از رئیس‌جمهور: کمبود زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی داریم و کمبود زیرساخت‌ها منجر به آسیب شده است؟ چه برنامه‌ عملی دارید؟

رئیس‌جمهور: بسیار ضروری است برای نسل جوان ما. در استانی که بیکاری بیشتر است زیرساخت فرهنگی مهمتر است. در این استان 11 طرح در حوزه ورزش وجود دارد که باید موردتوجه قرار گیرد. برای پسرها آسان‌تر است اما خانم‌ها نیاز به سالن‌های ورزشی و غیره دارند و به این یازده مورد اولویت می‌دهیم.10:54:28?خبرنگار: یکی از راه‌های جذب گردشگر داشتن راه‌های ارتباطی است چه تصمیمی گرفتید؟

رئیس‌جمهور: در این سفر برای توسعه زیرساخت‌ها برنامه داریم. در زمینه‌های دیگر فرودگاه نیاز به مرمت و بهسازی و بازسازی دارد. باند فرودگاه کوتاه است که این موضوع  را دنبال می‌کنیم.

راه‌آهن در اینجا جز مواردی است که نیازمند به سرمایه‌گذاری خارجی است. در دو تا سه پروژه مهم با فاینانس خارجی انجام می‌شود معمولاً پروژه سنگین با فاینانس منطقه شما تونل زیادی می‌خواست برای عبور و مرور

در کنار هر نعمتی مسائل این‌گونه هم هست10:51:46?روحانی در پاسخ به پرسش خبرنگاری که پرسید چه تمهیداتی اندیشیدید که این مصوبات اجرایی شوند، آیا شخصا این مصوبات را پیگیری می کنید؟، گفت: شخصا این مصوبات را پیگیری می کنید؟
تلاش ما این است هر چه گفتیم در سفرها هرچه گفته می‌شود به اندازه توانمان آن را اجرایی کنیم. بعد از هر سفر چند ماه بعد استاندار را دعوت می‌کنیم و بررسی می‌کنیم . نمایندگان مجلس هم می‌توانند آن را پیگری کنند.
سازمان برنامه و بودجه حساسیت من را می داند و پیگیری می کند.
قول می‌دهم به مردم دولت در این زمینه از هیچ اقدامی کوتاهی نخواهد کرد10:47:01?روحانی در نشست خبری سفر استانی به کهگیلویه و بویراحمد: مطالباتی که در نشست‌های مختلف مطرح شد به حق بودند. عشایر تولیدگران جامعه ما هستند و باید شرایطی برای آن‌ها فراهم کنیم تا مهاجرت نکنند چون هجرت مبارکی نیست، عشایر جاذبه بزرگ گردشگری هستند.

درمجموع در شورای اداری هم بحث‌های مختلفی مطرح شد.

و امیدوارم بتوانیم چه پروژه‌هایی که رسماً قول دادیم 46 پروژه با 966 میلیارد تومان است و چه پروژه‌هایی که وزارتخانه‌ها

در گاز 81 درصد از روستاها را پوشش می‌دهیم.

در زمینه ارتباطات مهم است زندگی مردم است با دیروز فرق دارد بعضی‌ها می‌گویند روستایی تلفن به چه دردش می‌خورد حالا من که روستازاده‌ام از این حرف بدم می‌آید. مگر بدون ارتباط توسعه می‌آید و سرمایه می‌آید.

در این زمینه هم دولت فعال خواهد بود

آن‌هایی که می‌خواهند در این استان سرمایه‌گذاری کنند بخشی از تسهیلات بانکی را به‌صورت یارانه به آن‌ها پرداخت کردیم.

صندوق‌هایی را به‌عنوان صندوق توسعه در نظر گرفتیم که امیدوارم در این استان موفق باشد تا در استان‌های دیگر هم انجام شود. بیش از 236 میلیارد اعتبار لازم است.10:42:00 ?رئیس جمهور در نشست خبری سفر به کهگیلویه و بویراحمد: قبل از هر چیز باید از مهمان‌نوازی گرم و صمیمی مردم کهگیلویه و بویراحمد و خصوصاً یاسوج تشکر کنم. در میزبانی سنگ تمام گذاشتند همینجا باید از مردم شهرستان‌های مختلف این استان عذرخواهی کنم که نتوانستم شرفیاب شوم و برای هر شهرستانی یکی از مدیریان رفتند و مطالبات آن‌ها را دنبال می‌کنم این استان بسیار پراستعدادی است ازلحاظ طبیعت و آب در همه استان‌ها مشکل آب وجود دارد اما در این استان مشکل اصلی بهره‌برداری از آب است. سد تنگ سرخ می‌تواند مشکل را برطرف کند. برای چهار نقطه از سد کوثر

کشاورزی گلخانه‌ای آبیاری قطره‌ای مدرن و با بهره‌وری بالا

آبزیان و استفاده و بهره‌برداری از حوضچه‌ها

در زمینه گردشگری این استان استعدادهای زیادی دارد هم برای استان هم می‌تواند برای استان‌های اطراف و کل مردم ایران می‌تواند حتی جاذبه خوب برای کشورهای همسایه و جنوبی باشد. از لحاظ طبیعت بسیار زیباست یکی از مشکلات این استان مسئله اشتغال است یکی از راه‌های حل این مشکل توسعه گردشگری است.

گیاهان دارویی هم می‌تواند تحول بزرگی در این استان ایجاد کند می‌تواند هم ‌شغل خوبی ایجاد کند و هم مسیر پر سود و پر درآمدی است.

در اینجا باید ازنظر فناوری‌های نوین جوانان را آماده کنیم و پردیس پارک فناوری را تأمین می‌کنیم تا کمبود این استان برطرف شود و جوانان ما از این طریق به اشتغال برسند. در زمینه‌های دیگر هم در این استان تلاش‌های خوبی ایجاد شده است

90 میلیارد تومان برای بخش بهداشت و درمان دیروز 231 طرح در این حوزه 36 طرح کلنگ زنی و آغاز شد. همه باید تلاش کنیم از این طبیعت خوب و این مردم غیور و بلندآوازه استفاده کنیم.10:30:13 ?نشست خبری رئیس جمهور آغز شده است09:25:41 ?نشست خبری رئیس جمهور دقایقی دیگر آغاز می شود

رئیس جمهور در نشست مطبوعاتی که بعد از شورای اداری استان برگزار می‌شود، جمع‌بندی دولت از این سفر را ارائه خواهد کرد.09:20:30 ?استاندار در نشست شورای اداری استان: استان ما به دلیل عدم سرمایه گذاری در حوزه زیرساختها دچار عقب ماندگی هستند. در حوزه فناروی اطلاعات می توان کاری کرد که فاصله استان با سایر حوزه ها بیشتر نشود.

پارک علم و فناروی 4 میلیارد اعتبار می‌خواهد به ما کمک کنید

photo_2016-08-14_21-50-3709:15:28 ?تاجگردون در نشست شورای اداری استان: 38 سال از عمر انقلاب می گذرد ما هم شرایط سختی را که دولت جنابعالی پشت سر گذاست ما می‌دانیم دولت نمی‌تواند همه مشکلات را به تنهایی جل کند برای فعال کردن کارگاه ها و بنگاه های اقتصادی کمک کند.

صدور مجوز تخصیص آب را جدی پیگیری کنید. کارگاه‌های بزرگی داریم که یک دهه فقط زمین را اشغال کرده است. تلاش مجدانه‌ای برای از بن بست خارج شدن این استان کنید


09:13:55 ?تاجگردون در نشست شورای اداری استان: درآمد سرانه کشور 6/7 میلیون است و سهم استان ما ر4/1 هست برای اینکه درآمد سرانه مردم را به کشور برسانیم حدود 5 هزار میلیارد تومان باید سرمایه گذاری شود.

photo_2016-08-14_21-47-3009:11:24 ? تاجگردون در نشست شورای اداری استان: در شهرستان گچساران بیش از 70 دردصد به حضرتعالی رای دادند و دوست داشتند شما را در جمع خودشان بببینند اما متاسفانه این شرایط فراهم نشد.09:03:04 ? غلام محمد زارعی در نشست شورای اداری استان: مسئله بیکاری مسئله جدی است 25 درصد از پست‌های سازمانی این استان بدون فرد است. سهمی به استان تعلق گرفت که متاسفانه نتوانستیم استفاده ببریم.

یاسوج به دیلیل قرار گرفتن در کریدور شمال به جنوب و نزدیکی به بنادر قابلیت بارانداز شدن را دارد.08:57:15 ? نشست شورای اداری استان  کهگیلویه  و بویراحمد با حضور رئیس در محل استانداری این استان در حال برگزاری است

photo_2016-08-14_21-38-3108:45:30 ? نشست شورای اداری استان با حضور رئیس جمهور آغاز شده است01:02:09 ? شامگاه یکشنبه کارخانه سیمان مارگون به نمایندگی از 6 طرح صنعتی و معدنی توسط رئیس جمهور و به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح این طرح گفت: ظرفیت کارخانه سیمان مارگون تولید سالانه یک میلیون تن سیمان است، ضمن اینکه اشتغالزائی مستقیم 150 نفر و سرمایه‌گذاری سه میلیارد ریالی در فاز اول به مرحله بهره‌برداری رسیده است.00:45:43?یکشنبه‌شب در جلسه شورای اداری که با حضور معاون رئیس جمهور، نماینده مردم شهرستان‌های گچساران و باشت و مسؤولان شهرستانی در سالن آموزش شرکت بهره‌برداری نفت و گاز گچساران برگزار شد فرماندار گچساران  اظهار داشت: 25 درصد از نفت صادراتی کشور از گچساران صادر می‌شود و این نشان دهنده نقش و اهمیت گچساران در اقتصاد کشور است.25/5/9523:45:05?مسعود سلطانی‌فر امشب در مراسم افتتاح پروژه‌های گردشگری که از طریق ویدئو کنفرانس صورت می‌گرفت با اشاره به زمان آغاز به کار دولت یازدهم و دغدغه‌های رئیس محترم جمهور اظهار کرد: از دغدغه‌های جناب روحانی عدم هتل‌های مناسب برای جذب گردشگر بود که از ابتدای هتل سازی در ایران که از سال 1300 شروع شد و تا سال 92 که شروع به کار دولت یازدهم بود که از تمام هتل‌های کشور 125 هتل چهار و پنج ستاره داشتیم که طی سه سال دولت یازدهم 35 هتل نیمه کاره را به بهره‌برداری رساندیم.23:19:26?حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی در سفر استانی هیأت دولت به کهگیلویه و بویراحمد با حضور در منزل شهیدان «علی‌صفدر و یارمحمد افروز» و جانباز سرافراز 70درصد علی‌محمد قاسمی و جانباز و آزاده سرافراز سید حمزه اکوانی از آنان دلجویی و از صبر و فداکاری آنان تجلیل کرد.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در این دیدارها گفت: من حامل سلام و درود مقام معظم رهبری برای شما هستم، ایشان برای دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و توجه به مسائل و مشکلات آنها توصیه‌های فراوانی به ما کرده‌اند.23:16:52 ? محمود حجتی امشب در نشست رئیس‌جمهور با عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: در دولت تدبیر امید تصمیمات خوبی در شورای عشایر گرفته شد.

وی ادامه داد: یکی از کارهای خوبی که متوقف شده بود بحث کددار کردن مناطق عشایری بود که حدود 400 کانون عشایری کددار شد. وزیر جهاد کشاورزی افزود: با کد دار شدن این‌ مناطق، مجموع 2013 کانون کد دار در کشور داریم.23:11:38 ? حجت‌الاسلام علی یونسی در جمع مدیران چرام با اشاره به بحث گردشگری و با بیان اینکه ایجاد گردشگری در ابتدا در اروپا ایجاد شد، اظهار کرد: تا همین اواخر هم جنگ‌های طولانی در بین اروپا بود تا اینکه این جنگ‌ها به جنگ جهانی اول و دوم ختم شد.

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام با بیان اینکه در خصوص این جنگ‌های طولانی، آسیب شناسی و ریشه‌یابی صورت گرفت که یکی از این دلایل عدم آشنایی این اقوام با یکدیگر بود، عنوان داشت: جهل و نادانی عامل دشمنی است، آنگونه که امام علی (ع) نیز می‌فرمایند «انسان نسبت به چیزی که نمی‌داند، دشمنی می‌کند»، جهالت، نادانی و نشناختن یکی از علت‌های دشمنی است.23:05:18 ? نماینده مردم کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر اطلاعات تصریح کرد: عنایت بفرمایید در جهت تسهیلات ارزی و ریالی برای اجرای پروژه سیمان به بانک صنعت،معدن تذکر داده شود و در شورای اداری استان فردا به تصویب برسد.

از جهت امنیتی یک نکته را عرض می‌کنم اگر به داد این جوانان نرسید و به فریاد والدین آن‌ها نرسید خدا می‌داند آتش زیر خاکستر است،این مردم بین جریان چپ و راست خمیر شده‌اند.22:85:32? فرماندار گچساران در حضور معاون رئیس‌جمهور گفت: اختلافات ارضی گچساران با استان‌های خوزستان و بوشهر اگر ادامه پیدا کند منجر به حادثه خواهد شد.22:50:01? وزیر اطلاعات گفت: ۹۹۷ میلیارد تومان برای پروژه های عمرانی استان کهگیلویه و بویراحمد توسط دولت اختصاص یافته که از این میزان ۲۵۷ میلیارد تومان برای شهرستان کهگیلویه در نظر گرفته شداست.22:48:29 ? سخنرانی رئیس‌جمهور در جمع عشایر و روستائیان کهگیلویه و بویراحمد تمام شد.21:44:23 ? حجتی وزیر کشاورزی: در دولت تدبیر امید تصمیمات خوبی در شورای عشایر گرفته شد.
یکی از کارهای خوبی که متوقف شده بود بحث کد دار کردن مناطق عشایری مسکونی بود. حدود 400 کانون کد دار شد.
اینها متعلق به عشایر بود که در ییلاق و قشلاق عشایر اسکان پیدا کرده بودند .
با کد دار شدن این ها مجموع 2013 کانون کد دار در کشور داریم.
این امیدواری را ایجاد می کند که حداقل یک طرف کوچ عشایر ما سامان داشته باشند.
حدود 500 منطقه مسکونی هم هنوز کد دار نشده است.
یکی از اتفاقاتی که با کمک مجلس انجام شد تخصیص یک در صد از منابع صندوق توسعه عشایر در اختیار اتحادیه های عشایری قرار گرفت تا زنجیره تولید را در بخش عشایر طولانی کنیم.
عمده تولید و سنتی ترین تولید عشایر گوشت بود و در قشلاق مجبور بودند دام خود را هر چند لاغر عرضه کنند به بازار و از این فرصت محروم می ماندند.
این تسهیلات باعث شد 508 هزار راس دام آینها پروار شود و در زندگی آنها خود را نشان داد.
یکی از بحثهایی که مطرح می شود اقبال به سمت گیاهان دارویی است. امروز در دو سه منطقه استان رفتم و با سازو کارهایی که ایجاد می شود مراتعی که در اختیار عشایر قرار دارد مجوز کاشت گیاهان دارویی می دهند.
اگر این زنجیره و فرایندها و ارزش افزوده ها را سامان بدهیم خیلی می تواند کمک بزرگی به مردم باشد.
در گچساران درآمد برداشت گیاه باریجه به مراتب از نگهداری دام بیشتر است.
در این دوره افزایش پوشش خدمات بیمه اجتماعی عشایر به 74 هزار خانوار رسیده است که 46 هزار خانوار را در این دولت بیمه کردند.
یکی از نگرانیهای عشایر ما بحث تامین اجتماعی بود که با طرح بیمه سلامت حل شد.
درباره تجهیز عشایر به سیستم ها تولید انرژی خورشیدی برای ما مهم است
با توجه به اینکه 30 دردصد از صنایع دستی ما در بین عشایر تولید می شود برای توانممندی آنها را کمک می کنیم.
حداقل یک طرف کوچ عشایر بتوانند از خدمات رفاهی بهداشتی و آموزشی استفاده کنند21:44:23 ? روحانی با بیان اینکه در دوران کودکی در روستا زندگی‌ کرده‌ام و سپس در حوزه علمیه قم و حوزه نجف و دانشگاه‌های داخل و خارج بوده‌ام، گفت: اما زندگی در روستا چیز دیگری است.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد و به نقل از فارس، وی گفت: هرگاه مشکلی برای کشور و استقلال و عزت ما پیش آمده عشایر در صف مقدم بوده‌اند.

رئیس جمهور افزود: قبل از انقلاب و در دوره مشروطه و بعد از آن و در دفاع مقدس این دفاع و پیشگامی را مشاهده کرده‌ایم و باید به خاطر ایثار و فداکاری و تلاشی که برای تولید دارند از آنها تجلیل کنیم.

روحانی عنوان کرد: بسیاری از علمای حوزه و دانشمندان از روستا برخواسته‌اند و استعدادهای نابی در روستاها و عشایر وجود دارد و بسیاری از افتخارات و افتخارآفرینی‌ها متعلق به این اقشار است.

رئیس جمهور از تلاشی که دولت برای حمایت از روستایی و عشایر آغاز کرده سخن به میان آورد و گفت: هرچند که به توفیق کامل دسته نیافته آیم اما باید برای تحقق خواسته‌های خود برای رفع مشکلات این اقشار تلاش مضاعف کنیم.

وی به موضوع درمان روستاییان عشایر اشاره کرد و گفت: اگر هم‌اکنون شهری 8 درصد مخارج بیمارستان را بپردازد روستایی نصف آن را پرداخت می‌کند و به همین منظور بیمه سلامت را ظرف یک سال برای 11 میلیون نفر در شرایط سخت اقتصادی اجرایی کردیم.21:40:03 ?رئیس‌جمهور با بیان اینکه روستایی‌زاده و روستایی هستم و می‌دانم روستا چه زیبایی‌ها و چه سختی‌هایی را به دنبال دارد، گفت: اما زندگی روستایی در دل طبیعت ویژگی‌های خاص خود را دارد و هیچ وقت انسان زندگی روستایی خود را فراموش نمی‌کند.21:38:23 ?رئیس جمهور وارد شد انگار تنها برنامه ای است که همه در آن شادمانی کردند.با اینکه خستگی از سر وروی همراهان رئیس جمهور می بارد اما عشایر آنچنان پر اشتیاق استقبال کردند که غافلگیر کننده بود.20:21:09?دیدار رئیس جمهور با عشایر و روستائیان دقایقی دیگر آغاز می شود.در این نشست نمایندگان جامعه عشایری استان حضور دارند.20:14:46?واعظی وزیر ارتباطات و فناروی اطلاعات:
این استان از نظر شبکه آی سی تی مورد بی مهری قرار گرفت که در شان این مردم نبود اما امروز پهنای باند استان در سه سال گذشته 8 برابر  شبکه انتقال 2 برابر مشترکان اینترنت 5.8 برابر شده است.20:14:46?وزیر بهداشت: اتاق عمل قلب  و آنژیوگرافی در بیمارستان امام سجاد را به بهره برداری می رسانیم.20:14:46?دکتر قاضی‌زاده هاشمی: مهمترین دستاوردهای دانشگاه علومی پژشکی استان مرگ و میر زنان و کودکان است 50 دردصد کاهش پیدا کرده است.20:14:46?وزیر بهداشت: در استان کهگیلویه و بویراحمد 80 خانه بهداشت ساختیم که یک سوم کل خانه‌هایی بهداشتی است که در گذشته ساخته شده است.20:14:46?وزیر بهداشت :در شهرستان حدود 43 هزار نفری دنا در شروع دولت 4 پزشک عمومی بود الا 18
دندانپزشک 1 نفر بود و الان بود
متخصص نبود و الان دارند در این شهرستان20:08:46?نمایشگاه دایمی بی المللی برای استان تصویب شد20:02:06?مراسم‌های افتتاح از طریق ویدیو کنفرانس
در این مراسم تعدادی از طرح‌های تکمیل شده استانی به صورت ویدئوکنفرانس افتتاح می‌شوند18:30:20 ?

حجت‌الاسلام حسن روحانی عصر امروز در نشست ستاد سرمایه‌گذاری استان کهگیلویه و بویراحمد که با حضور فعالان اقتصادی برگزار شد، شرکت کرد.

رئیس جمهور در این نشست با بیان اینکه رشد تولید مستلزم به حرکت درآوردن اقتصاد است و باید برای این کار رابطه مناسبی با جهان داشته باشیم، گفت: امروز بالاترین وظیفه ملی، استانی، انقلابی و شرعی ایجاد اشتغال است.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی عصر امروز در نشست ستاد سرمایه‌گذاری استان کهگیلویه و بویراحمد که با حضور فعالان اقتصادی برگزار شد، اظهار کرد: دشمن تاکنون نتوانسته بین ملت و مسؤولان فاصله بیندازد.

وی در ادامه با اشاره به وظیفه مسؤولان برای ایجاد اشتغال افزود: جلسات اقتصادی که در این دوران برگزار می‌شود عبادت بزرگ است.

رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه برخی تصور می‌کنند که اگر جوانان برای راه‌اندازی کارگاه تولیدی به دنبال سود هستند، گفت: سود اقتضای لازم و مشوق اصلی برای کار و تلاش توسط انسان است.

روحانی تولید را عبادت خداوند دانست و گفت:‌ امروز اگر کسی از نعمت‌های الهی درست استفاده نکند و زمین و آب باشد و دم از فقر بزند به قول پیامبر از رحمت خداوند به دور است.

وی گفت: کار و تلاش و تولید بالاترین وظیفه ملی و استانی، انقلابی و شرعی است و امروز دلیل اصلی همه آسیب‌های اجتماعی فقر و بیکاری است.

رئیس جمهور تصریح کرد: پول نفت در گذشته برای ایجاد اشتغال اختصاص داده می‌شد که این تجربه ناموفقی بود و در حال حاضر هیچ راهی جز تولید نداریم و رشد تولید مستلزم به حرکت درآوردن اقتصاد است که باید برای این کار رابطه مناسبی با جهان داشته باشیم.

روحانی ادامه داد: در سال 90 و 91 که تحریم‌ها بیشتر شد شاهد رشد منفی اقتصاد بودیم که با این وضعیت اقتصاد، نمی‌شد اشتغال ایجاد کرد.

وی گفت: در چشم‌انداز 20 ساله باید 8 درصد رشد اقتصادی داشته باشیم که 10 سال از چشم‌انداز 20 ساله گذشته و در این 10 سال تنها 2.7 درصد داشته‌ایم که با این رشد پایین رونق و اشتغالزایی ایجاد نمی‌شود.

رئیس جمهور با اشاره به وحدت و همدلی در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: حرکت اقتصادی در استان کهگیلویه و بویراحمد خوب بوده اما با مطلوب هم فاصله داریم که از دهه فجر سال 92 تا دهه فجر سال 94 یک هزار و 115 پروژه نیمه‌کاره افتتاح شد و 189 پروژه دیگر هم کلنگ‌زنی و عملیات اجرایی آن آغاز شد.

روحانی با اشاره به 3 برابر شدن بودجه عمرانی استان از سال 92 به بعد گفت: امروز 231 پروژه دیگر در بسته‌های مختلف در این استان افتتاح شد اما این اقدامات کافی نیست و اشتغال خوبی ایجاد نکرده و مردم ما هنوز نیازمند ایجاد اشتغال و تلاش بیشتر مسؤولان هستند.

وی با اشاره به شرایط مطلوب بین‌المللی گفت: شرایط بین‌المللی را مساعد کرده‌ایم و با کشورهای همسایه به جز یک کشور که با مردم خودش و همسایه‌اش یمن ظلم می‌کند با سایر کشورهای همسایه روابط مناسب و مطلوبی داریم.

رئیس جمهور اضافه کرد: در یکی 2 سال اخیر به غیر از روابط دوجانبه با کشورهای مختلف روابط‌ 3 جانبه هم ایجاد کردیم که با ایران کشور افغانستان و هند، ایران، ترکمنستان و قزاقستان و به تازگی ایران، آذربایجان و روسیه رابطه 3 جانبه ایجاد کردیم و آن جایگاه و نقشی که باید در منطقه داشته باشیم را بهتر و مستحکم‌تر از گذشته کرده‌ایم.

روحانی با اشاره به رشد اقتصادی در بخش صنعت در 3 ماهه سال جاری گفت: در 3 ماهه سال 95 در بخش صنعت شاهد رشد 8.8 درصدی و در بخش کشاورزی رشد 4 درصدی و در بخش نفت رشد 4.4 درصدی را شاهد هستیم که حرکت دولت در امور اقتصادی به سمت جلو است.

وی تصریح کرد: در سخنرانی که در اول فروردین با مردم داشتم، گفتم که امسال رونق اقتصادی شروع می‌شود و هدف‌گذاری در سال 95 رشد 5 درصدی است که امیدواریم به این هدف نیز برسیم.

رئیس جمهور اضافه کرد: یکی از کارهایی که باید انجام دهیم در بخش بانک‌ها است؛ بانک‌های ما باید فعال‌تر شوند و ما هم برای فعال‌تر شدن بانک‌ها کمک می‌کنیم تا فضای مطلوب‌تری در جامعه فراهم آید.

روحانی افزود: سفارت انگلیس و سفارت فلان کشور برای جمهوری اسلامی ایران تصمیم نمی‌گیرد، بلکه رهبری انقلاب، ارکان نظام و مردم برای پیشرفت کشور تصمیم‌گیری می‌کنند.

روحانی در ادامه با بیان اینکه امروز سالروز شروع بکار دولت یازدهم است با قدردانی از همه کارمندان و مدیران اظهار کرد: ممکن است میان مدیران 5 یا 10 نفری باشند که کم یا اضافه حقوق بگیرند، لذا باید رسیدگی شود و احقاق حق کنیم و از بیت‌المال دفاع شود.

وی در ادامه با بیان اینکه یک بخش مهم برای رونق اقتصادی، بانک‌ها هستند، افزود: برای تحول در امور بانکی تلاش می‌کنیم و قدم‌های خوبی برداشته شده و سود بازار بین بانکی نسبت به گذشته تغییر و تحول داشته است.

رئیس جمهور گفت:‌ تلاش می‌شود سود تسهیلات به رقم قابل قبول و متناسب با تورم تک رقمی باشد و معتقدیم باید بانک‌های قوی داشته باشیم و دولت بدهی خود را به آنها بپردازد.

روحانی در ادامه یکی از مشکلات بزرگ را بدهی سنگین به پیمانکاران که متعلق به قبل بوده است، ذکر کرد و گفت:‌ این بدهی‌های کلان در بخش‌های مختلف بوده که برای مثال در همان روزهای اول دولت وزارتخانه‌ای از بدهی 20 هزار میلیارد تومانی خود یاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: دولت مصمم به پرداخت بدهکاری خود است و لایحه‌ای در مجلس در دستور کار قرار گرفته است که در صورت تصویب حرکت خوبی برای پرداخت بدهی‌ها خواهد بود.

رئیس جمهور با بیان اینکه با برخی اوراق به دنبال پرداخت بدهی‌ها هستیم، گفت: دولت مشکل خود را با پیمانکاران حل خواهد کرد و اجازه نمی‌دهیم دیگر بدهی روی بدهی‌ها جمع شود.

روحانی در ادامه اظهارات خود در جمع سرمایه‌گذاران و فعالان بخش اقتصادی کهگیلویه بویراحمد خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم امسال بانک‌ها در فعالیت اقتصادی فعال‌تر شوند تا بتوانند تسهیلات لازم را برای تکمیل پروژه‌ها و سرمایه‌ در گردش بپردازند.

وی به نقش مهم سرمایه‌گذاری در کشور اشاره کرد و گفت:‌ 5 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری انجام شده و پروژه‌های بزرگی داریم که در زمینه‌های مختلف مانند حمل‌ونقل بوده و تحرک جدی را شاهد هستیم.

رئیس جمهور گفت:‌ تردیدی نداریم که امسال سال رونق اقتصادی و رشد اشتغال است که باید با شجاعت وارد شویم و دل‌ها محکم باشد لذا کسی حق ندارد بذر یأس را در کشور بپاشاند.

روحانی افزود: ناامیدی در کشور ما جایگاهی ندارد چرا که کشور، مردم و رهبر بزرگ و دولت قوی و مجلس صاحب تعامل، نیروی مسلح شجاع و روابط خوب با همسایگان داریم.

وی با بیان اینکه با همه این داشته‌ها لزومی ندارد ناامید باشیم، گفت: تلاش می‌کنیم در 10 ساله دوم برنامه چشم‌انداز به رشد اقتصادی 8 درصد برسیم و نقصان سال‌های گذشته را جبران کنیم.

رئیس جمهور با تأکید براینکه باید اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبری را اجرایی کنیم و روی پای خود بایستیم، خاطرنشان کرد: وقتی قوی‌‌تر باشیم دشمنان هیچ کاری نخواهند کرد. همانگونه که قدرت سیاسی خود را به نمایش گذاشتیم و توانستیم با 6 کشور جهان حرف بزنیم و دیوار تحریم را تخریب کنیم و با جهان تعامل داشته باشیم.

روحانی گفت:‌ امروز غیر از رژیم صهیونیستی و یکی دو کشور منطقه و همچنین یکی دو کشور در جهان کسی ایران را تهدید نمی‌بیند بلکه ایران را قدرت سازنده و اثرگذار در معاملات بین‌المللی می‌دانند.

وی یادآور شد: هیچ رئیس جمهور و رهبری در دنیا نبوده که با من ملاقات کند و به اثرگذاری ایران در امنیت جهانی اقرار نکند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: باید دست به دست هم دهیم و ایران را بسازیم تا همواره سربلند باشیم.18:21:42?بازدید رئیس جمهور از آبشار تشنه یاسوج
رئیس جمهور به صورت سرزده وارد آبشار یاسوج شد .
آبشار یاسوج با اینکه در سال های اخیر از بی آبی رنج می برد اما همچنان مملو از گردشگر است.
گردشگران حتی نمی دانستند کارناوال ماشین‌های گران قیمت کیست و به کجا می روند.
جمعیت وقتی متوجه شدند میهمان کیست به برای ملاقات با رییس جمهور هجوم آوردند.
عده ای در این میان عکسهای سلفی می گرفتند.18:14:11?رئیس‌جمهور در آبشار پیاده نشد هیچ خبرنگار و عکاسی نیست18:06:11?دیدار ازآبشار یاسوج برنامه بعدی روز نخست سفر رئیس جمهور

روحانی برای بازدید از آبشار یاسوج رفته است17:55:54?پایاین سخنرانی و دیدار رئیس جمهور با علما، ایثارگران و برگزیدگان استان کهگیلویه و بویراحمد17:36:31?اگر در المپیک موفقیتی به دست آوردیم رستم و سهراب برنده شدند مال وزارت ورزش و جوانان نیست مال ملت ایران است و همه خوشحال می شوند17:36:31?تجمع در جلوى سالن شهید ایزدپناه محل سخنرانى رئیس جمهور در جمع  علما و ایثارگران و برگزیدگان استان

تعدادی از مردم در جلوی سالن برگزاری دیدار رئیس‌جمهور با علما، ایثارگران و برگزیدگان تجمع کردند

photo_2016-08-14_06-16-0617:33:00?روحانی: یکی از بحث‌ها این بود که صادرات غیر نفتی بر نفتی پیشی بگیرد. همیشه تراز نفت منفی بود. پار سال برای اولین بار صادرات ما حدود یکی میلیارد بر واردات پیشی گرفت امسال در چهار ماهی که گذشت صادرات ما 3/4 میلیارد بیش از واردات بوده است که کار بزرگی است. آنهایی که منتقد و یا مخالف هستند باید بدانند این افتها مال حزب و دولتها نیست متعلق به مردم است.17:32:36?روحانی: رشد اقتصادی که دیروز اعلام شد 4/4 است بدون نفت 2/9 است . در سال 93 رشد 3 درصد بود 94 شد 1 شد و وامسال رشد خوبی به دست آوردیم. برجام کار بزرگی بود این بدان معنا نیست که طرف‌های ما هر چه لازم بود انجام دادند  . به این معناست که مردم ما کار بزرگی انجام دادند.17:30:36?روحانی: در این استان با جمعیت محدودی که دارد 1800 شهید و 9 هزار جانباز به معنای این است که دلاور هستند.17:24:52?رئیس جمهور: اینکه مردم نقدی کنند حق آنهاست نباید برخورد کنیم تمام مسئولان کشور نماینده مردم هستند همه آمده اند که اگر مشکلی بود باید آن را اصلاح کنیم17:21:08?روحانی: نیاید کاری که با زحمت کارگران نظام انجام می‌دهند و بخش‌های کشوری و غیره  را نادیده بگیریم و باید قدرشناس باشیم دولت یک فرد نیست یک مجموعه بزرگ است.همه معلمان اساتید دانشگاه و قضات و نیروهای امنیتی و کارگران و کارمندان از خرد و کلان و پایین و بالا یک مجموعه است

نباید با لحنی سخن بگوییم که زحمات میلیونها انسان فداکار نادیده گرفته شود17:16:33?روحانی: به مسیر اعتدالی که خداوند اسلام و پیامبر ما را به آن مسیر دعوت کرده بروید17:14:00?رئیس جمهور در نشست با علما، ایثارگران و نخبگان استان در حال سخنرانی است17:07:12?رئیس‌جمهور پس از اینکه پنج تن از نخبگان مشکلات و دردهای استان را گفتند برای پاسخ به مطالبات این افراد که مطالبه عمومی مردم است بالای سن رفت16:55:31?بهنام نوروزی نویسنده و بازیگر  کهگیلویه و بویراحمدی، کارگردان پدخندق در نشست دیدار رئیس جمهور با علما، ایثارگران و برگزیدگان استان سخنرانی کرد16:49:16?حسین دولت دوست، پژوهشگر و مقاله نویس کهگیلویه و بویراحمدی در نشست دیدار رئیس جمهور با علما، ایثارگران و برگزیدگان استان سخنرانی کرد

امیدواریم رئیس جمهور بارقه های امید رقم بزند دوست نداریم فاصله کیلومتری پایتخت ایران و پایتخت طبیعت باعث شود تا از نخبگان استان استفاده نشود16:49:18?طاهره آذر پیوند مربی تیم ملی جودوی کشور در نشست دیدار رئیس جمهور با علما، ایثارگران و برگزیدگان استان سخنرانی کرد16:42:20?نشست دیدار رئیس جمهور با علما، ایثارگران و برگزیدگان استان کهگیلیویه و بویراحمد

photo_2016-08-14_05-16-0016:41:40?رئیس جمهور در نشست دیدار با علما، ایثارگران و برگزیدگان استان کهگیلیویه و بویراحمد

photo_2016-08-14_05-13-4216:38:10?حضور رئیس جمهور در نشست دیدار با علما، ایثارگران و برگزیدگان استان کهگیلیویه و بویراحمد

photo_2016-08-14_05-10-2916:38:10?وظیفه مجلس تصویب قانون است اما باید با دولت تعامل داشته باشد تا منجر نشود که مجریان به قانونی عمل می کنند که به آن اعتقاد ندارند  و قانون گذاران قانونی بدون پشتوانه نگاه کارشناسی تصویب کنند.
این یک معضل است که باعث معامله گری و زد وبند میان قانونگذارن و دولتمردان می شود16:37:17?این استان نیازمند پارک فناوری است باید دانشگاه‌های ما با صنعت و کشاورزی پیوند بخورد16:33:17?فقدان حرکت‌های مبتنی بر علم : اگر حرکت‌ها علمی نباشد حرکت‌های سنتی عقیم است و نمی‌تواند منجر به توسعه شود16:31:01?ملک‌حسینی: یکی از صادرات استان ما به دلیل عدم وجود ظرفیت‌های استفاده از آنها صادرات متخصصان است. در کشور هم بومی‌گرایی باعث شده از نخبگان ما استفاده نشود، بحث بومی گرامی وسعت پیدا کند نفرت میان جوامع و استان‌های دیگر ایجاد می‌شود16:30:53?ملک‌حسینی: اختلافات یکی از موانع توسعه است،  باند باز‌ی‌ها یکی دیگر16:30:01?ملک‌حسینی: بدون شک توسعه انسانی مقدم بر سایر توسعه ها است تا انسان آباد نگردد سایر آبادیها بی مفهموم است.16:29:47?ملک‌حسینی: ابراهیم خلیل وقتی هاجر و اسماعیل را در کنار کعبه گذاشت این آغاز یک حرکت برای اجتماع بود.
در شهر ابراهیمی سه عنصر مطرح شد
معنویت و فرهنگ اجتماعی و تعامل اجتماعی و اقتصاد و تعادل اقتصادی
تا انسان نسبت خود با خدا را مشخص نکند نسبتهای دیگر بی مفهوم است
لایق سالاری داشته باشیم این یک قاعده است در هر مجموعه انسان برتر باید مورد تکریم باشد16:27:34?نماینده ولی فقیه در استان: حضور در استان‌ها، انسان را به یاد جمله‌ای در بین پزشکان می‌اندازد؛ مریض را بر روی کاغذ درمان نکن در بستر در مان نکن با برگه آزمایشگاهی مریض را درمان کردن نتیجه عقیم است حضور در مناطق محروم زمینه را برای تصمیم گیری های بهتر در آینده آماده می‌کند16:20:34?نماینده ولی فقیه در استان نخستین سخنران دیدار رئیس جمهور با علما، ایثارگران و برگزیدگان است16:14:00?رئیس جمهور وارد سالن شد16:08:09?حجت السلام مزروعی رئیس دادگستری و حسین فدایی مدیرکل راه و شهرسازی استان وارد سالن شدند15:58:10?لغو شدن برنامه گروه سرودی که قرار بود در حضور رئیس‌جمهور سرود بخوانند.15:52:50?آیت الله شرف‌الدین ملک‌حسینی وارد سالن برگزاری دیدار رئیس جمهور با علما، ایثارگران و برگزیدگان استان با شد15:52:18?رحمانی فضلی وزیر کشور هم وارد سالن شد15:50:18?خانم مولاوردی معاون امور بانوان رئیس جمهور وارد سالن شد15:45:37?مقدمات برنامه دیدار رئیس جمهور با علما، ایثارگران و برگزیدگان استان در سالن‌ شهید ایزدپناه یاسوج در حال برگزاری است11:22:00?سخنرانی رئیس جمهور در ورزشگاه تختی یاسوج پایان یافت

01 d (9)11:18:00?در بخش عمران و شهری و علمی و فناوری برای تکمیل بیمارستانهای این استان 90 میلیارد تومان انجام دادیم

برای سرمایه گذاری در این استان آنهایی که از اعتبارات می‌خواهند استفاده کنند دولت یارانه به آنها می‌دهد 140 میلیارد تومان یارانه می‌دهد

برای سرمایه گذاری در این استان آنهایی که از اعتبارات می‌خواهند استفاده کنند دولت یارانه به آنها می‌دهد 140 میلیارد تومان یارانه می‌دهد

این برای آن است که بنگاه های صنعتی در این استان فعال شود و بتواند اشتغال به وجود بیاورد

بانکها به دولت تعهد کردند برای 57 طرح 646 میلیارد تومان 955 میلیارد یورو کمک کنند11:09:00?روحانی:  در سرزمینی که دنیای زیبایی‌ها رودخانه‌ها و سرچشنه ‌ها و یخچال‌های طبیعی نباید بگذاریم جوانی بیکار بماند

باید کشاورزی و کشاورزی گلخانه ای را احیا کنیم اینجا دیار طبیعت و نفت و گاز و گردشگر است11:04:00?روحانی: دولت تمام توان خود را برای شروع سد تنگ سرخ ایجاد خواهد کرد11:03:00?رئیس جمهور در جمع مردم یاسوج در ورزشگاه تختی: استان کهگیلویه وبویر احمد استان آب و باران این همه نعمت دارد اما از آب این سرزمین بیشتر هموطنان و همسایگان استان های دیگر استفاده می کنند

باید مردم این استان از آب رودخانه های این استان برخوردار شوند

aghaye01 (36)10:59:00?روحانی: یکی از اهداف ما این است که نسل جوان را در مسیر کار و شغل متناسب با تخصص بگذاریم و همانگونه که نماینده ولی فقیه گفتند نباید بگذاریم جوانی بیکار بماند10:54:00?رئیس جمهور در ورزشگاه یاسوج: ممکن است عده ای از اینکه تحریم برداشته شده برای منافع آنها خوشایند نباشد اما ملت ایران شاد و مسرور است10:51:00?روحانی: این غیرت شما جوانان است، اگر ما توانستیم در روزهای سخت این منطقه در شرایطی که دشمنان انقلاب قیمنت نفت را شکستند به رشد 5 برسیم این به معنای اعتماد شما به دولت و ملت است10:47:00?رئیس جمهور در ورزشگاه تختی یاسوج: من خوشحالم به شما مردم غیرور یاسوج اعلام کنم که دیشب مرکز آمار کشور اعلام کرد رشد اقتصادی ایران در سه ماهه اول 4/4 بوده است روزی که ما تشکیل دولت دادیم رشد اقتصادی کشور منفی 7 بود10:44:00?روحانی: مردم این سرزمین در کنار قله دنا همواره از ایران دفاع کردند در برابر استعمارگران و ظلم و سلطه رضاخانی ایستادند و دفاع کردند

ایلات و عشایر غیور ایران شما بودید که در کنار نهضت اسلامی آیت الله ملک حسینی مرحوم در کنار ملت ایران انقلاب را به پیروزی رساندید10:39:00? رئیس جمهور : فخر و افتخار همه ما ایرانیان این است که در پناه آن امام رئوف و مهربان زندگی می کنیم

امام هشتم  به ما درس محبت و عطوفت و مهربانی و محبت داد10:38:00? روحانی در ورزشگاه تختی: همه خیابانهای یاسوج امروز مهر و صفا و وفای مردم شما مردم خونگرم بود محبت شما مردم نسبت به خادمان خودتان بار مسئولیت ما را سنگینتر می کند احساس می کنیم در برابر شما مردمی که در برابر اسلام و دیمن و وطنتان این همه فداکار هستید بار مسئولیت همه مسئولان سخت تر و سنگین تر خواهد شد.10:36:00?سخنرانی رئیس‌جمهور آغاز شد

01 d (11)10:30:00?سخنرانی آیت‌اله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی نماینده ولی فقیه در استان و نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری آغاز شد.10:17:00?رئیس جمهور به میان مردم آمده است  و ورزشگاه تختی پر شده است

01 d (16)10:13:00?مجری برنامه سخنرانی رئیس‌‌جمهور در ورزشگاه تختی یاسوج حسین روحانی نام دارد که این همنامی فامیلی او با رئیس‌جمهور جالب است.
آقای حسین روحانی از فعالان اصلاح‌طلب استان کهگیلویه و بویراحمد است.10:06:00?رئیس جمهور وارد ورزشگاه تختی یاسوج شد

جمعیت بسیار زیادی رئیس جمهور را مشایعت می‌کنند9:31:00? هم اکنون ورزشگاه تختی یاسوج و  حضور مردم در ورزشگاه پیش از سخنرانی رئیس جمهور

photo_2016-08-13_22-18-319:31:00?لوگوی شبکه دنا نیز به مناسبت سفر حسن روحانی به کهگیلویه و بویراحمد بنفش شد

photo_2016-08-13_22-06-539:31:00?روحانی: امیدواریم بتوانیم از نظر صاحب نظران استفاده کنیم و برنامه هایی که برای این سفر تصویب شده به عرض مردم برسانیم09:26:00?استقبال رسمی از رئیس‌جمهور آغاز شد

دو فرزند شهید به استقبال روحانی رفتند09:20:00?در مراسم استقبال از رئیس جمهور در فرودگاه تختی یاسوج شخصیت‌ها و مسئولان استانی حضور دارند: حجت السلام شرف الدین ملک‌حسینی ، دادستان استان، غلام محمدزارعی، غلامرضا تاجگردون، فرمانده انتظامی و فرماند سپاه کهگیلویه و بویراحمد، عدل هاشمی‌پور از جمله مسئولانی هستند که در فرودگاه حضور دارند09:17:00?هواپیمای رئیس‌جمهور در فرودگاه یاسوج به زمین نشست08:55:00?جمعیت زیادی جلوی درب ورودی فرودگاه جمع شدند تا رئیس جمهور را تا سالن تختی مشایعت کنند08:50:00?امام جمعه شهر یاسوج مردم را به استقبال از رئیس جمهور دعوت کرد08:10:00?دو ساعت قبل از ورود هیئت دولت همه خیابان های منتهی به ورزشگاه تختی بسته است. جمعیت زیادی هم به سمت ورزشگاه در حرکتند با اینکه هنوز اجازه ورود به ورزشگاه داده نمی شود


08:00:00?فعالیت رسانه‌ها در مدیا سنتر آغاز شده

photo_2016-08-13_21-09-0100:25:00?برنامه های سفر رئیس جمهوری در کهگیلویه و بویراحمد

سخنرانی مردمی در ورزشگاه تختی یاسوج ساعت 09:30

بازدید از یک نقطه گردشگری، تاریخی یا مذهبی استان

دیدار با علما، ایثارگران و برگزیدگان استان در ساعت 16

شرکت در نشست توسعه و سرمایه‌گذاری استان

دیدار با روستائیان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد

شرکت در نشست شورای اداری استان پایان بخش برنامه‌های رئیس جمهور در استان خواهد بود24/5/95

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد