تاریخ درج خبر : 1395/05/23
کد خبر : ۵۵۰۰۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -
سایت استان کهگیلویه و بویراحمد گزارش می‌دهد:

احداث بیمارستان مطالبه مردم پاتاوه از وزیر بهداشت

مردم بخش پاتاوه خواستار احداث یک باب بیمارستان در شهر پاتاوه هستند.

64930-195417-1392200593

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل دنانما، بخش پاتاوه به مرکزیت شهر پاتاوه، شهرستان دنا با جمعیتی افزون بر ۳۰۰۰۰ نفر و دارای ۹۰ روستا و ۷۰ درصد از جمعیت شهرستان دنا را در خود جای داده است.

بخش پاتاوه در شمال استان کهگیلویه و بویراحمد و یکی از بخش‌های پرجمعیت استان بوده و جمعیت این بخش نیز از برخی شهرستان‌های استان بیشتر و ازلحاظ گستره نیز قسمت اعظمی از استان را در برگرفته است.

مردمان این بخش در تمامی صحنه‌های مربوط به انقلاب از جنگ تحمیلی گرفته تا مراسم انقلاب و انتخابات در ادوار مختلف شرکت گسترده داشته و شاهد این مدعا تقدیم اولین شهید شهرستان‌های دنا و بویراحمد در هشت سال دفاع مقدس و صدها شهید گلگون‌کفن دیگر در راه صیانت از آرمان‌های مقدس انقلاب اسلامی است.

مردم این بخش به برکات نظام جمهوری اسلامی از خدمات عمومی قابل‌توجهی برخوردار شده‌اند ولی عمق محرومیت در این بخش آن‌چنان زیاد است که جای تلاش برای خدمت‌رسانی و اهتمام بیش از بیش مسئولین را می‌طلبد.

یکی از مشکلات این شهر و ضمایم آن عدم وجود بیمارستان در این بخش بزرگ است. به‌نوعی که افراد برای بستری شدن، مجبور به طی مسافتی طولانی و مراجعه به بیمارستان‌های شهر یاسوج هستند.

در زمان اعزام باید سختی‌های سفر در پرخطرترین جاده استان را به جان خریده و چه‌بسا به دلیل بعد مسافت و تصادف در حین اعزام، عزیزان خود را از دست داده‌اند. مردم این بخش خواستار احداث بیمارستان در شهر پاتاوه بوده و دلایل این درخواست به‌حق خود را نیز بازگو می‌کنند:

۱- بخش پاتاوه ازلحاظ جمعیتی و گستره جغرافیایی یکی از بزرگترین بخش‌های استان و شهرستان دنا است که دارای بیش از سی هزار نفر جمعیت و دارای ۹۰ روستای کوچک و بزرگ است به‌طوری‌که جمعیت غالب شهرستان دنا که رقمی بالای ۷۰ درصد جمعیت این شهرستان را در خود جای داده است.

۲- به دلیل بعد مسافت تا مرکز استان و عدم وجود راه ارتباطی مناسب تا مرکز شهرستان دنا، مشکل اعزام بیمار به مراکز درمانی این شهرها را دوچندان نموده و بیماران قبل از رسیدن به این مراکز بعضاً فوت می‌کنند.

۳- موقعیت شهر پاتاوه به‌گونه‌ای است که قسمت اعظم جمعیت روستایی شهرستان دنا ازلحاظ موقعیت مکانی به این شهر نزدیک‌تر بوده و به گفته متولیان درمانی این بخش، روزانه بالای ۳۸۰ نفر در درمانگاه این شهر ویزیت می‌شوند.

۴- قرارگیری شهر پاتاوه در مسیر اصلی جاده یاسوج به استان‌های اصفهان و چهارمحال و بختیاری و خطرناک بودن این مسیر در بخش پاتاوه، به‌طوری‌که حدود ۲۱ درصد تصادفات جاده‌ای استان در این بخش به وقوع می‌پیوندد؛ و این عامل خود گویای نیاز، توجه و عنایت مسئولین را صدچندان می‌کند.

۵- در مرکز درمانی شهر پاتاوه نه‌تنها بیماران این بخش را ویزیت می‌کنند بلکه به دلیل موقعیت ممتاز مکانی، به برخی روستاهای بخش مرکزی شهرستان دنا ازجمله روستاهای کره، سمرون، گورگنجو، تنگ پوتک و توت نده، خدمات درمانی ارائه می‌کنند.

۶- از آن جائی که طرح احداث بیمارستان از مصوبات دولت بوده و مردم نیز خواهان احداث بیمارستان در این شهر هستند در دونقطه از این شهر اقدام به اهداء زمین جهت ساخت‌وساز کرده‌اند.

۷- درصورتی‌که بیمارستان در این شهر احداث شود به دلیل موقعیت خاص مکانی این شهر نیز بخش‌هایی از مناطق مارگون، مانند زیلایی و بخش لوداب نیز می‌توانند از خدمات این بیمارستان بهره‌مند شوند.

با تمامی این دلایل و توجه دولتمردان به استفاده بهینه از منابع و خدمت‌رسانی به مناطق محروم، مردمان این بخش درخواست به‌حق و قانونی خود را برای احداث یک باب بیمارستان در مرکز این بخش، شهر پاتاوه اعلام نموده و خواستار همکاری مسئولین خدوم تا احداث این مرکز حیاتی در شهر پاتاوه هستند.

گزارش: عزت اله محسنی پور

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • کارشناس درمان گفت:

    روستای توت نده مکان مناسبی اسن برای ساخت بیمارستان البته دو راهی بابا میدان هم نیاز دارد و احتمالا سه راهی بهبهان گچساران و دهدشت و خیلی روستاهای دبگر هم بیمارستان می خواهند شاید روزی کسی مریض شد و یا تصادف اتفاق افتاد

پربازديد