تاریخ درج خبر : 1395/05/23
کد خبر : ۵۵۰۲۰۸
+ تغییر اندازه نوشته -
سخنرانی رئیس‌جمهور در جمع مردم یاسوج:

رشد اقتصادی کشور به 4.4 درصد رسیده است/ نباید در سرزمین زیبایی‌ها جوانی بیکار بماند

رئیس‌جمهور در سی‌امین سفر استانی خود مهمان مردم کهگیلویه و بویراحمد شد و با استقبال پرشور در خیابان‌های یاسوج به ورزشگاه تختی برای سخنرانی رفت.

01 d (11)

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، دکتر حسن روحانی در اجتماع مردم یاسوج در ورزشگاه این شهر با اشاره به اینکه دولت وی در شرایطی بر روی کار آمد که رشد اقتصادی کشور منفی 7 بوده است، گفت: خوشحالم به شما مردم غیور یاسوج اعلام کنم که دیشب مرکز آمار اعلام کرد رشد اقتصاد ایران در سه‌ماهه اول سال 4.4 درصد بوده و این آمار نشان غیرت شما جوانان است.

روحانی در ابتدای سخنان خود ضمن تبریک ولادت امام رضا (ع)، افزود: امام هشتم به ما درس محبت و عطوفت و مهربانی و محبت داد امروز توقع همه مردم دنیا از مردم ایران که مردمی رضوی و علوی و محمدی هستند این است که درس اخلاق صفا و صمیمیت را از ائمه بیاموزیم

وی با تمجید از مردم استان که همواره از ایران در برابر استعمارگران و ظلم و سلطه رضاخانی ایستادند و دفاع کردند اظهار داشت: ایلات و عشایر غیور ایران شما بودید که در کنار نهضت اسلامی آیت‌الله ملک حسینی مرحوم در کنار ملت ایران انقلاب را به پیروزی رساندید

وی افزود: فرزندان غیور و سرداران و عشایر و دلاوران شما در جبهه‌های جنگ به یاد تاریخ جنگ نمی‌رود که رشادت‌های شما در کنار جزایر مجنون توانست افتخار بیافریند امروز در همه‌جا در خط مقدم ایستاده‌اید

رئیس‌جمهور یا اشاره به اینکه زمانی که دولتی وی تشکیل شد، رشد اقتصادی کشور منفی 7 بود، گفت: من خوشحالم به شما مردم غیور یاسوج اعلام کنم که دیشب مرکز آمار کشور اعلام کرد رشد اقتصادی ایران در سه‌ماهه اول 4/4 بوده است

روحانی ادامه داد: اگر ما توانستیم در روزهای سخت این منطقه در شرایطی که دشمنان انقلاب قیمت نفت را شکستند به رشد 5 درصد برسیم این به معنای اعتماد شما به دولت و ملت است

روحانی گفت: ممکن است عده‌ای از اینکه تحریم برداشته شده برای منافع آن‌ها خوشایند نباشد اما ملت ایران شاد و مسرور است

رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه امروز کشور در یک نقطه شکوهمند قرار گرفته است، ادامه داد: شما ملت بزرگ ایران نه با شعار بلکه با اراده، ایستادگی، مقاومت و حمایت و اطلاعات از رهبر معظم انقلاب به دنیا نشان دادید که کسی نمی‌تواند چیزی را بر ما تحمیل کند.

رئیس دولت یازدهم تصریح کرد: دشمنان ما به دست و پای ایران را با زنجیر تحریم بسته بودند اما شما با ایستادگی و مقاومتتان کاری کردید که زنجیرهای تحریم را شکستید و امروز برخلاف اراده دشمنان هر مقدار که می‌خواهیم نفت صادر می‌کنیم و کشتی‌ها در سراسر جهان در کنار بندرگاه مختلف جهان لنگر می‌گیرند، کشتی‌ها و کشتیرانی و نفت‌کش ما می‌توانند با بیمه در سراسر جهان حرکت کنند. امروز زنجیرهایی که برای عدم ارتباط بین بانک‌های ایرانی و خارجی ایجاد کردند را شکستیم، از سراسر دنیا در عرض کمتر از یک سال 350 هیئت تجاری 160 هیئت سیاسی به سرزمین ما سفر کرده است

رئیس‌جمهوری افزود: همانطور که این دولت توانست تورم را تک‌رقمی کند با حمایت شما مردم رونق را نیز به اقتصاد کشور بازخواهد گرداند.

دکتر روحانی ادامه داد: امروز یکی از اهداف بلند همه ما در سراسر کشور این است که نسل جوان را در مسیر کار و کوشش و شغل مناسب و متناسب با علم و دانشش قرار دهیم.

وی افزود: نباید بگذاریم که در خانه‌ای جوانی بیکار بماند و قطعاً این کار شدنی است.

رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه باید بتوانیم اقتصاد کشور را به حرکت درآوریم ادامه داد: تا پایان امسال هفت هزار و 500 بنگاه اقتصادی را در کشور راه‌اندازی خواهیم کرد.

روحانی با اشاره به برجام و ناراحتی صهیونیست‌ها و برخی کشورهای حاشیه جنوبی خلیج‌فارس نیز گفت: دیپلمات‌های شجاع برای ایران غرور آفریدند.

وی اظهار کرد: صهیونیست‌ها و برخی کشورهای جنوبی خلیج‌فارس از برجام ناراحت هستند اما مردم با وحدت و حمایت‌های رهبری توانست پیروزی تاریخی کسب کند.

روحانی گفت: برجام شرایط را برای پیشرفت اقتصادی فراهم کرده است و توانست شرایط را برای برداشتن دیوارها فراهم کند تا رونق اقتصادی ایجاد شود.

وی تصریح کرد: خوشبینی به برجام به معنای خوشبینی به آمریکا نیست.

روحانی بیان کرد: برجام شرایط را برای پیشرفت اقتصادی و جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی فراهم کرده است.

وی اظهار کرد: با اجرای برجام تاکنون 82 تفاهم و قرارداد با کشورهای خارجی منعقدشده که تاکنون 29 قرارداد آن اجرایی شده است.

دکتر روحانی گفت: در این سرزمین که دنیای زیبایی‌ها، سرچشمه رودخانه‌ها و دارای انواع آب‌وهواست نباید بگذاریم جوانی بیکار بماند.

روحانی افزود: ما باید کشاورزی گلخانه‌ای را احیا و گردشگران داخلی و خارجی را به استان جذب کنیم.

وی بیان کرد: سرمایه‌گذاری کافی در زمینه گردشگری و ایجاد زیربنایی‌ها آن لازم است.

روحانی بیان کرد: باید شرایط به‌گونه‌ای بشود تا علاوه بر جذب گردشگر برای این استان برای سایر استان‌ها نیز جذب گردشگر کنیم.

وی عنوان کرد: سایر استان‌ها می‌توانند از آب‌وهوای این استان استفاده کنند.

روحانی گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد می‌تواند در زمینه داروهای گیاهی یک تحول ایجاد کند.

رئیس‌جمهوری افزود: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مأمور شده که شرایط را برای اشتغالزایی در زمینه گیاهان دارویی و فناوری‌های نوین فراهم کند.

وی با بیان اینکه 44 هزار شغل مستقیم در زمینه فناوری‌های نوین در سطح کشور ایجاد شده است گفت: علما و دانشگاهیان دست‌به‌دست هم دهند تا اشتغال پایدار در این استان به وجود آید.

روحانی بیان کرد: در این سفر دو هزار و 230 میلیارد ریال از بودجه عمومی برای سال‌های 95 و 96 برای 9 طرح و پروژه آب‌رسانی به روستاها و شهرهای استان اختصاص می یابد.

وی عنوان کرد: چهار طرح با 600 میلیارد ریال برای آبرسانی به چهار شهرستان کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده مصوب شده است.

روحانی اظهار کرد: یک هزار و 330 میلیارد ریال برای شش طرح مهم کشاورزی اختصاص یافته است که همه آن‌ها در سال‌های 95 و 96 اجرایی خواهد شد.

وی عنوان کرد: سه صندوق سرمایه‌گذاری برای حمایت از توسعه بخش کشاورزی در شهرستان‌های کهگیلویه، باشت و گچساران ورود خواهند کرد.

رئیس‌جمهوری گفت: در زمینه حمل‌ونقل سه هزار و 60 میلیارد ریال برای چهار طرح مهم اختصاص می یابد.

وی افزود: راه اصلی پاتاوه به دهدشت با اختصاص یکهزار و 500 میلیارد ریال در سال 96 به اتمام می‌رسد.

روحانی بیان کرد: در حوزه عمران شهری، علمی و فناوری و بهداشت نیز 900 میلیارد ریال اختصاص یافته است.

وی عنوان کرد: نصف سود تسهیلات اعطایی برای سرمایه‌گذاری در این استان از سوی دولت به‌صورت یارانه پرداخت خواهد شد.

روحانی اضافه کرد: برای این برنامه نیز یکهزار و 400 میلیارد ریال اختصاص یافته است.

وی عنوان کرد: برای گازرسانی به 160 روستا در سال 95 حدود 740 میلیارد ریال و در سال 96 برای گازرسانی به 245 روستا 700 میلیارد ریال اختصاص می یابد.

روحانی گفت: با اجرای این طرح‌ها این استان 81 درصد جمعیت شهری و روستایی زیرپوشش گازرسانی قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه درمجموع دولت یازدهم 900 طرح در استان انجام داده است افزود: 231 پروژه در این سفر دوروزه افتتاح و 36 طرح مهم کلنگ زنی می‌شود.

روحانی هزینه‌های انجام‌شده برای این طرح‌ها را هفت هزار و 560 میلیارد ریال اعلام کرد.

وی عنوان کرد: درمجموع در این سفر 9 هزار و 660 میلیارد ریال برای 44 طرح این استان اختصاص یافته است.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد