تاریخ درج خبر : 1395/05/24
کد خبر : ۵۵۰۳۲۵
+ تغییر اندازه نوشته -

چهار هزار و 800 کارخانه راکد تسهیلات رونق گرفتند

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گفت: بانک ها در راستای ایجاد رونق و تولید در دو ماه گذشته به چهار هزار و 800 واحد صنعتی کوچک و متوسط راکد تسهیلات پرداخت کردند.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا، ولی الله سیف افزود: این تعداد واحد صنعتی در این دو ماه بیش از 40 هزار میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده اند.

وی بیان کرد: هدف گذاری دولت برای پرداخت تسهیلات به هفت هزار و 500 واحد صنعتی است اما این عدد قابل افزایش است و بانک ها برای همکاری با این طرح آمادگی دارند.

سیف عنوان کرد: برای ایجاد رونق تولید، پرداخت 160 هزار میلیارد ریال تسهیلات در نظر گرفته شده اما این رقم نیز قابل افزایش است.

وی اظهار کرد: هر واحد صنعتی و تولیدی که می تواند با دریافت تسهیلات به چرخه تولید برگردد و سوددهی اقتصادی نیز داشته باشد مورد حمایت بانک های کشور قرار دارد.

سیف با بیان اینکه اعطای تسهیلات به واحدها براساس بررسی های کارشناسی صورت می گیرد افزود: تخصیص بهینه منابع بانکی در دستور کار دولت قرار دارد.

وی گفت: مطالبات بانکی، چک برگشتی و نسبت پایین مالکانه مانع دریافت این گونه تسهیلات نیست و این برنامه به همه بانک های کشور ابلاغ شده است.

سیف بیان کرد: اگر طرح های با سوددهی اقتصادی به بانک ها معرفی شود بانک های استانی منابع مالی کافی برای پرداخت تسهیلات دارند.

وی افزود: نظام بانکی با تمام توان در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل برای اجرای سیاست های دولت و نظام آمادگی دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • علی گفت:

    به اون خدایی که اینها دم اعتقاد به آن میزنند کاملا دروغ میگویند الا مدت دوماه از معرفی شرکت اینجانب به بانکها میگذرد ولی هیچ خبری نشده چک برگشتی ندارم وام هم بدهکار نیستم کارخانه هم در سود دهی مشکل ندارد اما بانک مربوطه که مراجعه میکنم میگویند اینها همش کشکه ونا مه …….. را ببر بندازیدتوی توی کوزه آبش را بخور

پربازديد