تاریخ درج خبر : 1395/05/24
کد خبر : ۵۵۰۳۳۶
+ تغییر اندازه نوشته -

یونسی: قوم لر در استقبال از هیئت دولت سنگ تمام گذاشتند

حجت‌الاسلام علی یونسی با اشاره به استقبال گرم و پرشور مردم کهگیلویه و بویراحمد از هیئت دولت، گفت: مردم این استان واقعا سنگ تمام گذاشتند و عیدی خوبی به دولت دادند، استقبال بسیار خوبی از ریاست جمهوری کردند.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس، حجت‌الاسلام علی یونسی در نشست شورای اداری با اشاره به میلاد امام رضا(ع) و با بیان اینکه پناه ما ایرانیان، ضامن سلامت و امنیت ما حضرت ثامن‌الحجج(ع) هستند، اظهار کرد: ملت ایران همیشه در سایه امام رضا(ع) امنیت، استقلال و تمامیت ارضی خود را حفظ کرده و خطرات محسوس و نامحسوسی بخاطر وجود مبارک این امام عزیز رفع شده است.

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های مذهبی در ادامه سخنان خود با اشاره به استقبال گرم و پرشور مردم کهگیلویه و بویراحمد از هیئت دولت، عنوان داشت: مردم این استان واقعا سنگ تمام گذاشتند و عیدی خوبی به دولت دادند، استقبال بسیار خوبی از ریاست جمهوری کردند.

وی افزود: ما در تمام سفرها بوده و دیده‌ایم اما امروز استقبال مردم کهگیلویه و بویراحمد را با دیگر نقاط مقایسه می‌کردیم و یکی از بهترین مراسم‌های استقبال را در این استان داشتیم که از هر جهت عالی بود و رئیس‌جمهور محترم از این حضور پرشور به نشاط آمده و خوشحال شدند که مردم چنین قدردانی کردند.

حجت‌الاسلام یونسی با بیان اینکه استقبال مردم به معنی حمایت و همدلی آنان با دولت است، تصریح کرد: امسال مقام معظم رهبری از همدلی و همزبانی سخن گفتند و تبلور این همدلی و همزبانی در این استقبال‌ها ظاهر می‌شود.

وی با بیان اینکه مردم لر، خاستگاه اصلی و سرچشمه زایش و تولد و بالش ایرانیان است، تصریح کرد: دو امتیاز بزرگ مردم این منطقه دارند که هیچ جای دیگر این امتیاز به این اندازه شراکت ندارد یعنی دو امتیاز تقریبا انحصاری که متعلق به این منطقه است.

یونسی با اشاره به این دو امتیاز، ابراز کرد: این منطقه، جغرافیا و مردم آن اجداد و پدران نیاکان همه ایرانیان هستند، همه ایرانیان از این نقطه برخاستند و به اقصی نقاط دنیا رفتند، امتیاز دیگر اینکه این مردم صاحبان اصلی اسلام ناب محمدی(ص) هستند و این دو ویژگی پیوند فرهنگی ملت ایران است.

وی، افزود: ملت ایران با این دو ویژگی تعریف می‌شود و آن چیزی که همه اقوام ایرانی را به هم گره زده است این دو امتیاز است، هیچ ایرانی نیست که فاقد یکی از این دو ویژگی‌ها باشد.

دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های مذهبی، ابراز کرد: آنچه ملت ایران را به هم جوش داده و متحد و منسجم کرده، وحدت بنیادین و اساسی ملت ایران را تشکیل داده است، یک پیوند عمیق فرهنگی است و این پیوند عمیق فرهنگی یعنی ایرانی بودن.

یونسی با تاکید بر اینکه هیچکس حق ندارد قومی را بر قوم دیگری ترجیح داده و قومی را تحقیر کند، خاطرنشان کرد: هرگونه تبعیض، تحقیر و ناشناسی در خصوص اقوام ایرانی یعنی انکار ایران و تحقیر ملت ایران، دشمنان ملت ایران هستند که تلاش می‌کنند تا بخشی از ملت ایران را نادیده بگیرند.

وی افزود: گاهی ایران ستیزان دانسته و ندانسته با جوک‌ها، فیلم‌ها و سریال‌ها و تبلیغات سوء در صدد هستند تا بخشی از ملت ایران را زیر سوال برده و تحقیر کنند.

حجت‌الاسلام یونسی با بیان اینکه تکریم هر قومی از ایرانیان تکریم ملت ایران است، عنوان داشت: در قرآن‌کریم به شدن نهی شده که برخی از اقوام، برخی دیگر را سرزنش و تحقیر کنند و تبلور قومی و تنوع اقشار انسانی را به عنوان نشانه‌های خدا یاد کرده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد