تاریخ درج خبر : 1395/05/24
کد خبر : ۵۵۰۳۴۳
+ تغییر اندازه نوشته -
در روز نخست هیئت دولت به استان؛

سه تفاهم نامه اقتصادی با حضور رئیس جمهوری در کهگیلویه وبویراحمد امضاشد

سه تفاهم‌نامه همکاری اقتصادی و سرمایه گذاری شامگاه یکشنبه با حضور رئیس جمهوری و همزمان با سفر کاروان دولت یازدهم به استان کهگیلویه وبویراحمد در بخش های مختلف در یاسوج به امضا رسید.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا، این تفاهم نامه‌های مهم اقتصادی بین استانداری کهگیلویه وبویراحمد و سازمان اقتصادی کوثر وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران، پست بانک ایران و کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) است.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه وبویراحمد با تشریح جزئیات این تفاهم نامه ها گفت: بر اساس امضا این تفاهم نامه ها سازمان اقتصادی کوثر متعهد به سرمایه گذاری افزون بر هشت هزار میلیارد ریال در بخش های مختلف کشاورزی، صنعت و خدمات در این استان شده است.

مجید محنایی اظهار داشت: امکان سنجی و مطالعه طرح فسفات چرام ، پرورش مرغ گوشتی و اجرای طرح پرورش ماهی در شهرستان چرام از مهمترین تعهدات سازمان اقتصادی کوثر در انجام این تفاهم نامه است.

وی اظهار کرد: این سازمان همچنین متعهد شد که در هر یک از شهرستان های هشت گانه استان کهگیلویه وبویراحمد یک تا 2 طرح در بخش های کشاورزی و صنعت سرمایه گذاری کند.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه وبویراحمد تصریح کرد: بر این اساس کمیته امداد حضرت امام (ره) نیز با تامین اعتبار حدود یکهزارو 70 میلیارد ریال برای ساخت مسکن مددجویان در نقاط مختلف استان سرمایه گذاری خواهد کرد.

محنایی میزان سرمایه گذاری پست بانک ایران بر اساس انجام این تفاهم نامه همکاری را نیز افزون بر 150 میلیارد ریال برای اجرای طرح های خرد سرمایه گذاری در سطح استان ذکر کرد.

کاروان تدبیر و امید از 24 دی سال 92 تاکنون به استانهای خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، ایلام ، لرستان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، خراسان رضوی، زنجان، گلستان، خراسان جنوبی ، بوشهر، اصفهان، قم، گیلان ، فارس، آذربایجان شرقی، شهرستانهای استان تهران (شهریار ، ملارد و قدس، اسلامشهر، ری، رباط کریم و بهارستان)، خراسان شمالی، کردستان، همدان، مازندران، یزد، سمنان، کرمان، آذربایجان غربی و کرمانشاه سفر کرده است.

رئیس جمهوری و هیات دولت در سی امین سفر استانی صبح یکشنبه 24مرداد 95 وارد یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد شدند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد