تاریخ درج خبر : 1395/05/24
کد خبر : ۵۵۰۳۵۲
+ تغییر اندازه نوشته -

اتصال 117 روستای کهگیلویه و بویراحمد به اینترنت

در نخستین روز از سفر هیات دولت به کهگیلویه و بویر احمد، با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات 117 روستای این استان به اینترنت پرسرعت متصل شد.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آیین افتتاح طرح های ارتباطی در استان کهگیلویه و بویر احمد بیان کرد: برای خدمت رسانی به روستاهای محروم، برنامه ریزی مناسبی صورت گرفته است.

وی اظهارکرد : 426 روستای کهگیلویه وبویراحمد از اینترنت پرسرعت برخوردارند.

وی با ابراز امیداوری نسبت به بهره مندی18هزار روستا در کل کشور از این خدمت ارتباطی تا پایان دولت یازدهم ادامه داد: روستاییان می توانند از اینترنت بهره های لازم را در زندگی روزمره خود ببرند.

واعظی گفت: نباید به گونه ای رفتار کنیم که تمام جاذبه در شهرها باشد بلکه با ارایه خدمات ارتباطی به روستاها و از بین رفتن شکاف ارتباطی، روستاییان می توانند صنایع خود را به کشور و خارج از کشور معرفی کنند و در کنار آن نیز از اخبار ایران و جهان مطلع شوند.

وی در پایان افزود: بحث سلامت یکی از برنامه های جدی دولت است و بودجه قابل توجهی به آن تخصیص داده شده است و به وسیله خدمات ارتباطی می توانیم با همکاری دیگر وزارتخانه ها این بحث را آن طور که باید در تمام کشور به بهره برداری برسانیم.

از طرح هایی که با حضور دکتر واعظی در یاسوج به بهره برداری رسید، می توان به طرح های USO، توسعه پهنای باند دسترسی دیتای اپراتورها در مرکز یاسوج به ظرفیت 10 گیگابیت بر ثانیه، توسعه شبکه ملی فیبر نوری به طول 231 کیلومتر، توسعه دسترسی به شبکه پهن باند برای کاربران نهایی به میزان پنج هزارو 500 پورت دیتا، افتتاح و راه اندازی مرکز آپای استان کهگیلویه و بویراحمد نیز توسط سازمان فناوری اطلاعات، راه اندازی و توسعه شبکه نسل 3 و 4 تلفن همراه در 8 شهر مختلف اشاره کرد.

گفتنی است، همزمان با ورود رئیس جمهور به استان کهگیلویه و بویر احمد بیش از 231 طرح عمرانی و اقتصادی در این استان به بهره برداری رسید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد