تاریخ درج خبر : 1395/05/24
کد خبر : ۵۵۰۳۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس جمهور:

شکاف و اختلاف ما را از اهداف بلندمان دور می کند

رئیس جمهور وحدت را نیاز کشور دانست و گفت: شکاف و اختلاف ما را از اهداف بلندمان دور می کند.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از مهر، دکتر حسن روحانی در دیدار با علما، ایثارگران و برگزیدگان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: اختلاف نظر و سلیقه و داشتن نظرات مختلف و نقد دولت اشکالی ندارد و یکی از افتخارات این دولت این است که همه جا نقد از دولت و شخص رئیس جمهور و گاهی بیش از مرز اخلاقی انجام می شود.

وی بیان کرد: جرأت نقد و انتقاد خوب است البته جرأت اتهام را نمی پسندم چون گناه و فرمان خدا را زیر پا گذاشتن است.

روحانی دروغ را ام الفساد و صداقت را راه نجات جامعه دانست و گفت: نباید غیرواقعی حرف بزنیم و نباید یک کاری را که با دست کارگزاران نظام در بخشهای مختلف انجام می شود زیر سئوال ببریم.

رئیس جمهور ادامه داد: دولت یک فرد نیست و اگر ۱۰۰ نفر خطا کرده اند نباید با لحنی سخن بگوییم که میلیونها انسان فداکار را که در دولت خدمت می کنند زیر سئوال ببریم.

وی گفت: این به معنای آن نیست که اگر خلاء و شکاف قانونی از گذشته بوده و یا سوءاستفاده از مقررات شده با آن برخورد نکنیم.

روحانی اظهار کرد: ما از آغاز امسال که آئین نامه های بودجه را تصویب می کردیم همانجا این بحث مطرح شد که برخی از برداشت ها غیر منصفانه است و دولت قبل از مطرح شدن این مسئله در جامعه دنبال آن بود.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما امروز در یک شرایطی هستیم و باید به خوبی از آن استفاده کنیم، گفت: باید به سمت جلو حرکت کرد و سفرهای استانی یکی از گامها برای حرکت رو به جلو است.

وی با مقایسه شرایط امسال کشور با سال گذشته افزود: بسیاری از مراکز اقتصادی نسبت به سال گذشته فعال تر شده اند اما هنوز هم مشکلاتی داریم و با همه تلاش هایی که برای اشتغال جوانان شده باز هم تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

روحانی به اهتمام دولت برای تحقق اقتصادی مقاومتی اشاره کرد و بیان داشت: تصمیم گرفته ایم تمام استانها را بین وزرا تقسیم کنیم تا این وزرا، استانها را در اجرا و تحقق اقتصاد مقاومتی رصد کنند.

رئیس جمهور اعتماد مردم به دولت را مهمترین سرمایه نظام دانست و تصریح کرد: اگر دشمن این سرمایه را از ما بگیرد و بین مردم و نظام فاصله بیاندازد هیچ نداریم.

وی همچنین رشد اقتصادی کشور در سال گذشته را ۴.۴ و بدون احتساب نفت ۲.۹ عنوان کرد و خاطرنشان کرد: در سال ۹۴ به رغم فشار اقتصادی که در کشور حاکم بود رشد اقتصادیداشتیم.

روحانی همچنین گفت: برجام، کار بزرگی انجام داده است و این معنایش این نیست که طرف های ما هر چه لازم بوده انجام داده اند بلکه این مردم ما بودند که کار بزرگ و عظیمی را انجام دادند و نگذاشتند تحریم غلط و تحمیلی ادامه یابد.

رئیس جمهور افزود: پس از برجام تقریبا میزان تولید نفت ما به قبل از تحریم ها برگشته و مهمتر از این، ایران می تواند هر طور که تصمیم می گیرد نفت بفروشد و به هر کسی می خواهد بفروشد.

وی همچنین اظهار کرد: یکی از افتخارات دولت در شرایط سخت سال گذشته این بود که صادرات غیرنفتی از واردات پیشی گرفت.

روحانی تصریح کرد: بعد از دهه ها از تاریخ که تراز تجاری ما منفی بود صادرات غیرنفتی ما حدود یک میلیارد دلار از واردات  غیر نفتی پیشی گرفت.

رئیس جمهور عنوان کرد: طی ۴ ماه گذشته نیز صادرات غیر نفتی کشور حدود ۳.۵ میلیارد دلار بیشتر از واردات بوده است.

وی این موفقیت را متعلق به مردم دانست و با اشاره به کسب دو مدال طلا در المپیک گفت: اگر در المپیک موفقیت بدست آوردیم و هم رستم و هم سهراب هر دو برنده شدند و مدال طلا کسب کردند این مال حزب و وزارت و فرد خاصی نیست و متعلق به همه ملت ایران است.

روحانی در ادامه با تاکید بر اشتغال جوانان گفت: سال گذشته ۶۸۰ هزار شغل خالص داشتیم و امسال تلاش می کنیم این میزان افزایش یابد.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به ظرفیت های کهگیلویه و بویراحمد در بهره برداری از این ظرفیت ها در راستای توسعه استان تاکید کرد.

وی افزود: استانی که صادر کننده آب است باید خود از آب خودش  حداکثر استفاده را ببرد.

روحانی همچنین اظهار داشت: این استان، استانی کشاورزی، نفت و گاز و گردشگری است و باید از این ظرفیت ها به بهترین نحو استفاده کند.

رئیس جمهور در پایان از محبت، مهربانی و میهمان نوازی مردم استان تقدیر کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد