تاریخ درج خبر : 1395/05/24
کد خبر : ۵۵۰۳۶۱
+ تغییر اندازه نوشته -

افتتاح و کلنگ‌زنی 12 طرح صنعتی و معدنی در کهگیلویه و بویراحمد

با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، 12 طرح صنعتی و معدنی در استان کهگیلویه و بویراحمد افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از فارس، شامگاه یکشنبه کارخانه سیمان مارگون به نمایندگی از 6 طرح صنعتی و معدنی توسط رئیس جمهور و به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح این طرح گفت: ظرفیت کارخانه سیمان مارگون تولید سالانه یک میلیون تن سیمان است، ضمن اینکه اشتغالزائی مستقیم 150 نفر و سرمایه‌گذاری سه میلیارد ریالی در فاز اول به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

وی عنوان کرد: در یک بازده زمانی سه ماهه فاز دوم این کارخانه به بهره‌برداری خواهد رسید.

محمد‌رضا نعمت‌زاده بیان کرد: کارخانه  آجر کهگیلویه یکی دیگر از طرح‌های معدنی استان که تولید آزمایشی آن از یک ماه پیش شروع شد و امروز فاز اول آن به مرحله بهره‌برداری کامل رسید که علاوه بر تأمین نیاز استان نیاز استان‌های همجوار را تأمین خواهد کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت به ظرفیت تولید این کارخانه اشاره کرد و گفت: تولید سالانه یک میلیون تن و اشتغالزائی 150 نفر و سرمایه‌گذاری 640 میلیارد ریالی این طرح به بهره‌برداری رسید.

وی اضافه کرد: سرمایه‌گذار این طرح در حال برنامه‌ریزی برای صادرات این محصولات به خارج از کشور است.

نعمت‌زاده اضافه کرد: در شهرستان گچساران نیز چهار طرح صنعتی به مرحله بهره‌برداری رسید که تصفیه روغن با ظرفیت سالانه 62 هزار و 500 تن تولید و اشتغال 45 نفر و سرمایه‌گذاری 220 میلیارد ریالی، واحد روغن‌کشی دانه‌های روغنی با ظرفیت سالانه تولید 120 هزار تن و اشتغال‌زائی 45 نفر و سرمایه‌گذاری 190 میلیارد ریال و نگهداری غلات در سیلو با ظرفیت تولید سالانه 370 هزار تن و اشتغالزایی 90 نفر و سرمایه‌گذاری 90 میلیارد ریالی و طرح تولید مالت خط تولید بهنوش گچساران با ظرفیت سالانه 33  هزار تن و اشتغالزایی 13 نفر و سرمایه‌گذاری 120 میلیارد ریالی و ساختمان اتاق بازرگانی با اعتبار 55 میلیارد ریالی از طرح‌های افتتاحی در سفر هیأت دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد است.

وی تبیین کرد: طرح فولاد سقاوه با ظرفیت تولید سه میلیون و 200 هزار تن کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی، طرح در زمینه صنایع شیمیایی با ظرفیت سالانه 180 هزار تن و اشتغال‌زایی 433 نفر و اعتبار 7 هزار و 100 میلیارد ریالی از طرح‌های کلنگ‌زنی شده امروز بود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: طرح مجتمع فولاد بویراحمد با تولید سالانه 150 هزار تن و اشتغال 250 نفری و اعتبار دو هزار و 620 میلیارد ریالی، سایت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان در زمینی به مساحت 5 هکتار، اشتغالزایی 120 و سرمایه‌گذاری 440 میلیارد ریالی و عملیات اجرای تولید پتاسیم لیراب یا سرمایه‌گذاری 48 هزار میلیارد ریال ظرفیت 150 تن تولید و اشتغالزایی 26 نفر از طر‌ح‌های کلنگ‌زنی در استان هستند که امیدواریم به زودی شاهد افتتاح آن باشیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد