تاریخ درج خبر : 1395/05/24
کد خبر : ۵۵۰۵۲۰
+ تغییر اندازه نوشته -
رئیس‌جمهور در نشست شورای اداری استان:

کهگیلویه و بویراحمد دارای ظرفیت‌های خوبی برای توسعه است/ مسئولان استانی پیگیر اجرائی شدن وعد‌ه‌های این سفر باشند

رئیس‌جمهور در نشست شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه این استان دارای ظرفیت‌های خوبی برای توسعه است و دولت نیز در این زمینه‌ برنامه‌هایی دارد، گفت: از استاندار و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی خواست تا به اجرایی شدن قول‌هایی که در این سفر به مردم داده شده، نظارت داشته باشند تا دولت یازدهم بتواند تا پایان کار خود این وعده‌ها را عملیاتی کند.

photo_2016-08-14_21-50-37

به گزارش سایت استان حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در نشست شورای اداری استان با اشاره به شرایط ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی و رهبری حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) گفت: امام نگاه ژرف و عمیقی به آینده داشت و به‌غیراز امام هیچکس پیروزی انقلاب را با آن اطمینانی که داشت پیش‌بینی نکرد و یک نفر نبود که در دنیا پشتیبان ما باشد به انقلابیون کمک اقتصادی و تسلیحاتی بکند با دست‌خالی به کمک خداوند انقلاب را پیروز کرد به‌صورت معجزه‌آسا.

آقای روحانی افزود: هر حادثه‌ای می‌توانست این انقلاب را از بین ببرد، شاهد انقلاب مصر بودیم که چگونه در یک‌زمان کوتاهی از دست رفت، لیبی را دیدیم که هنوز وضع ناگواری دارد، منافقین و گروهک‌ها در مناطق مختلف کشور انقلاب را اذیت می‌کردند اما ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن توانستیم با پشتوانه امام و فکر دقیقش مشکلات را از پیش رو برداریم.

وی با بیان اینکه همه مسئولیت‌های سنگینی که به عهده بنده گذاشته‌شده یا پیشنهاد مقام معظم رهبری بوده یا دستور ایشان یا حکم ایشان بود گفت: ما از روز اول انقلاب تا امروز هر کاری کردیم یا با شور ایشان بوده یا مشورت ایشان بوده و در کنار ایشان کارهای بسیار بزرگی انجام‌ شده است.

وی با اشاره به ۲۴ مرداد سالروز رأی اعتماد مجلس به دولت گفت: امروز ۳ سال از آن تاریخ گذشته است من واقعاً وقتی برمی‌گردم به گذشته و کارهایی که انجام گرفته ما فاقد نقص نیستیم و نمی‌شود نعمت الهی را هم شکرگزاری نکرد دولت در کنار رهنمودهای رهبر و حضور مردم و صبر مردم در حال خدمت‌رسانی است کارهای عظیمی هم تا به امروز انجام گرفته است و امروز بعد از سه سال شرایط متفاوتی داریم ما نباید فکر کنیم مسئولیت ما تمام شده است، همه باید دست‌به‌دست هم دهیم تا کار را پیش ببریم.

دکتر روحانی با اشاره به مذاکرات هسته گفت: ما نگذاشتیم به هیچ دانشمند هسته‌ای ما توهین و بازجویی شود و این فخر ایران و دیپلمات‌های ایران است که رهنمودهای مقام رهبری نیز بسیار مؤثر بوده است.

رئیس‌جمهور بیان اینکه ما باید حواسمان جمع باشد دشمن ما در هر شرایطی ممکن است مکر و حیله کند افزود: اما امروز بهترین تجهیزات را از بالاترین کشورهای جهان برای سلامت مردم می‌خریم مردم ببینند که این مسئله چه تحولی در زندگی آنان و در سلامتشان به وجود آورده است و امروز برخی از تجهیزات پزشکی را به ۵۰ درصد قیمت قبل داریم خریداری می‌کنیم درحالی‌که برخی از خدمات نفتی تا ۴۵ درصد نسبت به گذشته کاهش پیدا کرده است باید بدانیم که ملت ما کار عظیمی انجام داده است.

وی با اشاره به برخی شرایط زمان تحریم افزود: ما عضو ناظر شانگهای هستیم و برخی از کشورهای آسیای مرکزی می‌گفتند چون شما تحریم هستید نمی‌توانید عضو شوید همین تحریم‌های غیرقانونی را علم می‌کردند می‌گفتند شما نمی‌توانید عضو هیچ سازمانی برای امنیت منطقه شوید و در طول این سه سال باهمت مردم و ارگان‌های دیگر توانستیم از شرایط بسیار سخت به شرایطی راحت‌تر برسیم و تلاش می‌کنیم به رتبه مطلوب برسیم.

حجت‌الاسلام حسن روحانی با اشاره به بی‌اثر بودن تحریم‌ها بر قدرت دفاعی ایران و پیشرفته‌ای هسته‌ای گفت: امروز نه‌تنها نطنز ما و چند نقطه دیگر فعال است بلکه دنیا فعالیت هسته‌ای ایران را به رسمیت شناخته، کیک زرد را از روسیه می‌خریم، با چین برای اراک به قرارداد نهایی رسیدیم، آب‌سنگین را به خود آمریکا می‌فروشیم نه‌تنها ایران دارای چرخه غنی‌سازی و سوخت است بلکه دارد با فرانسه، چین و آمریکا تعامل می‌کند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه خداوند نعمت را برای ما نازل کرد ما باید شکرگزار باشیم باید بیاییم از این فضا بهره‌برداری کنیم افزود: من به آینده امیدوارم هرروز امیدم به آینده بهتر شده است امید ما به خداوند، امام عصر و ائمه است ما دستمان را به‌سوی بیگانه بلند نخواهیم کرد دست ما به‌سوی آسمان است روزی ما از ناحیه خدا است ما باید متصل شویم به منبع لایزال خداوند امروز ما شرایط بهتری داریم برای اینکه سرمایه داخلی و خارجی ما بهبود بخشیده شود، بودجه ما محدود است.

وی افزود: کار بزرگی که است در این شرایط که بتوان دولت را اداره کرد قابل‌تحسین است، اگر بخواهیم پیشرفت کنیم باید کارآفرینان بیایند و جذب سرمایه داخلی، خارجی انجام شود.

رئیس‌جمهور گفت: امروز ما باید جو را آرام‌تر کنیم تا بتوانیم کار بزرگ انجام دهیم کهگیلویه و بویراحمد استعدادهای طبیعی و انسانی خوبی دارد و روحیه بالایی در استان وجود دارد بانک‌ها باید فعال شوند، نمایندگان مجلس نسبت به ما دستشان بازتر است ما البته با مجلس قبلی هم تعامل داشتیم من خیلی مشکلی نداشتیم بعضی از وزرای ما ۴ و ۵ دفعه به مجلس بردند در دموکراسی این قضایا هست به مجلس جدید کاملاً امیدواریم چون شعارشان شعار ما است.

رئیس‌جمهوری تأمین ذخیره مواد غذایی استراتژیک را از جمله مشکلات دولت یازدهم در ابتدای فعالیتش برشمرد و خاطرنشان کرد: برخلاف گذشته؛ امروز و طبق گزارش وزیر جهاد کشاورزی، ذخایر گندم کشور متجاوز از ۳۰ میلیون تن در سیلوها است و برای ۷۰۰ روز مصرف کشور ذخیره گندم داریم.

روحانی با تأکید بر اینکه برجام تنها به معنای رفع تحریم‌ها نیست، افزود: تأکیدم از ابتدای مذاکرات به تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای این بود که باید مبانی تحریم مانند پی.ام.دی در این مذاکرات از بین برود که این موضوع با گزارشی از سوی آژانس مبنی بر اینکه هیچ سؤالی در خصوص فعالیت هسته‌ای ایران وجود ندارد، برطرف شد.

رئیس‌جمهوری فروریختن یکباره شش قطعنامه فصل هفتمی علیه کشور در شورای امنیت را اقدامی بی‌سابقه خواند و با بیان اینکه به‌واسطه توافق برجام ۱۲ قطعنامه شورای حکام و ۵ تصمیم اجرایی درباره پرونده هسته‌ای به یکباره لغو شد که این افتخاری برای مردم ایران است، گفت: قطعنامه‌های شورای امنیت از دیگر مبانی تحریم‌های ظالمانه بود که معتقد بودیم باید لغو شوند، اما عده‌ای بر این باور بودند که این کار امکان‌پذیر نخواهد بود.

روحانی با اشاره به اینکه اگر کشوری تحت قطعنامه‌های فصل ۷ منشور سازمان ملل متحد قرار بگیرد تاکنون سابقه نداشته که نجات پیدا کند و آن کشور به طرق مختلف از هم پاشیده می‌شد، افزود: برجام مبانی تحریم را از بین برد اما این به معنای حل همه مشکلات نیست و باید مراقب توطئه دشمنان باشیم.

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه امروز به‌واسطه توافق نه‌تنها روابط بانکی فعال و ال سی های تجاری و بانکی گشوده شده ‌بلکه سلامت مردم نیز بیشتر تضمین شده است، گفت: حتی سم غیراستاندارد کشاورزی و داروی بی‌کیفیت وارد و مصرف می‌شد؛ برجام خدمات بزرگی به سلامت مردم کرد.

روحانی با تأکید بر اینکه باید ثمرات برجام در بخش‌های مختلف برای مردم بازگو شود، گفت: ملت ما باید بداند که دولت چه اقدام عظیمی را در این عرصه انجام داده است.

رئیس‌جمهوری با اشاره به نقش برجام در ارتقاء جایگاه سیاسی و دیپلماسی ایران در جامعه بین‌المللی، افزود: پیش از برجام و به‌واسطه تحریم، قادر به استفاده از سیستم بانکی جهانی نبودیم و روابط ما با کشورهای خارجی، آنطور که شایسته ملت ایران بود، صورت نمی‌گرفت و حتی به بهانه تحریم‌های غلط و ظالمانه، از عضویت ایران در سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی خودداری می‌کردند.

رئیس‌ شورای عالی امنیت ملی، افزایش قدرت و توان دفاعی ایران را یکی دیگر از مسائل مهم برجام برشمرد و ادامه داد: حرکتی که دولت طی سه سال باهمت و کمک مردم و دیگر قوا و ارکان نظام اسلامی انجام داد به‌گونه‌ای بود که همه در این موفقیت نقش دارند و امروز توانسته‌ایم از شرایط سخت به شرایط آسان‌تر برسیم.

روحانی با بیان اینکه هدف نهایی طراحان تحریم هسته‌ای برچیده شدن غنی‌سازی در ایران بود که در این هدف ناکام ماندند، اظهار داشت: امروز به‌واسطه برجام نه‌تنها فعالیت هسته‌ای خود را در مراکز مختلف غنی‌سازی انجام می‌دهیم، بلکه دنیا فعالیت هسته‌ای ایران را جدی گرفته و به رسمیت می‌شناسد.

رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه در قطعنامه‌های قبل ایران را تهدید می‌دانستند و در قطعنامه ۲۲۳۱ گفتند باید با ایران همکاری کرد، ادامه داد: امروز می‌توانیم کیک زرد را به راحتی خریداری و آب‌سنگین خود را به فروش برسانیم و برای بازسازی و نوسازی سایت‌های هسته‌ای از جمله سایت اراک در حال رایزنی هستیم.

روحانی با اشاره به اینکه امروز ایران با قدرت‌های بزرگ در حال تعامل در موضوع هسته‌ای است، گفت: باید همه از فضای پسابرجام بهره‌برداری کنیم.

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه امروز این سؤال مطرح است که پس از برجام چه سرمایه‌گذاری در کشور صورت گرفته، گفت: برداشتن تحریم یک موضوع و اعتمادسازی موضوعی دیگر است و امروز که موانع برداشته شده نمی‌توانیم کسی را مجبور به سرمایه‌گذاری در کشور کنیم، بلکه هر چه شرایط و فضای داخلی امن‌تر و آرام‌تر باشد، اعتماد بیشتر می‌شود و هر چه درباره مسائل بی‌دلیل باهم دشمنی و جدال کنیم، باعث می‌شود که سرمایه‌گذاران اعتماد لازم برای سرمایه‌گذاری را از دست بدهند.

روحانی با بیان اینکه دستمان را به‌سوی بیگانه دراز نکرده و نخواهیم کرد؛ دست ما به‌سوی خداست، افزود: امید من هرروز نسبت به آینده افزایش می‌یابد و این در حالی است که امید حقیقی ما به خداوند و عنایات ولی‌عصر (عج)، امام هشتم، رهنمودهای رهبری، تلاش و کمک مردم و علم دلسوزان و نخبگان است.

رئیس‌جمهوری گفت: ۵ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری بعد از برجام شده که این روند فزاینده است و امروز ما شرایط بهتری برای کار و جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی داریم که باید به‌خوبی از آن‌ها استفاده کنیم.

روحانی با اشاره به شرایط نابسامان اقتصادی در کشورهای صادرکننده نفت و تورم بالا در این کشورها طی سال‌های گذشته، گفت: کسانی که می‌خواهند فعالیت دولت را قضاوت کنند باید بگویند که ما در چه شرایطی توانستیم کشور را اداره کنیم.

رئیس‌جمهوری تصریح کرد: اگر می‌خواهیم به پیشرفت برسیم باید کارآفرینان و سرمایه‌های بخش خصوصی داخلی را جذب کنیم و این در حالی است که امروز یک نوع مسابقه برای حضور در ایران بین سرمایه‌گذاران در جریان است.

روحانی ادامه داد: باید همه تلاش کنند تا فضا آرام شده و بتوانیم در مسیر توسعه و پیشرفت حرکت کنیم.

رئیس‌جمهوری، استان کهگیلویه و بویر احمد را سرزمینی بااستعداد و دارای ظرفیت‌های فراوان و مردمی بانشاط، سختکوش و با دل‌هایی پر از امید و ایمان به خدا دانست و گفت: ما باید سرمایه‌ها را برای توسعه استان جذب کرده و بانک‌ها را فعال کرده و در مسیر رشد و ارتقاء سطح استان تلاش کنیم.

روحانی با اشاره به‌ضرورت تعامل و همدلی میان همه دستگاه‌ها، به‌ویژه دولت و مجلس گفت: امروز امید ما به مجلس زیاد است و امیدوارم همه دست‌به‌دست هم بدهیم و در این استان که زمینه و فرصت برای رشد و پیشرفت در بخش‌های مختلف وجود دارد، موفق بوده و خادمان خوبی برای مردم و فرهنگ اسلام باشیم.

رئیس‌جمهوری ضمن تقدیر از استقبال گرم، پرشور و صمیمانه مردم استان کهگیلویه و بویر احمد از کاروان تدبیر و امید و تشکر از نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و صداوسیما و رسانه‌ها در جریان این سفر،‌ از استاندار و نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی خواست تا به اجرایی شدن قول‌هایی که در این سفر به مردم داده شده، نظارت داشته باشند تا بتوانیم تا پایان دولت یازدهم این وعده‌ها را عملیاتی کنیم.

روحانی در ابتدای سخنان خود نیز با ابراز خرسندی از سفر به این استان در ایام میلاد پربرکت ثامن‌الحجج (ع) گفت: ایران در پناه امام رضا (ع) است و ایرانیان در روزهای سختی و شادی با توسل به ائمه و عنایات حق با فداکاری و ایستادگی در برابر انواع توطئه‌ها مقاومت کرده و به پیروزی دست یافتند.

رئیس‌جمهوری در ادامه با بیان خاطراتی از دوران مبارزات انقلاب و سخنان امام پیرامون چگونگی مبارزه در آن دوران، گفت: نگاه عمیق امام (ره) به پیروزی انقلاب و آینده کشور نظیر دیگری نداشت.

روحانی با اشاره به اینکه پس از انقلاب، شرایطی به وجود آمد که هرلحظه امکان فروپاشی انقلاب وجود داشت، خاطرنشان کرد: ملت ایران تمامی این توطئه‌ها را با مقاومت خود و کمترین هزینه با هدایت‌های امام (ره) پشت سر گذاشت و اگر مجاهدت مردم و مؤمنین در ارتش برای ساماندهی امور نبود، ما هرگز به پیروزی نمی‌رسیدیم.

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه عمده مسئولیت‌های وی پس از انقلاب در بخش‌های مختلف با دستور و یا پیشنهاد مقام معظم رهبری بوده است، اظهار داشت: از ابتدای انقلاب تا به امروز همه مسئولان در کنار ایشان برای توسعه و پیشرفت کشور تلاش کرده‌اند.

حسن روحانی با بیان اینکه در این استان برای فناوری‌های نوین گیاهان دارویی، گردشگری زمینه‌ها آماده است گفت: من صمیمانه از استقبال مردم این استان تشکر می‌کنم ما هر جا می‌رویم زحمت می‌دهیم از صداوسیما، رسانه‌ها، نیروهای انتظامی و مسلح نماینده ولی‌فقیه، استاندار و نمایندگان مجلس تشکر می‌کنم همه قول‌هایی که ما دادیم نمایندگان نظارت کنند که به آن‌ها جامعه عمل پوشانده شود قرار ما این است که ما هر جا می‌رویم قول می‌دهیم عملیاتی شود و این سفر مایه خیروبرکت برای مردم این استان باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد