تاریخ درج خبر : 1395/05/24
کد خبر : ۵۵۰۵۹۲
+ تغییر اندازه نوشته -
جزئیات نشست خبری رئیس‌جمهور در یاسوج؛

جمع‌بندی روحانی از سفر به کهگیلویه و بویراحمد

نشست خبری رئیس‌جمهور در روز دوم سفر به کهگیلویه و بویراحمد و به‌عنوان برنامه پایانی این سفر در شهر یاسوج برگزار شد.

photo_2016-08-15_08-25-21

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، رئیس‌جمهور در روز دوم سفر به کهگیلویه و بویراحمد بعد از شست شرکت در شورای اداری استان، در نشست خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه حاضر شد.

در این نشست ابتدا رئیس‌جمهور به‌منظور جمع‌بندی سفر خود و هیئت همراه به کهگیلویه و بویراحمد به ایراد سخنرانی پرداخت.

رئیس‌جمهور در ابتدا ضمن تشکر از مهمان‌نوازی گرم و صمیمی مردم کهگیلویه و بویراحمد و از مردم شهرستان‌های مختلف استان فرصت دیدار آن‌ها را نداشته است، عذرخواهی کرد.

حسن روحانی سپس با اشاره به اینکه این استان، استان بسیار پراستعدادی است و اینکه در این استان از لحاظ طبیعی و آب برخلاف سایر شهر‌ها و استان‌ها که مشکل کمبود هست مشکل اصلی بهره‌برداری از آب است، اظهار امیدواری کرد که با اجرای سد تنگ سرخ این مشکل برطرف شود.

رئیس‌جمهور با اشاره به برنامه‌های دولت برای این استان، گفت: برنامه‌ای برای گلخانه‌ای کردن بخش کشاورزی و آبیاری مدرن با بهره‌وری بالا برای استان کهگیلویه و بویراحمد در دستور کار داریم و همچنین موضوع آبزیان را دنبال خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه در زمینه بحث گردشگری این استان استعدادهای زیادی دارد و می‌تواند برای استان‌های اطراف و کل مردم ایران و هم برای کشورهای همسایه و جنوبی جاذبه گردشگری خوب باشد، گفت: کهگیلویه و بویراحمد از لحاظ طبیعت بسیار زیباست یکی از مشکلات این استان که مسئله اشتغال است از طریق توسعه گردشگری می‌تواند حل شود.

وی همچنین توسعه کشاورزی و کشت گیاهان دارویی را مهم دانسته که می‌تواند منجر به تحول بزرگی در این استان شود و می‌تواند هم شغل خوبی ایجاد کند و هم مسیر پر سود و پر درآمدی را به بار آورد.

روحانی اظهار داشت: باید ازنظر فناوری‌های نوین جوانان استان را آماده کنیم و به این منظور ما پردیس پارک فناوری را تأمین می‌کنیم تا کمبود این استان برطرف شود و جوانان ما از این طریق به اشتغال برسند.

وی ضمن اشاره به اینکه در زمینه‌های دیگر هم در این استان تلاش‌های خوبی ایجاد شده است، افزود: 90 میلیارد تومان برای بخش بهداشت و درمان اختصاص یافت.

رئیس‌جمهور با اشاره به طرح‌های دولت در این سفر، گفت: ۲۳۱ طرح عمرانی و اقتصادی در استان کهگیلویه و بویراحمد به بهره‌برداری رساندیم و ۴۶ طرح و پروژه نیز کلنگ زنی شد؛ که با اتمام آن‌ها بخش دیگری از بیکاری جوانان برطرف می‌شود.

رئیس‌جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به بحث‌ها و مطالباتی که در نشست‌هایی مختلف از جمله در شورای اداری استان مطرح شد و اینکه مالا به حق بوده‌اند، گفت: امیدوارم بتوانیم چه پروژه‌هایی که رسماً قول دادیم چه پروژه‌هایی که وزارتخانه‌ها برنامه‌ریزی کرده‌اند انجام دهیم.

رئیس‌جمهور به موضوع سرمایه‌گذاری در استان اشاره کرد و گفت: آن‌هایی که می‌خواهند در این استان سرمایه‌گذاری کنند بخشی از تسهیلات بانکی را به‌صورت یارانه به آن‌ها پرداخت می‌کنیم.

در ادامه تعدادی از خبرنگاران پرسش‌های خود را از رئیس‌جمهور مطرح کردند و رئیس‌جمهور نیز به این سؤالات پاسخ داد.

رئیس‌جمهور در پاسخ به پرسش خبرنگاری که از وی در مورد تمهیدات اندیشیده برای اجرایی شدن این مصوبات پرسید و اینکه آیا شخصاً این مصوبات را پیگیری می‌کند؟ گفت: تلاش ما این است هر چه گفتیم در سفرها و هرچه گفته می‌شود به‌اندازه توانمان آن را اجرایی کنیم. بعد از هر سفر چند ماه بعدازآن، استاندار را دعوت و موضوعات را بررسی می‌کنیم. نمایندگان مجلس هم می‌توانند آن را پیگری کنند. سازمان برنامه‌وبودجه حساسیت من را می‌داند و پیگیری می‌کند.

در این زمینه به مردم قول می‌دهم از هیچ اقدامی کوتاهی نخواهم کرد.

روحانی در پاسخ این سؤال خبرنگار که یکی از موارد جذب گردشگر داشتن راه‌های ارتباطی است و اینکه چه تصمیمی در این زمینه گرفته شده است، گفت: برای توسعه زیرساخت‌ها برنامه داریم. در زمینه‌های دیگر فرودگاه نیاز به مرمت و بهسازی و بازسازی دارد. باند فرودگاه کوتاه است که این موضوع را دنبال می‌کنیم، ساخت راه‌آهن و خط ریلی در اینجا جز مواردی است که نیازمند به سرمایه‌گذاری خارجی است.

خبرنگاری با اشاره به کمبود زیرساخت‌های فرهنگی و ورزشی در استان و اینکه کمبود زیرساخت‌ها منجر به آسیب شده است از رئیس‌جمهور پرسید چه برنامه‌های در این زمینه دارد، رئیس‌جمهور نیز در پاسخ با شاره به اینکه این موضوعات برای نسل جوان ما بسیار ضروری است و اینکه در استانی که بیکاری بیشتر است زیرساخت فرهنگی مهمتر است، گفت: در این استان 11 طرح در حوزه ورزش وجود دارد که باید موردتوجه قرار گیرد.

روحانی در پاسخ به خبرنگاری که از وی پرسید چرا استان کهگیلویه و بویراحمد را برای آخرین سفر استانی خود انتخاب کرده است، بیان کرد: هر استانی را دیرتر می‌رویم مجبوریم مایه بیشتری بگذاریم و اعتبارات بیشتری بگذاریم و باید پیگیری بیشتری هم انجام دهیم. در این سفر چند طرح از جمله؛ یارانه تسهیلات، صندوق توسعه کشاورزی، صندوق توسعه استان با حضور بانک‌های مختلف که البته در دست پیگری است، اولین بار برای این استان داشتیم.

خبرنگاری از رئیس‌جمهور خواست که از دستگاه‌های اجرایی بخواهد شکایاتشان از رسانه‌ها را پس بگیرند و رئیس‌جمهور در واکنش، خطاب به استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت تا جایی که ممکن است در این زمینه حمایت کنید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • […] او در سفرش به استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در پاسخ به پرسش خبرنگاری که از وی در مورد تمهیدات در نظر گرفته شده برای اجرایی شدن این مصوبات پرسید، گفت: تلاش ما بر این است که هر چه در سفرها گفتیم و هرچه گفته می‌شود را به ‌اندازه توانمان اجرایی کنیم. […]

پربازديد