تاریخ درج خبر : 1395/05/25
کد خبر : ۵۵۰۶۵۶
+ تغییر اندازه نوشته -
طرح های سفر هیات دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد؛

افتتاح و کلنگ زنی 12 طرح در بخش صنعت و معدن

همزمان با سی‌امین سفر استانی هیئت دولت و با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، 12 طرح صنعتی و معدنی در استان کهگیلویه و بویراحمد افتتاح و کلنگ‌زنی شد.
به گزارش سایت استان کهگیلویه وبویراحمد  روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، کارخانه سیمان مارگون به نمایندگی از 7 طرح صنعتی و معدنی توسط رئیس جمهور و به صورت ویدئو کنفرانس افتتاح شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح این طرح گفت: ظرفیت کارخانه سیمان مارگون تولید سالانه یک میلیون تن سیمان است، ضمن اینکه اشتغالزائی مستقیم 150 نفر و سرمایه‌گذاری سه میلیارد ریالی در فاز اول به مرحله بهره‌برداری رسیده است.
وی عنوان کرد: در یک بازه زمانی سه ماهه فاز دوم این کارخانه به بهره‌برداری خواهد رسید.
محمد‌رضا نعمت‌زاده بیان کرد: کارخانه آجر کهگیلویه یکی دیگر از طرح‌های معدنی استان که تولید آزمایشی آن از یک ماه پیش شروع شد و امروز فاز اول آن به مرحله بهره‌برداری کامل رسید که علاوه بر تأمین نیاز استان نیاز استان‌های همجوار را تأمین خواهد کرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت به ظرفیت تولید این کارخانه اشاره کرد و گفت: تولید سالانه یک میلیون تن و اشتغالزائی 150 نفر و سرمایه‌گذاری 640 میلیارد ریالی این طرح به بهره‌برداری رسید.
وی اضافه کرد: سرمایه‌گذار این طرح در حال برنامه‌ریزی برای صادرات این محصولات به خارج از کشور است.
نعمت‌زاده اضافه کرد: در شهرستان گچساران نیز چهار طرح صنعتی به مرحله بهره‌برداری رسید که تصفیه روغن با ظرفیت سالانه 62 هزار و 500 تن تولید و اشتغال 45 نفر و سرمایه‌گذاری 220 میلیارد ریالی، واحد روغن‌کشی دانه‌های روغنی با ظرفیت سالانه تولید 120 هزار تن و اشتغال‌زائی 45 نفر و سرمایه‌گذاری 190 میلیارد ریال و نگهداری غلات در سیلو با ظرفیت تولید سالانه 370 هزار تن و اشتغالزایی 90 نفر و سرمایه‌گذاری 90 میلیارد ریالی و طرح تولید مالت خط تولید بهنوش گچساران با ظرفیت سالانه 33 هزار تن و اشتغالزایی 13 نفر و سرمایه‌گذاری 120 میلیارد ریالی و ساختمان اتاق بازرگانی با اعتبار 55 میلیارد ریالی از طرح‌های افتتاحی در سفر هیأت دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد است.
وی ادامه داد: طرح فولاد سقاوه با ظرفیت تولید سه میلیون و 200 هزار تن کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی، طرح در زمینه صنایع شیمیایی با ظرفیت سالانه 180 هزار تن و اشتغال‌زایی 433 نفر و اعتبار 7 هزار و 100 میلیارد ریالی از طرح‌های کلنگ‌زنی شده در این سفر بود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: طرح مجتمع فولاد بویراحمد با تولید سالانه 150 هزار تن و اشتغال 250 نفری و اعتبار دو هزار و 620 میلیارد ریالی، سایت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان در زمینی به مساحت 5 هکتار، اشتغالزایی 120 و سرمایه‌گذاری 440 میلیارد ریالی و عملیات اجرای تولید پتاسیم لیراب یا سرمایه‌گذاری 48 هزار میلیارد ریال ظرفیت 150 تن تولید و اشتغالزایی 26 نفر از طر‌ح‌های کلنگ‌زنی در استان هستند که امیدواریم به زودی شاهد افتتاح آن باشیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد