تاریخ درج خبر : 1395/05/25
کد خبر : ۵۵۰۶۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -
با افتتاح بخش آنژیوگرافی بیمارستان امام سجاد(ع) صورت گرفت

کاهش مراجعات مردم کهگیلویه و بویراحمد به استان‌های همجوار

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گفت: براساس بررسی‌های انجام شده حدود یک سوم از بیماران اعزامی از کهگیلویه و بویراحمد به شهرهای همجوار به خصوص شیراز منتقل می‌شدند با افتتاح بخش قلب و آنژیوگرافی اعزام بیماران به صورت چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.

13921217000553_PhotoA

به گزارش  سایت استان کهگیلویه وبویراحمد به نقل از فارس پرویز یزدان‌‌پناه  گفت: اعتبار هزینه شده برای خرید تجهیزات پزشکی مورد بهره‌برداری در این استان در سفر رئیس جمهور و اعضای هیأت دولت 350 میلیارد ریال است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: امروز و با حضور وزیر بهداشت بخش آنژیوگرافی و جراحی قلب بیمارستان امام سجاد(ع) با اعتبار 150 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

وی بیان کرد: براساس بررسی‌های انجام شده حدود یک سوم از بیماران اعزامی از کهگیلویه و بویراحمد به شهرهای همجوار به خصوص شیراز منتقل می‌شدند با افتتاح این طرح اعزام بیماران به صورت چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.

این مسؤول اضافه کرد: دستگاه سی.تی.اسکن بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج با اعتبار 25 میلیارد ریال، دستگاه اکسیژن ساز بیمارستان شهید بهشتی یاسوج با اعتبار سه میلیارد ریال، دستگاه امحای زباله این بیمارستان با اعتبار پنج میلیارد ریال، دستگاه آندوسکوپی و کولونوسکوپی پیشرفته این بیمارستان با اعتبار پنج میلیارد ریال از طرح‌های افتتاحی بخش بهداشت استان است.

وی اضافه کرد: دستگاه رادیولوژی دیجیتال این بیمارستان با اعتبار سه میلیارد و 500 میلیون ریال و سه تخت آی.سی.یو سوختگی در این بیمارستان برای نخستین بار در کهگیلویه و بویراحمد با اعتبار 10 میلیارد ریال و بخش آی.سی.یو و بخش درمان سکته حاد مغزیSCU و بخش آندوسکوپی و کولونوسکوپی از دیگر حوزه بهداشت است که همزمان با سایر طرح‌های استان در سفر دولت افتتاح شد.

این مسئول درمانی استان عنوان کرد: در سفر رئیس جمهوری و اعضای هیات دولت به کهگیلویه و بویراحمد دستگاه ام.آر.آی بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت با اعتبار 65 میلیارد ریال، بخش جراحی مغز و اعصاب این بیمارستان به همراه تجهیزات لازم از جمله پنج تخت آی.سی.یو با اعتبار 25 میلیارد ریال و دستگاه امحای زباله این بیمارستان با اعتبار سه میلیارد ریال راه‌اندازی می‌شود.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد افزود: در این سفر دستگاه ماموگرافی بیمارستان شهید رجایی گچساران با اعتبار سه میلیارد و 500 میلیون ریال نیز راه‌اندازی خواهد شد.

یزدان‌پناه گفت: بخشی از اعتبارات مورد نیاز برای خرید این تجهیزات پزشکی از محل منابع مالی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج و مابقی نیز از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با پیگیری‌ها و رایزنی‌های مسؤولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد تامین شده است.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: 9 دستگاه آمبولانس از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای کهگیلویه و بویراحمد خریداری شده که در توزیع می‌شود.

 یزدان‌پناه اظهار کرد: علاوه بر این 16 دستگاه آمبولانس دیگر نیز برای کهگیلویه و بویراحمد پیش‌بینی شده که به زودی تحویل این استان داده شده و بین اورژانس‌های 115 استان توزیع خواهد شد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان عنوان کرد: بیمارستان 96 تختخوابی سینا گچساران اوایل مهرماه امسال افتتاح می‌شود و تجهیزات مورد نیاز آن نیز با اعتباری افزون بر 60 میلیارد ریال خریداری شده و یا در حال خرید است.

وی عنوان کرد: توجه به بخش بهداشت، درمان و سلامت و تلاش و اقدام در این حوزه‌ها جزو اولویت‌های نخست دولت یازدهم به شمار می‌رود و خدمات دولت در این عرصه‌های مهم نیز کم سابقه بوده است.

یزدان‌پناه افزود: خدمات قابل توجهی در حوزه درمان و سلامت در طول سه سال اخیر و از زمان آغاز به کار دولت یازدهم توسط دانشگاه انجام شده که خرید و راه‌اندازی دو دستگاه سی.تی.اسکن یاسوج و گچساران با اعتبار 50 میلیارد ریال، خرید و راه‌اندازی دو دستگاه ام.آر.آی دهدشت و گچساران با اعتبار 100 میلیارد ریال از جمله این اقدامات در حوزه بهداشت و درمان استان است.

وی تصریح کرد: تجهیز و راه‌اندازی کلینیک تخصصی دندانپزشکی با هزینه 30 میلیارد ریالی، راه‌اندازی IC، CCU و راه اندازی کلینیک آی.سی. یو نوزدان بیمارستام امام خمینی دهدشت، راه‌اندازی کلینیک فوق تخصصی شماره چهار یاسوج، فعال سازی بخش شیمی درمانی بیمارستان شهید رجایی یاسوج، فعال‌سازی کلینیک‌های تخصصی ویژه در دهدشت و گچسارانٰ تعمیر و بازسازی بیش از 80 درصد بخش‌های بیمارستان‌هایی استان با اعتباری بالغ بر 120 میلیارد ریال از دیگر اقدامات در این حوزه است.

معاون درمان دانشگاه افزود: افتتاح هفت پایگاه جدید اورِانس 115 در سطح استان، تأمین 35 دستگاه آمبولانس جدید و مدرن برای مراکز شهری و جاده‌ای، احداث و راه‌اندازی اورِانس بیمارستان شهید رجایی یاسوج، شروع و توسعه اوژانس بیمارستان امام خمینی دهدشت و راه‌اندازی سامانه تلفنی 1590 جهت رسیدگی به شکایات طرح تحول سلامت از دیگر اقدامات به شمار می‌آید.

این مسؤول افزود: سامانه تلفنی 1690 جهت رسیدگی به تخلفات تعرفه‌ای، آغاز عملیات لاحداث مرکز غربالگری و درمان سرطان استان و آغاز عملیات احداث مرکز پزشکی هسته‌ای و زایشگاه جدید بیمارستان امام سجاد و مرکز غربالگری درمان از سایر اقدامات به شمار می‌رود.

یزدان‌پناه اضافه کرد: انجام 16 هزار زایمان طبیعی رایگان در بیمارستان‌های استان، کاهش درصد سزارین از 46 درصد به 39 درصد در بیمارستان‌های دانشگاهی استان، پذیرش بیش از 165 هزار بیمار بستری در بیمارستان‌های استان، کاهش پرداخت از جیب بیماران بستری از 37 درصد به زیر 6 درصد، مراجعه بیش از یک میلیون و 400 هزار نفر به کلینیک‌های تخصصی و فوق تخصیی استان، کاهش میزان اعزام به خارج از استان از 11.5 بیمار به ازای هزار بیمار بستری به 6.5 بستری بیمار در هر هزار بیمار از دیگر اقدامات صورت گرفته در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت استان برشمرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد