تاریخ درج خبر : 1395/05/25
کد خبر : ۵۵۰۶۶۸
+ تغییر اندازه نوشته -
در نشست انجمن شاهنامه خوانی مطرح شد

مندنی پور:در شهری که سالن 500 نفری ندارد نباید انتظارتعالی فرهنگی داشت+تصاویر

انجمن شاهنامه خوانی شهر یاسوج دوشنبه  شب هر هفته نشستهایی در سالن اجتماعات شورای شهر یاسوج برگزار می کند که این نشستها با استقبال اقشار مردم روبرو شده است.

photo_2016-08-15_21-47-05

به گزارش سایت استان کهگیلویه وبویراحمد در این نشستها روخوانی شاهنامه،نقالی،شاهنامه خوانی کودکان ،شعر طنز،اشعار لری و مقاله های مرتبط  و موسیقی  سنتی  و فولکلور اجرا می شود .

صندلیها و سن و هرجایی روی زمین ، جمعیت پیر ،جوان،زن و مرد ،کودک  مشتاقانه  می نشینند.شب گذشته نیز دکتر مندنی پور مهمان این نشست بود.

رئیس سابق کانون وکلا در نشست انجمن شاهنامه خوانی شهر یاسوج با بیان اینکه میانگین سن کسانی که در این برنامه شرکت کرده اند پایین تر از آن چیزی است که هرکسی حدس می زند گفت: این امر جای خوشحالی و امیدواری برای هنر شاهنامه خوانی در استان است.

علی مندنی پور ادامه داد: آینده از آن فرهنگ این جامعه است. سیاست و اقتصاد خیلی سریع بازده دارند ولی فرهنگ دیربازده است.با این حال کسانی که برای فرهنگ دل می سوزانند وقت هدر نداده اند.

مندنی پور تاکید کرد:فرهنگ محصول نیاز جامعه است و نیاز جامعه ما را امشب در کنار هم قرار داده که این وقت گذاشتن نشان از ارج نهادن ایرانی و فرهنگ ایرانی است.

وی با بیان اینکه اگر امکانات لازم  را برای هنرمندان فراهم بیاورند در جایگاه های فراملی می توانند خودشان را نشان دهند ،اضافه کرد:.همیشه از مسئله عدم خود باوری رنج می بریم ونسبت به خودمان کم محبت هستیم.غریب نوازی ودگر نوازی خوب است به شرط آنکه اول قدر خودمان را بدانیم.

وی با بیان برخی مشکلات حوزه فرهنگ ادامه داد:استان هنرمندان زیادی دارد که باید به آن ها بها داده شود در شهری که سالن استاندارد با ظرفیت 500 نفر برای نشستن جا نباشد نمی شود انتظار تعالی فرهنگی داشت.

مندنی پور افزود:نمی خواهیم وارد نقد های سیاسی شویم  چراکه مطالبات فرهنگی  به حق است.و برای گرفتن آنها نیازی به التماس کردن نیست.

وی معتقد است: نباید همه استان ما به وسیله نیروهای بومی اداره وباید فرزندان استان در مراحل بالاتر در مجموعه تصمیم گیرنده کشور حضور داشته باشند

مندنی پور تاکید کرد:برای دفاع از حقوق مردمی که سالیان سال مطالباتی دارندپله های ترقی نباید محدود به استان باشد و باید فرزندان این استان در مسند قدرت و ثروت حضور داشته باشند .

وی با انتقاد از مرزبندیهای جغرافیایی و قومی قبیله ای گفت:برای ارتقا استان ارتباطات سالم ،کلان و فارغ از برخوردهای احساسی نیاز است.

عکس:سید امین صداقتی نیا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد