تاریخ درج خبر : 1395/05/25
کد خبر : ۵۵۰۷۰۳
+ تغییر اندازه نوشته -
عدل هاشمی‌پور خبر داد؛

رونق کهگیلویه بزرگ در سفر هیئت دولت

رئیس‌جمهور و هیئت دولت در ادامه سفرهای استانی و در سی‌امین سفر‌ خود، این بار مهمان مردم استان کهگیلویه و بویراحمد شدند تا از نزدیک خواسته‌ها و نیازهای این استان را پیگیری کنند و برای رفع موانع و پیشرفت و آبادانی استان مصوبات جدید را بررسی و تصویب کنند.

adal-hashemi-8

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایلنا، نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام در مجلس شورای اسلامی در پایان این سفر ضمن گزارش مصوبات دولتی و غیردولتی حاصل این سفر گفت: سفر پرخیر و برکتی بود و بسیاری از پروژه‌های راکد و چندساله استان تعیین تکلیف شد و همچنین مصوبات جدیدی برای بخش‌های مختلف استان در نظر گرفته شد.

عدل هاشمی پور با اشاره به مصوبات غیردولتی هیئت دولت در این سفر گفت: احداث کارخانه جوجه یک‌روزه 24 میلیون قطعه‌ای در منطقه حومه غربی پادوک با اعتبار بالغ‌بر 21 میلیارد تومان و با سرمایه‌گذاری سازمان اقتصادی کوثر ازجمله این مصوبات است.

وی افزود: احداث کارخانه 100 هزار قطعه‌ای مرغ مادر گوشتی با اعتبار 9 میلیارد تومان در سر فاریاب نیز با سرمایه‌گذاری سازمان اقتصادی کوثر از دیگر مصوبات این سفر است.

هاشمی با اشاره به جذب اعتبار برای معدن فسفات چرام تصریح کرد: مبلغ 500 میلیارد تومان جهت مطالعه، بررسی و احداث معدن فسفات چرام با سرمایه‌گذاری سازمان اقتصادی کوثر تصویب شد که تفاهم‌نامه این طرح‌ها نیز مبادله شده است. همچنین معدن نیترات لیراب واقع در بخش دیشموک با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، کلنگ زنی این پروژه به دستور ریاست محترم جمهور از طریق ویدئوکنفرانس صورت گرفت.

وی از احداث طرح پرورش ماهی قزل‌آلا خبر داد: این طرح با ظرفیت 1000 تنی و 44 میلیون بچه ماهی در حوزه دشمن زیاری منطقه بیدانجیر احداث خواهد شد.

هاشمی پور با اشاره به تخصیص بودجه برای به پایان رساندن عملیات 20 ساله جاده پاتاوه-دهدشت، خاطرنشان کرد: تخصیص 150 میلیارد تومان اعتبار برای جاده پاتاوه – دهدشت صورت گرفت، به‌طوری‌که مقرر شد این جاده تا سال آینده به بهره‌برداری برسد.

طرح آبرسانی به دهدشت، لنده، سوق و چرام و روستاهای اطراف مسیر که قبلاً تعیین تکلیف نشده بود نیز در سفر به نتیجه رسید.

وی با اشاره به جذب اعتبار برای بخش کشاورزی کهگیلویه خبر داد: اعتبار 48 میلیارد تومانی برای کشاورزی حومه غربی دهدشت تخصیص داده شد.

وی همچنین درباره تعیین تکلیف طرح پتروشیمی دهدشت نیز گفت: طبق گزارشات قبلی این طرح به‌عنوان دارای اولویت منظور گردید و عملیات خط لوله آبرسانی آن از مارون آغاز شده و ظرف چند روز آینده مناقصه این طرح جهت اخذ پیمانکار به عمل خواهد آمد.

قرارداد اجرای این کارخانه پتروشیمی با هلدینگ خلیج‌فارس منعقد شده است.

هاشمی پور خبر داد: کارخانه سیمان سپو نیز طبق بازدیدی که مهندس ابویه معاون وزیر صنعت معدن و تجارت از این منطقه داشتند، نیاز به کلنگ زنی مجدد نداشت، تنها باید برای تخصیص تسهیلات ارزی و ریالی در جهت تکمیل این پروژه پیگیری‌های لازم صورت می‌گرفت که این امر نیز محقق شد.

وی در پایان با تشکر از حضور پرشور مردم در آئین استقبال از رئیس‌جمهور و هیئت دولت و همچنین زحمات شبانه‌روزی استاندار استان و پیگیری‌های مجدانه جهت تدوین و برنامه‌ریزی این حضور قدردانی کرد و گفت: گزارشات تکمیلی این سفر و مصوبات دیگر در آینده نزدیک به سمع و نظر مردم ولایتمدار خواهد رسید.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد