تاریخ درج خبر : 1395/05/25
کد خبر : ۵۵۰۷۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -
وزیر صنعت، معدن و تجارت در یاسوج؛

کارخانه قند یاسوج به چرخه تولید برمی‌گردد/ حمایت ویژه از سرمایه‌گذاری در کهگیلویه و بویراحمد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر اینکه مالک جدید کارخانه قند یاسوج برای بازسازی و نوسازی آن از سوی این وزارتخانه حمایت همه‌جانبه خواهد شد، گفت: فاز نخست کارخانه قند یاسوج با تولید شکر خام به‌زودی به چرخه تولید برمی‌گردد.

photo_2016-08-15_20-00-33

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، محمدرضا نعمت‌زاده در حاشیه بازدید از کارخانه قند یاسوج اظهار داشت: کارخانه قند یاسوج با قدمت 50 ساله به‌عنوان نماد صنعت در استان کهگیلویه و بویراحمد بوده و باید برای بازسازی و نوسازی آن تلاش شود.

وی عنوان کرد: رایزنی‌های لازم در مرکز در جهت تخصیص و مصالحه بدهی گذشته کارخانه قند یاسوج انجام شده و

کارخانه قند یاسوج می‌تواند در رونق‌بخش کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد نیز مؤثر و مفید باشد البته استمرار فعالیت کارخانه منوط به فعالیت بخش کشاورزی استان در تأمین چغندر مورد نیاز آن است.

 این مسئول تصریح کرد: فعال شدن این کارخانه می‌تواند تحرکی جدی در بخش صنعت استان به وجود بیاورد و لازم است که بخش کشاورزی نیز در تأمین مواد اولیه این کارخانه را همراهی کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اعتبارات ویژه دولتی برای حمایت از سرمایه‌گذاران تخصیص می‌یابد.

نعمت زاده تصریح کرد: دولت برنامه‌های ویژه‌ای برای حمایت از تولید و صنعت دارد چون‌که اگر پایه‌های صنعتی کشور تقویت شود مشکل رکود و بیکاری ریشه‌کن می‌شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از تمامی سرمایه‌گذاران برای حضور و سرمایه‌گذاری در کهگیلویه و بویراحمد دعوت و تأکید کرد: تخصیص اعتبارات و حمایت ویژه برای حمایت از سرمایه‌گذاران از سوی دولت پیش‌بینی‌شده است.

 مقام ارشد وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: شرکت‌ها و کارخانه‌هایی که در مناطق کمتر توسعه‌یافته به فعالیت مشغول باشند، 10 سال مالیات با نرخ صفر محاسبه می‌شود و اگر این کارخانجات و شرکت‌ها در شهرک‌های صنعتی استان‌ها باشند این زمان 13 سال است.

وی افزود: پول‌هایی که از صندوق توسعه ملی به سرمایه‌گذاران داده می‌شود با نرخ کمتر از 4 درصد محاسبه می‌شود و کارگروه‌هایی در وزارت خانه برای رفع موانع در شهرک‌های صنعتی تشکیل شده است.

nematzadeh-ghand-yasouj-1

nematzadeh-ghand-yasouj-2

nematzadeh-ghand-yasouj-2

nematzadeh-ghand-yasouj-4

nematzadeh-ghand-yasouj-5

nematzadeh-ghand-yasouj-6

nematzadeh-ghand-yasouj--7

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد