تاریخ درج خبر : 1395/05/25
کد خبر : ۵۵۰۷۲۹
+ تغییر اندازه نوشته -
در سفر هیئت دولت به شهرستان‌های کهگیلویه وبویراحمد؛

فرمانداری که با لباس محلی به استقبال نماینده ویژه رئیس‌جمهور رفت

در جلسه شورای اداری شهرستان چرام که با حضور حجت‌الاسلام یونسی دستیار ویژه رئیس‌جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی برگزار شد، فرماندار این شهرستان با لباس محلی در این جلسه حاضر شد.

fatahpor (1)

ابراهیم فتاح پور، فرماندار شهرستان چرام، ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع) و تبریک سالروز ورود آزادگان عزیز به میهن اسلامی و همچنین تبریک به مناسبت شکل‌گیری کابینه دولت ظرف مدت ۱۲ روز گفت: خیرمقدم ویژه و از جنس روستایی و عشایری خدمت آقای یونسی دارم و لباس محلی خود را به افتخار این مرد بزرگ پوشیدم.

فرماندار شهرستان چرام گفت: سیاست استعمار تفرقه بینانداز و حکومت کن بوده است و این سیاست ایجاد اختلاف و تفرقه بین اقوام در دنیای استکبار و استعمار بوده و هست.

فتاح پور افزود: متأسفانه گسترش فناوری‌های نوین ارتباطی به تصورات و باورهای کلیشه‌ای موجود در جامعه دامن میزند و بازخورد و بازتولید آن تحت عنوان جک و مسائل طنز باعث تحقیر قومیتی و سلب اعتماد بین اقوام و باعث فاصله‌گذاری می‌شود که باعث می‌شود به توسعه واقعی نرسیم.

وی گفت: پیشنهاد ما این است که علاوه بر آمایش سرزمینی محیط جغرافیایی و توجه به محیط پیرامونی آمایش خود اقوام نیز مهم است.

یعنی چه جوری ما به خود سرزمین فکر می‌کنیم اما به مالکان اصلی آن فکر نمی‌کنیم که قطعاً باید همه اقوام ایرانی بحث آمایش آن‌ها موردتوجه قرار بگیرد.

fatahpor (3)

فرماندار شهرستان چرام بیان کرد: پیشنهاد ویژه ما شکل‌گیری معاونت اقوام در رأس آن ایجاد وزارتخانه یا معاونت اقوام در نهاد ریاست جمهوری هست، که امیدواریم در شورای اداری استان و هیئت دولت مطرح و پیگیری شود.

ایشان گفت: چگونه ما برای منابعی مانند آب و گاز و برق نهاد داریم اما برای مالکان این نهادها، نهادی وضع نکردیم؟

وی عنوان داشت: در مجلس شورای اسلامی ما اتحاد اقوام را شاهد هستیم و برای اولین بار در تاریخ سیاسی کشور دو نماینده از اهل تسنن به نام‌های آقای حسین زاده و آقای عثمانی را در هیئت‌رئیسه مجلس داریم که فوق‌العاده برای نظام اسلامی ارزشمند است.

fatahpor (2)

فتاح پور مهار گرانی و تورم، افزایش و حرکت رشد اقتصادی از ۷-به ۴ درصد، تعامل سازنده با همسایگان وجهان، حل مناقشه ۱۲ ساله که با ظرافت‌های آقای ظریف و با تفکر و اقدام شجاعانه و پسندیده به‌موقع رهبری صورت گرفت را از دستاوردهای دولت تدبیر و امید را اینگونه برشمرد.

وی دستاوردهای دولت در استان را نیز  اینگونه برشمرد:

-در حوزه راه‌ها و بهداشت و راه‌های روستایی و همه موضوعات خدمات خوبی در این استان انجام گرفته است.

-نقش مدیریت استفاده کردن از نداشتن‌ها و در هنرمندانه مدیریت کردن منابع مادی و مالی

-در حوزه راه، ساختمان، کشاورزی، بهداشت و درمان، مسکن روستایی، آموزش‌وپرورش، فرهنگ و هنر، صنعت و معدن، در شهرستان چرام،

-غالب بر یکصد پروژه و بالغ‌بر شصت‌ویک میلیارد تومان از ابتدای دولت تدبیر و امید هزینه شده است.

-افتتاح سامانه ۱۱۱ جهت ارتباط مستقیم مردم با ریاست محترم جمهور جهت حذف مشکلات ایاب‌وذهاب.

فتاح پور همچنین اظهار داشت: در این منطقه مشکلات و کمبودهایی وجود دارد و همچنین مردم عزیز منطقه و شهرستان خواسته‌هایی دارند که به‌صورت تیتر‍‌وار خدمت حضرت‌عالی اظهار می‌داریم:

در بخش معدن در شهرستان معدن فسفاتی وجود دارد که قبل از انقلاب این معدن کشف‌شده و با ذخیره‌ای بالغ‌بر هشتادویک میلیون تن و عیاری بین ۷ تا ۸ درصد تاکنون به مرحله بهره‌برداری نرسیده است که از حضرت‌عالی تقاضامندیم که کمک ویژه‌ای برای اجرایی شدن این طرح بنمایید.

در چند سال قبل مجوز یک بیمارستان ۳۲ تخت خوابی گرفته شده و منتظر کمک حضرت‌عالی هستیم که این طرح کلنگ زنی و شروع به ساخت شود.

راه ملی سادات -باغچه جلیل به یاسوج و محورباشت-چرام و ورودی‌های شهر چرام و حوزه راه روستایی منتظر اعتبارات ویژه است.

ساخت ایستگاه تقویت برق چرام و اختصاص اعتبار ویژه جهت تکمیل و افتتاح آن.

کاهش هزینه برق مصرفی شهرستان چرام

تعجیل در احداث سد مارون ۲

کمک به توسعه بخش کشاورزی با توجه به داشتن رقم‌های برنج، یک، دو، و سه

خرید تجهیزات برای نیروی انتظامی

احداث سالن ورزشی چندمنظوره

احداث مجتمع فرهنگی چندمنظوره

گزارش و عکس: حمید اکبری

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد