تاریخ درج خبر : 1395/05/25
کد خبر : ۵۵۰۷۳۷
+ تغییر اندازه نوشته -
نایب‌رئیس اتاق بازرگانی یاسوج مطرح کرد:

بسته حمایتی ۴۰۵ میلیارد تومانی رونق تولید در کهگیلویه و بویراحمد محقق نشد/ ایجاد مناطق آزاد تجاری ضرورت توسعه استان

چنگیز هاشمی گفت: تأمین مبلغ ۴۰۵ میلیارد تومانی تسهیلات بسته حمایتی رونق تولید سهم استان کهگیلویه و بویراحمد از طریق بانک‌های استان مقدور نبوده، لذا تأمین این منابع از طریق مدیران عامل بانک‎های کشور یک ضرورت است.

IMG_7539

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد، نائب‌رئیس اتاق بازرگانی یاسوج اظهار داشت: یکی از ضرورت‌های مهم توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد با توجه به ظرفیت‌های بالای نفت و گاز در اقلیم گرمسیری این استان ایجاد صنایع بزرگ تولید محصولات پایین‌دستی نفت و گاز است.

وی عنوان کرد: برای تشویق سرمایه‌گذاری در این حوضه بدون شک ایجاد مناطق آزاد تجاری یکی از ضرورت‌های مهم برای استان به نظر می‌رسد انتقال و جذب تکنولوژی و فنآوری جدید- جذب سرمایه و تحریک فعالان اقتصادی به سرمایه‌گذاری- ایجاد اشتغال به‌خصوص در مناطق محروم و افزایش تجارت و صادرات که برای عرضه این محصولات و فرآورده‌های صادراتی سبب کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی می‌شود.

هاشمی ابراز کرد: یکی از ضرورت‌های مهم دیگر توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد به‌ویژه توسعه صادرات غیرنفتی با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خدادای استان ایجاد شرکت نمایشگاهی است که متأسفانه سال‌ها به دلیل سیاست‎های غیراصولی و عدم‌حمایت دولت در واگذاری عرصه موردنیاز مغفول مانده است.

نایب‌رئیس اتاق بازرگانی یاسوج گفت: ایجاد شرکت نمایشگاهی فرصتی مناسب خواهد بود تا استان به اهداف خود جهت بازاریابی محصولات دست‌یافته و موقعیت خود را تثبیت کند زیرا آن چیزی را که امروز در استان شاهد هستیم سرازیر شدن سود واقعی محصولات تولیدی به علت نبودن شرکت نمایشگاهی و عرضه مستقیم کالا و خدمات به جیب دلالان و واسطه گران است.

هاشمی اظهار داشت: سال‎ها کمک‎های فنی اعتباری یکی از مشوق‎های مهم سرمایه‎گذاری در استان‎های کمتر توسعه‌یافته متأسفانه حذف و پرداخت نمی‎شود و از آنجائی‏‌ که طرح‎های زیر بنایی و مفید اقتصادی به دلیل بازدهی پایین آن‌ها میل و رغبت را برای سرمایه‌گذاری فراهم نیاورده است، می‌بایست شرایطی را ایجاد نمود که دولت اعتبار لازم را برای ساخت و ایجاد زیرساخت‌های اساسی اجرایی‎تر و همچنین پرداخت بخشی از سود و کارمزد مربوط به تأمین مالی این قبیل از طرح‎‌ها را از طریق کمک‎های فنی و اعتبار تأمین کند.

وی خاطرنشان کرد: بدون شک تخصیص منابع لازم تحت عنوان کمک‌های فنی و اعتباری می‌تواند برای این استان یکی از مشوق‎های اساسی سرمایه‌گذاری است.

هاشمی تصریح کرد: افزایش اختیارات بانک‌های استان در جهت تأمین منابع مالی واحدهای تولیدی با توجه به پایین بودن بنیه مالی مردم استان و عدم توانایی در جهت تأمین وثایق تسهیلات اعطایی و ایجاد توازن بین منابع و مصارف برای پرداخت تسهیلات و ایجاد رونق تولید واحدهای صنعتی و معدنی و همچنین بازسازی و نوسازی واحدهای صنعتی نیمه فعال و تعطیل که نیازمند تأمین منابع مالی هستند، یک ضرورت بود و چون تأمین مبلغ 405 میلیارد تومان تسهیلات بسته حمایتی رونق تولید سهم استان از طریق بانک‌های استان مقدور نبوده، لذا تأمین این منابع از طریق مدیران عامل بانک‎های کشور یک ضرورت است.

وی بیان کرد: واحدهای ایجادشده در استان اصولاً به‌طور جزیره‎ای احداث‌شده که برای افزایش بهره‌وری لازم است که زنجیره تأمین در طول فرآیند از تأمین مواد اولیه تا کالای نهایی مصرف‌کننده و حتی خدمات پس از فروش امری ضروری به نظر می‌رسد.

هاشمی ابراز کرد: برای افزایش بهره‎وری و کاهش هزینه‌ها و افزایش کیفیت کالاها جهت رقابت در بازار، ایجاد واحدهای مفقوده در این زنجیرها برای بخش‌های مختلف تولیدی استان نیازمند اهتمام جدی به خلق و ایجاد حلقه‌های مفقود زنجیره تأمین یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر است

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد