تاریخ درج خبر : 1395/05/25
کد خبر : ۵۵۰۷۴۹
+ تغییر اندازه نوشته -

حاشیه‌های سفر یک روزه ابتکار به یاسوج: از دیدار با سمن‌های کهگیلویه و بویراحمد تا کمک‌ مالی به محیط‌بان مجروح دنا

در این سفره یک روزه که در بیست و پنجمین روز از مردادماه ۹۵ صورت گرفت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست به سی امین سفر استانی کاروان دولت تدبیر و امید که در بیست و چهارمین روز از مردادماه به مدت ۲ روز بطول خواهد کشید، پیوست.

4

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از صبح زاگرس، در این سفره یک روزه که روز گذشته صورت گرفت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست به سی امین سفر استانی کاروان دولت تدبیر و امید که در بیست و چهارمین روز از مردادماه به مدت ۲ روز طول کشید، پیوست.

در ابتدای ورود ابتکاربه استان با کارکنان محیط‌زیست کهگیلویه و بویراحمد دیداری یک‌ساعته داشت.

این دیدار که در سالن اجتماعات اداره کل محیط‌زیست استان صورت پذیرفت معصومه ابتکار ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع) ضامن آهو و روز محیط بان گفت: دولت تدبیر و امید برای محیط‌زیست اهمیت فوق‌العاده‌ای قائل هستند تا جایی که رئیس جمهور در هفته گذشته طی دیداری با استانداران استانهای سرا سر کشور حفظ محیط‌زیست را واجب دانست و گفت: اگر زمانی حفظ محیط‌زیست مستحق بود امروزه واجب است و در برخی موارد اوجب واجبات است.

ابتکار به اجرای طرح سلامت وزارت بهداشت و آموزش پزشکی کشور و ارتباط آن با محیط‌زیست اشاره کرد و گفت: ریشه اجرای این طرح برمی‌گردد به حفظ محیط‌زیست چراکه اگر ما محیط‌زیستی سالم نداشته باشیم اجرای این طرح عملاً بی نتیجه خواهد ماند.

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست در یاسوج به ابلاغ سیاست‌های کلی محیط‌زیست توسط مقام معظم رهبری و نگاه بلند رئیس جمهور به محیط‌زیست اشاره کرد و گفت: این نگاهها برای ما مایه دلگرمی و پشتوانه قبلی و یک فرصت هست که به‌پیش برویم. و ما در قبال این دیدگاهها و انتظار مردم باید سازمانی کارآمد, تاثیر گذار علمی و آموزش‌دهنده داشته باشیم که بتواند به‌صورت راهبردی تاثیر گذار باشد.

وی در ادامه این دیدار ضمن خوشحالی از وجود ۲۲ شبکه فعال سمن های محیط‌زیست و منابع طبیعی در استان گفت: شکل‌گیری این تشکل‌ها و جلب مشارکت مردم در حفظ محیط‌زیست بسیار ضروری و جزء سیاست‌های اول کاری سازمان مرکزی است.

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست به دیدگاه دولت به تشکل‌ها اشاره کرد وگفت: دولت این شبکه‌ها را تنها به‌عنوان سازمان‌های مردم‌نهاد نمی‌بیند بلکه آنها را به‌عنوان بازو و دخالت کننده در سیاست‌گذاری‌ها می‌خواهد.

 ابتکار ضمن اشاره به حضور نماینده تشکل‌ها در شورای برنامه‌ریزی در کارگروه آمایش و شورای برنامه‌ریزی گفت: این فرصت خوبی است که برای اولین بار فراهم‌شده و امید داریم تشکل‌ها با برنامه کاری خوب در کنار ما و در شورای برنامه‌ریزی حضور فعالی داشته باشند و کمک‌کار مجموعه محیط‌زیست استانها باشند.

دیدار ابتکار با شبکه سمن‌های زیست محیطی کهگیلویه وبویر احمد

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست ضمن اشاره به حضور نماینده تشکل‌ها در شورای برنامه‌ریزی کارگروه آمایش گفت: این فرصت خوبی است که برای اولین بار فراهم‌شده و امید داریم تشکل‌ها با برنامه‌های کاری خوب خود در کنار ما و در شورای برنامه‌ریزی حضور فعالی داشته باشند و کمک‌کار مجموعه محیط‌زیست استانها باشند.

در این دیدار ابتکار به اهمیت آموزش و توجه به این مقوله اشاره کرد و گفت: آموزش کارکنان و محیط بانان جزء اولویت‌های کار ما بوده و باید این توان را داشته باشیم که از آخرین اطلاعات روز برخوردار باشیم تا بتوانیم سیاست‌ها را در سطح استانها و شهرستان‌ها پیش ببریم.

ابتکار در ادامه افزود: آموزش کارشناسان بیش از ۷۰ مورد در سال جاری در سطح بین‌المللی و ۱۷۰۰ نفر محیط بان خود موید اهتمام ما به انجام این کار است.

در پایان این دیدار از طرح گازرسانی به پاسگاه محیط‌بانی آب سپاه به طول ۱۰ کیلومتر پرده‌برداری و بهره‌برداری از ۴۰ عدد تابلو هشداردهنده و تفسیری فاز اجرایی منطقه حفاظت‌شده دنا و پارک ملی رونمایی شد.

اصلاح ساختار و اقتصاد محیط‌زیست اولویت‌ دولت ‌‌است‌

 رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست به دغدغه‌های رئیس جمهور نسبت به حفظ محیط‌زیست اشاره کرد و گفت: اصلاح ساختار و اقتصاد محیط‌زیست یکی از اولویت‌های دولت تدبیر و امید در حوزه محیط‌زیست است. ابتکار با یادآوری اجرای طرح سلامت وزارت بهداشت و آموزش پزشکی کشور و ارتباط آن با محیط‌زیست گفت: ریشه اجرای این طرح به حفظ محیط‌زیست برمی‌گردد چراکه اگر ما محیط‌زیستی سالم نداشته باشیم اجرای این طرح بی‌نتیجه می‌ماند.

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست درباره ابلاغ سیاست‌های کلی محیط‌زیست توسط مقام معظم رهبری و نگاه بلند رئیس جمهور به محیط‌زیست عنوان کرد: این نگاه‌ها برای ما مایه دلگرمی و یک فرصت است که در قبال این دیدگاه‌ها و انتظار مردم باید سازمانی کارآمد، تأثیرگذار علمی و آموزش‌دهنده داشته باشیم که بتواند به‌صورت راهبردی تأثیرگذار باشد.

وی در ادامه این دیدار ضمن خرسندی از وجود ۲۲ شبکه فعال سمن‌های محیط‌زیست و منابع طبیعی در استان، بیان کرد: شکل‌گیری این تشکل‌ها و جلب مشارکت مردم در حفظ محیط‌زیست بسیار ضروری و جزو سیاست‌های کاری سازمان مرکزی است.

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست به دیدگاه دولت به تشکل‌ها اشاره کرد و گفت: دولت این شبکه‌ها را تنها به‌عنوان سازمان‌های مردم‌نهاد نمی‌بیند بلکه به آنها به‌عنوان بازوی توانمند در راستای حفاظت از این سرمایه‌های ملی نگاه می‌کند.

ابتکار ضمن اشاره به حضور نماینده تشکل‌ها در شورای برنامه‌ریزی و کارگروه آمایش اظهار داشت: ‌این فرصت خوبی است که برای نخستین بار فراهم‌شده و امید داریم تشکل‌ها با برنامه کاری خوب در کنار ما و در شورای برنامه‌ریزی حضور فعالی داشته باشند و کمک‌کار مجموعه محیط‌زیست استان‌ها باشند.

وی آموزش محیط‌بانان و ارتقای سطح معیشتی و رفاهی آنان را از برنامه‌های راهبردی سازمان حفاظت از محیط‌زیست عنوان کرد و افزود: تاکنون بیش از ۷۰ نفر از کارشناسان سازمان حفاظت محیط‌زیست نیز در حوزه بین‌المللی و یک‌هزار و ۷۰۰ محیط‌بان در داخل کشور آموزش‌های لازم را فرا گرفتند.

کمک مالی رئیس جمهور به محیط بانان مجروح کهگیلویه وبویر احمدی

نهاوندیان در حاشیه سفر استانی به کهگیلویه وبویر احمد ضمن تماس تلفنی با محیط بانان مجروح از طرف رئیس جمهور کمکی مالی به آنها داشتند.

کاروان دولت تدبیر و امید در ۳۰ امین سفر استانی خود در بیست و چهارمین روز از مردادماه ۹۵ به‌منظور سفری دو روز وارد کهگیلویه وبویر احمد شدند.

بنا بر این گزارش در حاشیه این سفر و در عصر بیست و چهارمین روز از مردادماه ۹۵ مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان با رئیس دفتر رئیس جمهور دیداری صمیمی داشتند.

در این دیدار نیم‌ساعته سید اسدالله هاشمی به ارائه گزارشی از وضعیت محیط‌زیست استان تنوع زیستی دنا و همچنین وضعیت محیط بانان مجروع دنا پرداختند.

در این دیدار دکتر نهاوندیان ضمن تماس تلفنی با علی آرامش فر محیط بان مجروح دنا که در نخستین روز از هفته محیط‌زیست سال جاری مورد اصابت مستقیم گلوله احدی از شکارچیان قرار گرفت و از ناحیه پا بشدت مصدوم شد که به گفته پزشکان روند درمانی وی حداقل شش ماه به طول خواهد انجامید از طرف رئیس جمهور کمک مالی به این دو محیط بان مجروح داشتند.

جواد عمادی دیگر محیط بان پارک ملی دنا بوده که در ابتدای تیرماه جاری مورد اصابت ترکش گلوله شکارچیان قرار گرفت و از ناحیه دست مجروح شد اما نسبت به آرامش فر از وضعیت بهتری برخوردار است.

4

photo_2016-08-24_09-28-44

6

rrrrrrr_0

e

w

qq

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد