تاریخ درج خبر : 1395/05/27
کد خبر : ۵۵۰۹۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -
مدیرعامل بانک مهر اقتصاد

ایجاد ۱۸۰ هزار شغل با تسهیلات اقتصاد مقاومتی بانک مهر اقتصاد

مدیرعامل بانک مهر اقتصاد گفت: با تسهیلات اقتصاد مقاومتی این بانک بیش از ۱۸۰ هزار شغل در سراسر کشور ایجاد شده است.

imani-mehr-eghtesad

 به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از روابط عمومی بانک مهر اقتصاد، سید ضیاء ایمانی در این رابطه، گفت: این بانک در راستای سیاست‌های نظام و در چارچوب اجرایی شدن فرآیند اقتصاد مقاومتی از ابتدای سال ۹۲ تاکنون با اعطای ۹۰ هزار فقره وام قرض‌الحسنه و تسهیلات در قالب عقود اسلامی به ارزش ۴۶ هزار میلیارد ریال، اعتبار به بخش‌های مختلف تولیدی و اقتصادی ازجمله صنایع کوچک و تبدیلی پرداخت کرده و در ایجاد و تثبیت ۱۸۰ هزار شغل، نقش بسیار ارزشمندی ایفا نمود و تلاش شده تا در سال جدید با تمام امکانات در جهت تحقق فرامین مقام معظم رهبری در خصوص اجرایی شدن فرایند اقتصاد مقاومتی گام‌های مؤثری برداریم.

وی با اشاره به اقدامات این بانک برای حمایت از طرح‌های اقتصاد مقاومتی، افزود: بانک مهر اقتصاد در سه سال گذشته تعداد ۸۹ هزار و ۹۶۷ فقره وام قرض‌الحسنه و تسهیلات عقود اسلامی به ارزش ۴۶ هزار میلیارد ریال به طرح‌های اقتصاد مقاومتی پرداخت کرده است.

مدیرعامل بانک مهر اقتصاد، پرورش مرغ بومی، ورمی کمپوست، قارچ، زنبورعسل، شترمرغ، ماکیان، آبزیان، محصولات گلخانه‌ای، زعفران، کارگاه‌های صنایع‌دستی، داربستی نمودن باغات، دام سبک، دام سنگین، صنایع تبدیلی، کاشت گیاهان دارویی و تولید علوفه‌های هیدروپونیک را از عرصه‌های طرح‌های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: متقاضیان برای فعالیت در این عرصه‌ها می‌توانند با معرفی بسیج سازندگی از حداقل ۷۰ تا حداکثر ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات بانک مهر اقتصاد استفاده کنند.

ایمانی با اشاره به اهمیت پیاده‌سازی محورهای ۲۴ گانه اقتصاد مقاومتی، ابراز داشت: حرکت در مسیر اهداف و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تنها راه برون‌رفت کشور از مشکلات فعلی اقتصاد است لذا بانک مهر اقتصاد در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب تحت عنوان «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل » نام‌گذاری شده بیش‌ازپیش تلاش دارد تا به سهم خود در تحقق این مهم سهیم باشد.

وی اظهار کرد: اجرایی شدن اهداف اقتصاد مقاومتی راه نجات اقتصاد است و شبکه بانکی کشور با در اختیار داشتن ابزارهای پولی و مالی نقش بسیار مهمی در تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی بر عهده دارند.

ایمانی خاطرنشان کرد: رویکرد بانک مهر اقتصاد تقویت اقتصاد ملی و کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی است و این بانک با به‌کارگیری تمام ظرفیت‌های خود تلاش خواهد کرد نقش مؤثری در اقتصاد کشور ایفا نماید.

وی حمایت از تولید و صنعت داخلی را رسالت اصلی بانک‌ها عنوان کرد و ابراز داشت: بانک‌ها و واحدهای تولیدی دو بال اقتصاد و بسترساز اقتصاد مقاومتی در کشور هستند و امیدواریم سیستم بانکی با همراهی بیشتر در این زمینه و با حمایت از تولیدکنندگان و صنعتگران نقش مؤثری در رشد و شکوفایی اقتصاد کشور ایفا نماید.

مدیرعامل بانک مهر اقتصاد، خاطرنشان کرد: در راستای تحقق شعار سال ۹۵ و تأکیدات مستمر مقام معظم رهبری مسئولیت سنگینی متوجه شبکه بانکی کشور بوده چراکه دست‌یابی به اقتصاد مقاوم و درون‌زا از اهمیت ویژه و حیاتی برای کشور برخوردار است و سیستم بانکی کشور به‌عنوان مهمترین ابزار اقتصادی و پولی باید نقش اساسی و بی‌بدیلی را ایفا نماید.

وی با بیان اینکه اجرای بانکداری اسلامی ارتباط مستقیم با اهداف اقتصاد مقاومتی دارد، تصریح کرد: چنانچه شبکه بانکی کشور در سیاست‌گذاری‌ها، طرح‌ریزی‌ها و توزیع منابع خود در راستای اهداف اقتصادی نظام حرکت کند، می‌تواند بسترساز اقتصاد مقاومتی باشد.

وی به تشریح اقدامات مجموعه مهر در حوزه اجرا و استقرار بانکداری بدون ربا پرداخت و ابراز داشت: این بانک طی سال‌های گذشته با پرداخت مابه‌التفاوت سود قطعی و علی‌الحساب به سپرده‌گذاران، بازبینی آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها و تطبیق آن با قوانین شرع مقدس، برگزاری دوره‌های آموزشی احکام فقهی بانکداری بدون ربا برای تمامی کارکنان و استفاده از رهنمودهای علما و صاحب‌نظران این عرصه، گام‌های بزرگی در پیاده‌سازی بانکداری بدون ربا برداشته است.

ایمانی در پایان ابراز امیدواری کرد تا با مشارکت تمامی دست‌اندرکاران حوزه تولید، صنعت و اقتصاد، شاهد اجرایی شدن محورهای بیست و چهارگانه اقتصاد مقاومتی و به‌تبع آن خودکفایی، توسعه و شکوفایی روزافزون اقتصاد کشور باشیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد