تاریخ درج خبر : 1395/05/27
کد خبر : ۵۵۰۹۵۳
+ تغییر اندازه نوشته -
نماینده مردم گچساران و باشت؛

چهار طرح صنایع پایین‌دستی پتروشیمی در گچساران اجرا می‌شود

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: چهار طرح صنایع پایین‌دستی پتروشیمی در گچساران با اعتباری بیش از چهار هزار و 500 میلیارد ریال اجرا خواهد شد.

petroshimi-gachsaran-1

fبه گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از ایرنا، غلام‌رضا تاجگردون افزود: این طرح‌ها شامل واحد الفین یک‌میلیونی، واحد 500 هزار تنی پلی‌اتیلن، طرح MTP و زنجیره تولید متانول و پروپیلن و تولید محصولات اسید فرمیک و وینل استات منومر VAM است.

وی بیان کرد: مجوز واحدهای متانول و واحد 500 هزار تنی پلی‌اتیلن پتروشیمی گچساران از وزارت نفت در سالجاری گرفته شده که عملیات اجرایی این طرح به‌زودی آغاز خواهد شد.

تاجگردون اعتبار موردنیاز برای اجرای این طرح اقتصادی را بیش از 600 تا 650 میلیون یورو اعلام کرد و گفت: در صورت تأمین اعتبار، عملیات این طرح به‌زودی آغاز خواهد شد.

وی تصریح کرد: عملیات طرح تولید اسید فرمیک و اسید استیک در زمان سفر هیئت دولت به کهگیلویه و بویراحمد در این شهرستان آغاز شد.

تاجگردون ابراز کرد: محصولات تولیدی این طرح در چرم‌سازی، نساجی و خوراک دام و به‌عنوان آنتی‌بیوتیک و ماده ضد باکتری و جلوگیری از قارچ استفاده خواهد شد.

وی با بیان اینکه مواد و خوراک اولیه این طرح گاز طبیعی است افزود: محصولات این طرح به کشورهای پاکستان، ترکیه و هندوستان صادر خواهد شد.

تاجگردون ابراز کرد: با بهره‌برداری از این طرح بیش از 700نفر مشغول بکار خواهند شد.

وی میزان تولید این طرح در فاز نخست را پنج هزار تن اسید فورمیک و چهار هزار و 500 تن متیل استات ذکر کرد و گفت: این طرح اقتصادی با سه هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار احداث خواهد شد.

تاجگردون ادامه داد: عملیات اجرایی طرح مجتمع پتروشیمی این شهرستان بیش از 36 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی ابراز کرد: برای اجرای این طرح تاکنون بیش از سه هزار میلیارد ریال هزینه شده است.

تاجگردون اظهار داشت: بیش از چهار هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این پروژه نیاز است.

وی گفت: راه‌اندازی این واحد تولیدی بزرگ می‌تواند علاوه بر ایجاد اشتغال مستقیم ، سالانه یک‌میلیون اتیلن را تولید و روانه بازارهای مصرف داخلی و خارجی کند.

وی تصریح کرد: این طرح در زمینی به مساحت 157 هکتار در حال ساخت است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • اکبر یاوری گفت:

  آقای دکتر تاجگردون (نابغه استان)را رسانه ها تخریب نکنید به خدا وزنه ای با پتانسیل بالا برای کل استان کهگیلویه و بویراحمد میباشد لطفا.لطفا

  • اکبر یاوری گفت:

   چهره ملی و کشوری و استان کهگیلویه بویراحمد دکتر تاجگردون باید به لر بودنش .جسارتش.غیرت.کارکرد ش افتخار نماییم.نباید چشم بسته قضاوت نمود.به یقین برسیم بعد .مختص به هر شخص قضاوت کنید.به خصوص دکتر که جای گفتن نیست……متشکرم

   • اکبر یاوری گفت:

    شرمنده خواهشمندم غلط املایی رخ داده اصلاح شود؟ گفته شد رسانه ها نابغه استان را تخریب کنید باید نوشته شود لطفا این مرد ارزشمند را تخریب نکنید لطفا.لطفا اصلاح شود؟

پربازديد