تاریخ درج خبر : 1395/05/27
کد خبر : ۵۵۰۹۵۸
+ تغییر اندازه نوشته -

2 میلیارد ریال کمک‌هزینه ازدواج به زوج‌های جوان کمیته امداد استان پرداخت شد

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد از پرداخت بیش از دو میلیارد ریال کمک‌هزینه ازدواج و تأمین جهیزیه به زوج‌های جوان تحت حمایت در دهه کرامت خبر داد.

ezdevaj - 05

به گزارش سایت استان کهگیلویه و بویراحمد به نقل از تسنیم محمد نظری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در راستای حمایت از مددجویان و ترویج فرهنگ ازدواج آسان بین آن‌ها خدمات متعددی ارائه می‌شود، اظهار داشت: کمیته امداد برای کمک به امر ازدواج جوانان تحت حمایت از کمک‌های خیرین بهره گرفته و در این راستا طرح کوثر را اجرایی کرده است.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در دهه کرامت امسال، 96 کمک‌هزینه خرید جهیزیه به نوعروسان و 91 مورد کمک‌هزینه ازدواج به دامادهای تحت حمایت پرداخت ‌شده، افزود: مبلغ دو میلیارد و 375 میلیون ریال در این زمینه هزینه شده است.

نظری به برگزاری دوره‌های آموزشی برای زوج‌های جوان اشاره و بیان کرد: دوره‌های آموزشی قبل از ازدواج برای زوج‌های جوان در قالب مهارت‌های زندگی برگزار و گواهی حضور در دوره به مددجویان اعطا می‌شود و پس از اعطای مدرک، پرونده برای مددجویان تشکیل و کمک‌هزینه ازدواج و جهیزیه به آن‌ها پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه با حمایت‌های این نهاد، در سال جاری 766 زوج جوان تحت حمایت با اعتبار بیش از هشت میلیارد و 616 میلیون ریال راهی خانه بخت شدند، اظهار کرد: یکی از اهداف و اولویت‌های این نهاد ترویج و گسترش فرهنگ اصیل اسلامی در برپائی ازدواج‌های آسان، کم‌هزینه و پایدار است.

نظری ضمن قدردانی از کمک‌های خیران و نیکوکاران استان برای کمک به ازدواج جوانان نیازمند، بر لزوم جذب مشارکت‌های مردمی در انجام این امر خداپسندانه تأکید کرد و افزود: امیدواریم با همکاری و مشارکت حامیان نیکوکار بتوانیم زمینه ازدواج جوانان تحت حمایت را فراهم کنیم.

وی ابراز کرد: در حال حاضر یک هزار و 900 زوج نیازمند پشت نوبت دریافت کمک‌هزینه ازدواج و جهیزیه کمیته امداد هستند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان در تصریح کرد: بهبود وضعیت معیشت خانوارها و جبران بخشی از نیازمندی‌های آنان در قالب پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه از دیگر برنامه‌های این نهاد است و در این زمینه در دهه کرامت امسال، 19 وام قرض‌الحسنه کارگشائی به مبلغ 376 میلیون ریال به مددجویان تحت حمایت پرداخت شده است.

نظری جمع کل تسهیلات قرض‌الحسنه پرداختی از ابتدای سال جاری تاکنون را یک هزار و 348 مورد با اعتبار 20 میلیارد و 187 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: تسهیلات قرض‌الحسنه برای حل مشکلات مددجویان در بخش‌های درمان، تحصیل، بدهی‌های مالی و کمک‌معیشت پرداخت می‌شود و در حال حاضر تعداد دو هزار و 935 مورد پشت نوبت دریافت وام قرض‌الحسنه هستند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد